respublika.lt

Velykų koncertą KVMT solistai skiria „Vilties pergalei“

2022 balandžio 14 11:18:56
KVMT info

Antrąją Velykų dieną Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) publikai dovanoja koncertą „Vilties pergalė" - balandžio 18-ąją, pirmadienį, 12 valandą po šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios skliautais skambės bažnytinės giesmės ir ištraukos iš žinomų barokinių ir romantinių operų, atliekamos Muzikinio teatro solistų. Šia programa KVMT tęsia koncertų, skirtų Ukrainai palaikyti, ciklą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Mindaugas Rojus. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

 

Pagal senovės lietuvių tradicijas antroji Velykų diena būdavo skirta vaikų džiaugsmui, tad tądien kviečiame neliūdėti bei pasidžiaugti visus. Ukrainai palaikyti skirtame koncerte skambės KVMT solistų Juditos Butkytės-Komovienės, Viktorijos Stanelės, Vitalijos Trinkės, Dinos Mataitienės (sopranai), Mindaugo Rojaus, Farshado Abbasabadi (baritonai) balsai. Jiems akompanuos koncertmeisterė Inga Maknavičienė. Koncertą ves aktorė Nijolė Sabulytė.

Reikia ir koncertų, ir paramos

Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna" narė Dina Mataitienė sako, kad Ukrainos žmonėms palaikymo koncertai - labai svarbūs. „Šie renginiai išsklaido vienatvės debesis: iš Ukrainos atvykusieji žmonės į juos mielai ateina, kad susitiktų su savo tautiečiais. Tada nesijauti vienas, nieko nežinantis ir nesuprantantis svetimoje šalyje. Ukrainiečiai nori išgirsti savo kalbą, artimiau pajausti čia gyvenančių palaikymą.

Esame labai dėkingi Muzikiniam teatrui, kuris rengia jau ne pirmą Ukrainos palaikymo koncertą. Pirmo koncerto metu buvo surinkta didžiausia kada nors Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centrą „Rodyna" pasiekusi piniginė parama už kurią buvo nupirkta ir išsiųsta Ukrainoje likusiems žmonėms daug reikalingų medikamentų, higienos prekių, generatorių, ilgai negendančio maisto ir kt.

Ši parama labai reikalinga. Nuoširdžiai dėkojame visiems užjaučiantiems ir prisidedantiems. Vis dar renkame aukas. Vis dar siunčiame. Aš darau ką tik galiu; esu ukrainietė. Tai mano kraujyje. Nors devyni metai gyvenu Lietuvoje, pagal galimybes kuo daugiau koncertuoju bei populiarinu savo krašto dainas, muziką. Aš turiu didelį norą tai daryti!

Negalime pamiršti ir vis dar vykstančio karo, nes pradiniam šokui nuslūgus, žmonės tarsi su juo susitaiko. Pergalė neateina taip greitai kaip norėtųsi, o mes negalime tapti abejingi prieš Ukrainą vykdomam genocidui. Norisi nuolat žmonėms priminti apie tai kas vyksta bei kovoti prieš agresiją meno kalba",- sako D. Mataitienė.

Mažos pergalės veda didžiąją

„Kalbame apie įvairias pergales ir būtų kažkas nenormalaus, jeigu jų nebūtų. Paatviraukim, kiekvienam iš mūsų šiandien malonu klausytis apie dalines ukrainiečių kariuomenės pergales rusų okupuotose teritorijose. Žinoma, negaliu nutylėti, netarti žodžio, dėl mūsų organizuojamo paramos renginio „Vilties bėgimas", kuris šiais metais vyks gegužės 22 d., kuomet laimi visi dalyvavusieji ir pralaimi - neatvykusieji. Ką reiškia vilties pergalė? Tai - mūsų žmoniškumo pergalė!

Žmoniškumas įmanomas tik išlaisvinus kūrybingumo galias žmogaus gyvenime, kurias įkalino įvairios baimės. Kadangi Klaipėdos miesto muzikinio teatro paramos Ukrainai koncertas „Vilties pergalė" vyks Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje per Velykas norėčiau jam suteikti kitokią prasmę...

Palaiminimas, nes tai yra dovana Dievui, kurią atlikėjas „iškelia" iš savo širdies. Ši dovana yra dieviškoji galia, kuri nuritina nuo mūsų širdžių ir protų akmenis, kad atgytų bendražmogiškas solidarumo ir kūrybingumo procesas, atjauta, gailestingumas, meilė. O tai ir yra Velykos! Tikiu, šio nuostabaus paramos Ukrainai koncerto klausytojai turės ką „iškelti" iš savo širdžių ir pasidalinti, idant ukrainiečių gyvenimas prisipildytų dovanomis iš Lietuvos", - sako brolis Benediktas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s