respublika.lt

Seimo pirmininkas ir premjeras sveikina su Tarptautine teatro diena

(0)
Publikuota: 2020 kovo 27 16:37:06, Jūratė Valančiūtė, Elta
×
nuotr. 2 nuotr.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Eltos nuotr.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos teatrų aktorius, dramaturgus, režisierius ir darbuotojus bei visus teatro mylėtojus Tarptautinės teatro dienos proga.

 

„Šiųmetė Tarptautinė teatro diena yra pažymėta tyla teatro scenoje. Dėl to dėkoju Jums už rodomą ypatingą pavyzdį kovoje su pasaulinės pandemijos plitimu. Ačiū visiems scenos menininkams už solidarumą tiek dirbant iš namų ir inicijuojant kitokį, nuotolinį dialogą su teatro mylėtojais, tiek prisidedant prie taip reikalingų apsaugos priemonių gamybos. Linkiu visiems įkvėpimo ir jėgų įprasminant tai, su kuo susiduriame", - teigia parlamento vadovas.

Pasak ministro pirmininko, nors šiemet šią dieną minime labai neįprastomis sąlygomis, kai meno ir kultūros įstaigos turėjo užverti duris, tai anaiptol nereiškia, kad kultūra ir menas tapo neprieinami ir nevertinami.

„Simboliška, kad Tarptautinę teatro dieną švenčiame pavasarį. Teatras, kaip ir gamta, nuolat atgimsta, nusimesdamas anksčiau nustatytas taisykles ir atrasdamas naujas formas. Meno pasaulio žmonės yra vieni išradingiausių mūsų visuomenėje, kupini naujų idėjų, todėl šiandien teatras ateina į namus, o mums tereikia atverti jam langą - tegu ir virtualų!

Šiandien, kai gyvename tokių iššūkių akivaizdoje, mums kaip niekada reikia teatro ir kūrybos, kurie padeda suprasti gyvenimą ir padeda jį gyventi - žadina žmogų žmoguje" - savo sveikinime sako Vyriausybės vadovas.

Premjeras taip dėkoja teatralams už reikšmingą indėlį į Lietuvos kultūrą ir šalies vardo garsinimą pasaulyje.

"Tikiu, kad nekantriai lauksime naujų susitikimų: vieni - išsiilgę galimybės būti scenoje, o kiti - su susižavėjimu ją stebėti", - sakoma premjero sveikinime.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +20 C

+14 +24 C

+14 +19 C

+20 +28 C

+18 +28 C

+18 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s