respublika.lt

T. Kazakevičiaus fotografijose užfiksuota laisva VU akademinė dvasia

2022 birželio 08 08:54:00
Respublika.lt info

Vilniaus universiteto (VU) Didžiajame kieme trečiadienį atidaroma vieno žymiausių šių dienų lietuvių dokumentinės fotografijos atstovų Tado Kazakevičiaus fotografijų paroda „Universiteto žmonės“. Joje įamžinta 15 VU dėstytojų ir studentų jų darbo aplinkoje. Fotografijose, kaip pažymima VU pranešime, siekiama atskleisti artimą žmogišką studentų ir dėstytojų santykį, jų atvirą ir laisvą ryšį mokslo, studijų, asmeninio tobulėjimo erdvėje.

×
nuotr. 2 nuotr.
Tado Kazakevičiaus fotografijų paroda „Universiteto žmonės“. VU nuotr.

 

„Aš negaliu fotografuoti netikrų žmonių – jeigu tai yra fiktyvūs modeliai, kurie pasakoja pseudoistoriją, man yra sudėtinga tai daryti. Tačiau šios fotosesijos metu sutikau tikrus dėstytojus ir tikrus studentus, buvau dalis jų nuoširdaus bendravimo jiems natūraliose erdvėse“, – sako fotografas portretistas.

T. Kazakevičius mėnesį fotografavo penkiolika VU dėstytojų ir buvusių ar esamų studentų iš įvairių fakultetų. Pasak nuotraukų autoriaus, kurdamas šią fotografijų seriją jis suprato, kad nėra taip jau paprasta nufotografuoti kelis tarpusavyje bendraujančius žmones, nepaslepiant jų veidų, ieškant momentų, kada tarp jų abiejų yra kontaktas. Tačiau kartu tai buvo labai lengva, nes jie natūraliai bendravo tarpusavyje, kalbėjosi apie kasdienybės dalykus ir jiems bendras temas.

Parodoje eksponuojamos fotografijos – tai prasmingo bendradarbiavimo tarp VU ir fotografo T. Kazakevičiaus rezultatai. T. Kazakevičius Lietuvoje ir užsienio šalyse pripažinimą pelnė už dokumentinės fotografijos darbus. Ypač didelio atgarsio sulaukė jo nuotraukų ciklas „Tai, ko nebebus“. 2017 m. fotografas pateko tarp „Lens Culture Exposure Awards“, 2019 m. – tarp „Leica Oskar Barnack Awards“ finalistų. T. Kazakevičius taip pat įvertintas „Auksinio kadro“ apdovanojimu Lietuvos spaudos fotografijos konkurse.

Pasak meno kritiko Tomo Pabedinsko, T. Kazakevičiaus kūryba pasižymi humanistiniu pasaulėvaizdžiu, o meniniu požiūriu tęsia Lietuvos fotografijos mokyklos tradicijas. Autoriaus dėmesys visada sutelktas į žmogų, jo istorijas bei išgyvenimus, kurie yra ir asmeniški, ir universalūs, atskleidžiantys žmogiškumo esmę.

„Šioje parodoje vaizduojamo ryšio atmosferą perteikia šiltas fotografijų koloritas ir subtili analoginės fotografijos tonų kuriama vaizdo plastika. Universitetas fotografijose atsiskleidžia ir kaip gilias tradicijas turinti mokslo bei studijų institucija, ir kaip liberali, laisvos minties erdvė. Žinomi profesoriai čia diskutuoja ilgą universiteto istoriją menančiose menėse, bet studentams ir dėstytojams laisvai dalijantis idėjomis formulės gali būti užrašomos ir ant auditorijos lango“, – sako T. Pabedinskas.

Parodą VU Didžiajame kieme bus galima aplankyti iki rugpjūčio 31 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PAREIGOS: Dėl vyriausiojo epidemiologo pareigybės likimo Sveikatos apsaugos ministerija apsispręsti ketina iki kitų metų vasaros.
  • VERDIKTAS: Vilniaus savivaldybė neturi sumokėti beveik 2 tūkst. eurų kompensacijos sostinės gyventojui už Vilkpėdėje, šalia Gerosios vilties žiedo, nulūžusios tuopos apgadintą 19 metų senumo automobilį BMW, galutinai nusprendė teismas.
  • LANKYTOJAI: Maitinimo įstaigose žmonių srautai yra sumenkę, sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
  • DUJOS: Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą šeštadienį pasiekė didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos - dujovežis atgabeno 150 tūkst. kubinių metrų dujų.
  • ODONTOLOGAI: Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydami atidėti įstatymu jiems numatytą prievolę prisijungti prie šios sistemos, kol bus sudarytos techninės galimybės tą padaryti pilna apimtimi.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • VAIRUOTOJAI: Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+6 +11 C

 

+10 +13 C

+13 +17 C

+11 +17 C

 

+11 +13 C

0-3 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s