respublika.lt

Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro „Kyiv Soloists“ koncertas Plungėje

2022 kovo 29 09:37:34
Plungės kultūros centro info

Balandžio 13 d. 18 val. Plungės kultūros centras kviečia visus į įspūdingą, pasaulinio garso Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro ,, Kyiv Soloists" koncertą. Kolektyvo meno vadovas Anatoli Vasylkovskii.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ukrainos nacionalinis kamerinis orkestras. Plungės kultūros centro nuotr.Kolektyvas yra Ukrainos profesionalios klasikinės muzikos pasididžiavimas, kuriame groja garsūs Ukrainos muzikantai, daugkartiniai įvairių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatai. Orkestras savo muziką yra pristatęs daugelyje pasaulio valstybių. Šių metų vasario mėnesį ,,Kyiv Soloists" išvyko į gastroles po Europą. Koncertuojant Italijoje, Ukrainoje prasidėjo karas. Orkestro muzikantų šeimos yra likusios Ukrainoje, o jie taip ir negalėjo sugrįžti į gimtinę.

Todėl orkestras, padedant pasaulinėms koncertinėms organizacijoms tęsia koncertus su ypatinga misija: ,,Mes grojame už taiką. Šiuo metu mūsų darbas sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai" - sako orkestro ,,Kyiv Soloists" meno vadovas Anatolijus Vasilkovskis. Kolektyvas į Lietuvą atvyksta po koncertinio turo Švedijoje ir Norvegijoje. Lietuvoje bus surengti tik keturi koncertai ir vienas iš jų Plungės kultūros centro pastangomis, balandžio 13 d. vyks Plungėje.

Koncerte Plungės kultūros centre skambės ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių nūdienos kūrėjų įstabiausi kūriniai, styginių orkestrui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos. Tai ypatingo emocinio užtaiso koncertas skelbiantis pasauliui žinią, kad Ukraina yra ir bus laisva, kad menas ir kultūra atlieka svarbią misiją, kuri turi būti tęsiama nepaisant nieko.

Koncerto Plungėje organizatoriai, Plungės kultūros centras, pagrindinis rėmėjas UAB ,,Plungės lagūna", rėmėjai: „Porto" viešbutis Plungėje, Vičiūnų įmonių grupės bendraturtis Liudas Skierus, restoranas „Flow", partneriai: Lietuvos Nacionalinė filharmonija ir Plungės ,,Rotary" klubas. Rėmėjų ir partnerių dėka koncertas Plungėje bus nemokamas. Nemokamus kvietimus organizatoriai kviečia pasiimti kultūros centro bilietų kasoje darbo dienomis 15-18 val. Koncerto metu bus renkamos aukos Ukrainai.

Laikraščių prenumerata internetu

  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
  • CENTRAS: Liepos 1 dieną veiklą pradeda Baltijos regioninis koordinavimo centras, kuris teiks tinklo saugumo paslaugas Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatorėms – Lietuvos „Litgrid“, Estijos „Elering“ ir Latvijos AST, jis veiks kaip nepriklausoma organizacija.
  • ĮSTAIGOS: Nuo penktadienio veiklą pradeda naujos Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos.
  • TVARKA: Seimas ketvirtadienį priėmė naują Politinių organizacijų įstatymą, jame nustatoma griežtesnė komitetų steigimo tvarka, partijoms leista kurti analitinius centrus.
  • SAVANORIAI: Teisinių laisvųjų profesijų atstovai: advokatai, advokatų padėjėjai, antstoliai, antstolių padėjėjai, notarai ir kandidatai į notarus (asesoriai) galės atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+19 +27 C

+15 +20 C

 

+15 +22 C

+18 +35 C

+22 +27 C

 

+23 +26 C

0-6 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s