respublika.lt

Vilniuje duris atvėrė pirmas Lietuvoje virtualios realybės pabėgimo kambarys

2021 liepos 01 09:50:51
Joris Jankauskas

Prasidėjus vasarai, Vilniuje įsikūrė nauja virtualios realybės pramogų studija pavadinimu Zen Republic. Jos įkūrėjai, brolis ir sesė Thomas Tumosa bei Agnė Savickaitė teigia, kad karantino metu virtuali realybė įgavo pagreitį, jos naudą pradėjo suprasti ne tik žaidimus žaidžiantys žmonės ir šią žinutę jie siekia perteikti Lietuvos gyventojams: „Per karantiną pradėjo populiarėti virtualios socialinės platformos, renginių erdvės ir kitos vietos, kuriose žmonės per atstumą gali bendrauti artimesniu lygmeniu nei susirašinėjimais ar skambučiais. Mūsų tikslas yra supažindinti lietuvius su šios technologijos potencialu".

×
nuotr. 1 nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

 

Pirmoji studijos siūloma pramoga yra virtualios realybės pabėgimo kambarys „Rodent People: Origins", kuriame žaidėjai užsidėję virtualios realybės akinius patampa bioniškai modifikuotais peliukais, uždarytais kalėjimo celėje. Jų tikslas yra iš ten pabėgti bei išsiaiškinti, kaip iš viso jame atsidūrė. „Kiečiausias dalykas yra tas, kad visi žaidėjai dalinasi ta pačia fizine erdve ir vienas kitą mato kaip peliuką jų realių kūnų vietoje. Jie laisvai vaikšto po erdvę, dalinasi virtualiais daiktais, mėtosi sūriu ir taip visiškai užmiršta, kad yra žaidime." - priduria Thomas.

Paklaustas, kodėl nusprendė sukurti virtualų pabėgimo kambarį, Thomas paaiškina, kad tokiu būdu galima supažindinti žmones su virtualia realybe per jiems pažįstamą prizmę. „Pastebėjau, kad Lietuvoje gana populiaru su draugais nueiti į pabėgimo kambarį siekiant papramogauti, tačiau, išbandęs keletą jų supratau, kad jie visi yra daugmaž vienodi - atrakink spyną, įvesk kodą, išspręsk rebusą. Virtualios realybės pabėgimo kambaryje galima sukurti žymiai įdomesnių užduočių ir galvosūkių. Tai pamasčiau, kad kodėl gi man jo nesukūrus? Tokiu atveju, galima populiarinti virtualią realybę per žmonėms pažįstamą veiklą. Dauguma mūsų klientų yra pabėgimo kambarių fanai, kurie dažniausiai nėra bandę virtualios realybės, bet greitai pagauna kampą ir bando ištrūkti kaip iš bet kurio kito pabėgimo kambario."

Zen Republic komanda kviečia užsukti į jų studiją ir patirti pabėgimo kambarių žanro revoliuciją!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s