Dar dešimt Lietuvos nacionalinės ir regioninės reikšmės objektų atrinkta į UNESCO programos nacionalinį registrą "Pasaulio atmintis".
Kartą per dvejus metus Lietuvos nacionalinis komitetas "Pasaulio atmintis" kviečia Lietuvos atminties institucijas siūlyti įrašyti į nacionalinį registrą jose saugomus dokumentus ar jų kolekcijas, kurios galėtų būti vertinamos kaip svarbi Europos ir Lietuvos dokumentinio paveldo dalis.
Šiais metais nacionalinis komitetas ir ekspertų grupė atrinko 6 objektus, kurie pripažinti regioninės reikšmės, ir 4 objektus, pripažintus nacionalinės reikšmės objektais.
Tarp atrinktųjų - seniausias Lietuvoje Avraamkos metraštis, nuosekliai bylojantis apie Lietuvos įvykius 1377-1392 m. Taip pat tarp atrinktųjų yra ir senosios lietuvių raštijos paminklas - lietuviški poteriai, įrašyti 1503 m. Strasbūre išspausdintoje knygoje "Tractatus sacerdotalis", - didžiausias ir vienas iš seniausių rašymo lietuviškai pavyzdžių.
Į "Pasaulio atminties" registrą atrinkta ir Senojo Vilniaus universiteto herbariumo kolekcija, kurios kolektoriais buvo žymiausi 18 a. - 19 a. vidurio mokslininkai. Taip pat į registrą atrinktas lietuvių Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių (DP) spaudos rinkinys - autentiškų dokumentų kolekcija, liudijanti apie vieną iš unikalių dvidešimtojo amžiaus istorijos puslapių, kai pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, apie milijonas Vakarų Europoje atsidūrusių rytų europiečių dėl politinių motyvų atsisakė grįžti į sovietų užimtus jų gimtuosius kraštus ir keletą metų praleido DP (Displaced Persons) stovyklose, globojami tarptautinių institucijų.
"Pasaulio atminties" registro Liudijimo teikimo šventinė ceremonija vyks birželio 28 dieną Vilniuje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriate.
UNESCO programa "Pasaulio atmintis" pradėta vykdyti 1992 metais, tikint, jog pasaulio dokumentinis paveldas priklauso visiems, todėl turi būti išsaugotas ir viešai prieinamas.
2005 m. pradėtas kurti Lietuvos nacionalinis registras "Pasaulio atmintis", į kurį įrašomi Lietuvos valstybei, kultūrai, istorijai svarbūs istoriniai dokumentai, rankraščiai ir knygos, piešiniai ir nuotraukos, žemėlapiai ir brėžiniai, aktai ir deklaracijos, vaizdo ir garso dokumentai.
Pirmieji dokumentai ir jų kolekcijos į Nacionalinį registrą "Pasaulio atmintis" įrašyti 2006 m. Pirmuoju dokumentu tapo pirmoji lietuviška knyga - Martyno Mažvydo "Katekizmas". 2009 m. į tarptautinį registrą įrašytos net trys pasaulinės svarbos su Lietuva susijusios dokumentų kolekcijos: "Baltijos kelias - žmonių grandinė, sujungusi tris valstybes laisvės vardan", Radvilų archyvai ir Nesvyžiaus bibliotekos kolekcija bei Meksikos aškenazių bendruomenės tyrimų ir dokumentacijos centro kolekcija, XVI-XX a. dokumentai.
Dabar Lietuvos nacionaliniame registre "Pasaulio atmintis" yra 25 nacionalinės ir 24 regioninės reikšmės dokumentinio paveldo objektai.