respublika.lt

„Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” kūrėjai gavo kvietimą koncertuoti Jeruzalėje

2021 spalio 20 15:57:39
Zen PR

Šių metų rugsėjo mėnesį, minint Holokausto 80-metį, visuomenei buvo pristatyta jaunosios kartos kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės". Prodiuseris ir projekto scenarijaus autorius Tadas Daujotas dalinasi, kad po premjeros LR Prezidento rūmų kieme gavo kvietimą surengti „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės" koncertą Jeruzalėje.

×
nuotr. 1 nuotr.
pixabay nuotr.

 

„Lietuvos žydų genocido dienai skirtame koncerte LR Prezidento rūmų kieme dalyvavo tarptautinio judėjimo „Gyvybės žygis" (angl. „March of Life") įkūrėjas ir knygos „Tylos uždanga" autorius Jobst Bittner bei jo komanda iš Vokietijos. Po renginio bendravome su svečiais ir jie neslėpė, kad jų širdis stipriai palietė „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės" muzika bei žinia. Jobst Bittner išreiškė norą, kad Jievaro Jasinskio sukurta simfonija skambėtų 2023 metų gegužės mėnesį jų organizuojamame Izraelio Nepriklausomybės 75-mečiui skirtame renginyje „March of the Nations" Jeruzaleje",- dalinasi Tadas Daujotas.

„Labai džiaugiuosi galėdamas būti šio gilaus ir prasmingo projekto dalimi. Manau muzika yra labai jautri ir graži priemonė išreikšti pagarbai ir užuojautai. Kurdamas šiuos kūrinius turėjau puikią galimybę praplėsti savo muzikinį spektrą pasitelkiant žydų ir kitų Artimųjų Rytų tautų muzikinę kalbą", - savo mintimis dalinasi kompozitorius Jievaras Jasinskis.

„Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės" sukūrimui buvo gautas finansavimas iš LATGA socialinio-kultūrinio fondo. Kūrinio premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 23 dieną LR Prezidento rūmų kieme, o spalio pradžioje „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės" skambėjo Biržuose bei Istorijų festivalyje Kaune. Holokausto 80-mečiui skirtą kūrinį atliko Vilniaus miesto šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei 14 kviestinių klasikos, džiazo ir folkloro muzikantų. Ypatingas svečias - multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak, kuris į Lietuvą buvo atsivežęs net tris egzotiškus Artimųjų Rytų instrumentus - Persijos tarą, sazą ir Hurdy Gurdy. Šiuolaikinėje simfonijoje skamba iš avino ragų pagaminti senieji hebrajų instrumentai šofarai, kurių garsai persipina su kanklių akordais bei birbynės melodijomis.

Šiuo metu projekto kūrybinė grupė, bendradarbiaudama su pasaulyje pripažintu garso režisieriumi ir prodiuseriu Viliumi Keru, dirba prie „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės" albumo suvedimo. Projekto idėjos autorius ir prodiuseris Tadas Daujotas teigia, kad kompaktinė plokštelė moderniame media knygos formate bus išleista kitų metų pradžioje, o 2022 metų vasarą planuojama surengti „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės" koncertus bent keliuose žydišką istoriją puoselėjančiuose Lietuvos miestuose.

LRT transliacija: https://www.facebook.com/LRT.LT/videos/4526763117380694/

Daugiau apie projektą: www.orkestras.org/simfonija

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GELBĖTOJAI: Neringos kurorto gyventojų ir svečių saugumu rūpinasi geriausi šalies pajūrio gelbėtojai - tai paaiškėjo po antradienį vykusio Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionato.
  • BŪSTAS: Savivaldybėms sudarytos sąlygos neskaidriai parduoti jų valdomą būstą, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo antikorupcinį vertinimą.
  • PERSPĖJA: „Luminor“ bankas perspėja neprarasti budrumo ir nepakliūti į sukčių pinkles socialiniuose tinkluose - pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ buvo fiksuotas sukčių sukurtas banko profilis, kuris skelbė apie laimėjimą konkurse bei ragino paspausti atsiųstą nuorodą ir pateikti savo duomenis.
  • ALIEJUS: Iš Klaipėdos uosto tanklaiviu išgabenta 15 tūkst. tonų ukrainietiško saulėgrąžų aliejaus, pranešė jūrų krovinių kompanija „Bega“.
  • GINČAI: Pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio: daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektorius.
  • PASPIRTUKAI: Kiek daugiau nei trečdalis lietuvių palaikytų draudimą važiuoti elektriniais paspirtukais šaligatviu, labiau riboti jiems leistiną greitį, rodo „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa.
  • VIZOS: Interviu leidiniui „Deutsche Welle“ užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Europos Sąjungos šalis pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir įvesti vizų draudimą Rusijos turistams.
  • PROGNOZĖ: 2023 metais minimali mėnesio alga gali padidėti nuo 15% iki 19%, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas - tuo metu pensijos ir biudžetininkų atlyginimai turėtų augti 10%.
  • KAINOS: Eksportuotų prekių kainos birželį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 16,8%, importuotų prekių – 31,5%.
  • SKRYDŽIAI: Oro bendrovė „Turkish Airlines“ nuo spalio mėnesio vykdys penkis papildomus skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Stambulą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar mėgstate lankytis zoologijos soduose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s