respublika.lt

Šv. Kotrynos bažnyčioje – išskirtinė premjera

2021 lapkričio 05 07:47:00
Valentina Gudienė, Elta

Šv. Kotrynos renginių salėje penktadienį rengiamas specialiai Šv. Kotrynos bažnyčiai sukurtos muzikinės programos koncertas „Erdviniai baroko muzikos dialogai“, klausytoją nustebinsiantis savo akustiniais ir erdviniais sprendimais.

×
nuotr. 1 nuotr.
Koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Eltos nuotr.

 

„Tai bus ir istorijos atgaivinimas, ir eksperimentas, nes Šv. Kotrynos bažnyčios architektūrinės ypatybės prašyte prašosi išmėginti visas bažnyčios erdves, tad galiu jus užtikrinti, jog scenoje atliekamų kūrinių bus kone mažiausiai“, – po pirmųjų repeticijų erdvėje savo susižavėjimo atrastais naujais sąskambiais neslėpė projekto meno vadovas ir tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ vadovas Rodrigo Calveyra.

Tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ dainininkus šiame koncerte papildys aukščiausios tarptautinės klasės istorinių pučiamųjų instrumentų – kornetų ir barokinių trombonų komanda, kurią sudaro muzikantai iš Italijos, Meksikos, Ispanijos, ką tik groję premjeras Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre ir prestižinėje Ženevos „Victoria Hall“ salėje, pažymima koncerto organizatorių pranešime. Jie padės atskleisti venecijietiško polichorinio muzikavimo tradicijos puošnumą ir spindesį.

Koncerto programoje skambės Claudio Monteverdi, Giovanni Gabrieli, Ludovico da Viadana, Giovanni Picchi, Tomás Luis de Victoria, Giovanni Giorgi, Hieronymus Praetorius, Giovanni Battista Cocciola, Tarquinio Merula ir kitų kompozitorių kūriniai. Pasak šio projekto iniciatorės, Šv. Kotrynos bažnyčios repertuaro sudarytojos Birutės Norvaišienės, pažadinti ir į erdvę sugrąžinti autentišką, prieš beveik 300 metų po Šv. Kotrynos skliautais aidėjusį skambesį, atverti duris smalsiems kultūros tyrinėtojams ir gyvos muzikos patyrimams norėjosi jau seniai.

„Jau kuris laikas gilindamiesi į šios bažnyčios istorijas ir rengdami ekskursijas pastebime kiek mažai žmonės žino apie mūsų kultūrinį palikimą, istorinį paveldą ir mūsų renginių salės architektūrinius, meninius, istorinius sluoksnius. Viena iš mūsų renginių salės veiklos krypčių – istorinio paveldo atgaivinimas ir atvėrimas visuomenei. Štai mūsų bažnyčioje esantys unikalūs, virš parterio šiek tiek iškilę pusapvaliai balkonai abiejose bažnyčios pusėse jau seniai nenaudojami pagal tikrąją jų paskirtį – jie buvo sukurti bažnyčioje grojusiems ir dainavusiems muzikantams. Tokia muzikavimo tradicija, kai atlikėjų grupės išdėstomos skirtingose bažnyčios pusėse, susiformavo dar Renesanso ir Baroko sandūroje Venecijos San Marko bazilikoje. Chorus sudarydavo ne vien dainininkų balsai, juos dažnai papildydavo ar pakeisdavo pučiamieji instrumentai, artimiausi balsui – kornetai ir barokiniai trombonai. Kokie išradingi turėjo būti architektai, kad sugalvotų taip sumaniai prilipdyti balkonėlius netoli Šv. Kotrynos bažnyčios vargonų ir taip atskirti pasauliečius muzikantus nuo visiškai uždarą (klauzūrinį) gyvenimą gyvenančių didžiajame bažnyčios balkone įkurdinto vienuolių choro ir vargonų, tam kad sukurtų darnų muzikinį skambesį“, – sako B. Norvaišienė.

Pasak renginio organizatorių, šis koncertas skirtas ne tik muzikos profesionalams, senosios muzikos gurmanams, bet ir tiems kurie keliaudami į koncertus ieško patyrimo. Gal tai bus toks koncertas kuris atvers duris į kitokį skambesį, kuriam nereikia papildomai daug garso ir šviesų, nes jį kuria erdvė ir savo srities profesionalai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GELBĖTOJAI: Neringos kurorto gyventojų ir svečių saugumu rūpinasi geriausi šalies pajūrio gelbėtojai - tai paaiškėjo po antradienį vykusio Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionato.
  • BŪSTAS: Savivaldybėms sudarytos sąlygos neskaidriai parduoti jų valdomą būstą, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo antikorupcinį vertinimą.
  • PERSPĖJA: „Luminor“ bankas perspėja neprarasti budrumo ir nepakliūti į sukčių pinkles socialiniuose tinkluose - pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ buvo fiksuotas sukčių sukurtas banko profilis, kuris skelbė apie laimėjimą konkurse bei ragino paspausti atsiųstą nuorodą ir pateikti savo duomenis.
  • ALIEJUS: Iš Klaipėdos uosto tanklaiviu išgabenta 15 tūkst. tonų ukrainietiško saulėgrąžų aliejaus, pranešė jūrų krovinių kompanija „Bega“.
  • GINČAI: Pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio: daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektorius.
  • PASPIRTUKAI: Kiek daugiau nei trečdalis lietuvių palaikytų draudimą važiuoti elektriniais paspirtukais šaligatviu, labiau riboti jiems leistiną greitį, rodo „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa.
  • VIZOS: Interviu leidiniui „Deutsche Welle“ užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Europos Sąjungos šalis pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir įvesti vizų draudimą Rusijos turistams.
  • PROGNOZĖ: 2023 metais minimali mėnesio alga gali padidėti nuo 15% iki 19%, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas - tuo metu pensijos ir biudžetininkų atlyginimai turėtų augti 10%.
  • KAINOS: Eksportuotų prekių kainos birželį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 16,8%, importuotų prekių – 31,5%.
  • SKRYDŽIAI: Oro bendrovė „Turkish Airlines“ nuo spalio mėnesio vykdys penkis papildomus skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Stambulą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar mėgstate lankytis zoologijos soduose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s