respublika.lt

„Vaivos juostos“ choreografė: žiūrovai taps dviejų ypatingų sukakčių liudininkais

2022 lapkričio 20 07:45:00
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Baltijos baleto teatro (BBT) artistai intensyviai ruošiasi ir su nekantrumu laukia gruodžio 4-osios. Šią dieną Vilniuje bus rodomas baleto spektaklis „Vaivos juosta", kuris pažymės net dvi ypatingas sukaktis - 15 metų trunkančią Kristinos Tarasevičiūtės sėkmingą karjerą profesionaliai šokant baletą ir spektaklio 8-us gyvavimo metus.

×
nuotr. 4 nuotr.
Mindaugo Karaliaus nuotr.

 

„Šios sukaktys ir skaičiai nustebino mus pačius. Specialiai nieko neplanavome, tik pradėjus repetuoti ir ieškoti informacijos iš ankstesnių spektaklio rodymų, supratome, kad datos sutampa ir kad lygiai prieš aštuonerius metus pirmą kartą publikai rodėme labai išjaustą, šviesų ir gražų baleto spektaklį „Vaivos juosta", - pasakoja spektaklio režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė.

Simboliškai bus paminėta ir dar viena ypatinga proga. Pagrindinį Vaivos vaidmenį atliekanti baleto solistė K. Tarasevičiūtė jau 30 metų šoka baletą, o pusė tiek - 15 metų - tą daro profesionaliai.

„Lietuviškas Vaivos vaidmuo yra ypatingas ir puikiai tiksiantis šiai progai paminėti. Juo labiau, kad lietuvybė yra svarbi mano gyvenimo dalis - šoku viename tautiniame ansamblyje. Paminėti jubiliejų būtent šiuo vaidmeniu man didis džiaugsmas", - sako žinoma baleto šokėja.

Kompozitoriaus Vlado Jakubėno (1904 - 1976) sukurtas lietuviškas baletas „Vaivos juosta" pasakoja Lietuvių liaudies legendą - skaudžią, bet sykiu gražią ir šviesią meilės istoriją. Jos centre du įsimylėjeliai - dievaitė Vaiva ir muzikantas Straublys. Jie džiaugiasi savo tyrais jausmais vienas kitam, kol vieną dieną juos išskiria pavydus Perkūnas. Apimta sielvarto, Vaiva nuaudžia pasakiško grožio juostą ir išsilaisvina iš Perkūno. Tačiau su tuo negalėdamas susitaikyti tūlžingasis Perkūnas pražudo Vaivą. Tą akimirką danguje suspindi juosta - vaivorykštė.

M. S. Šimulynaitė priduria, kad spektaklis „Vaivos juosta" šį sezoną Vilniuje bus rodomas vienintelį kartą: „Labai linkiu nepraleisti progos išvystį spektaklį-šviesulį, kuris prieš artėjančias gražiausias metų šventes daugelį įkvėps ir suteiks vilties. Mūsų projektiniam teatrui be išorinio finansavimo tokie kūriniai kaip šis suteikia jėgų ir džiaugsmo tuo, ką darome net ir pervargimo akimirkomis".

Baleto spektaklis „Vaivos juosta" skirtas visai šeimai vyks gruodžio 4 dieną, 18 val., koncertų salėje „Compensa". Bilietus platina: Bilietai.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s