respublika.lt

Vilniuje duris atvėrė pirmas Lietuvoje virtualios realybės pabėgimo kambarys

2021 liepos 01 09:50:51
Joris Jankauskas

Prasidėjus vasarai, Vilniuje įsikūrė nauja virtualios realybės pramogų studija pavadinimu Zen Republic. Jos įkūrėjai, brolis ir sesė Thomas Tumosa bei Agnė Savickaitė teigia, kad karantino metu virtuali realybė įgavo pagreitį, jos naudą pradėjo suprasti ne tik žaidimus žaidžiantys žmonės ir šią žinutę jie siekia perteikti Lietuvos gyventojams: „Per karantiną pradėjo populiarėti virtualios socialinės platformos, renginių erdvės ir kitos vietos, kuriose žmonės per atstumą gali bendrauti artimesniu lygmeniu nei susirašinėjimais ar skambučiais. Mūsų tikslas yra supažindinti lietuvius su šios technologijos potencialu".

×
nuotr. 1 nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

 

 

Pirmoji studijos siūloma pramoga yra virtualios realybės pabėgimo kambarys „Rodent People: Origins", kuriame žaidėjai užsidėję virtualios realybės akinius patampa bioniškai modifikuotais peliukais, uždarytais kalėjimo celėje. Jų tikslas yra iš ten pabėgti bei išsiaiškinti, kaip iš viso jame atsidūrė. „Kiečiausias dalykas yra tas, kad visi žaidėjai dalinasi ta pačia fizine erdve ir vienas kitą mato kaip peliuką jų realių kūnų vietoje. Jie laisvai vaikšto po erdvę, dalinasi virtualiais daiktais, mėtosi sūriu ir taip visiškai užmiršta, kad yra žaidime." - priduria Thomas.

Paklaustas, kodėl nusprendė sukurti virtualų pabėgimo kambarį, Thomas paaiškina, kad tokiu būdu galima supažindinti žmones su virtualia realybe per jiems pažįstamą prizmę. „Pastebėjau, kad Lietuvoje gana populiaru su draugais nueiti į pabėgimo kambarį siekiant papramogauti, tačiau, išbandęs keletą jų supratau, kad jie visi yra daugmaž vienodi - atrakink spyną, įvesk kodą, išspręsk rebusą. Virtualios realybės pabėgimo kambaryje galima sukurti žymiai įdomesnių užduočių ir galvosūkių. Tai pamasčiau, kad kodėl gi man jo nesukūrus? Tokiu atveju, galima populiarinti virtualią realybę per žmonėms pažįstamą veiklą. Dauguma mūsų klientų yra pabėgimo kambarių fanai, kurie dažniausiai nėra bandę virtualios realybės, bet greitai pagauna kampą ir bando ištrūkti kaip iš bet kurio kito pabėgimo kambario."

Zen Republic komanda kviečia užsukti į jų studiją ir patirti pabėgimo kambarių žanro revoliuciją!

 

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
  • CENTRAS: Liepos 1 dieną veiklą pradeda Baltijos regioninis koordinavimo centras, kuris teiks tinklo saugumo paslaugas Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatorėms – Lietuvos „Litgrid“, Estijos „Elering“ ir Latvijos AST, jis veiks kaip nepriklausoma organizacija.
  • ĮSTAIGOS: Nuo penktadienio veiklą pradeda naujos Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos.
  • TVARKA: Seimas ketvirtadienį priėmė naują Politinių organizacijų įstatymą, jame nustatoma griežtesnė komitetų steigimo tvarka, partijoms leista kurti analitinius centrus.
  • SAVANORIAI: Teisinių laisvųjų profesijų atstovai: advokatai, advokatų padėjėjai, antstoliai, antstolių padėjėjai, notarai ir kandidatai į notarus (asesoriai) galės atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s