respublika.lt

Rusų dramos teatras tampa Vilniaus Senuoju teatru

2022 rugsėjo 13 10:32:00
Eltos inf.

Kultūros ministro Simono Kairio įsakymu Lietuvos rusų dramos teatro pavadinimas bus keičiamas į Vilniaus Senojo teatro pavadinimą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Rusų dramos teatras tampa Vilniaus Senuoju teatru. Eltos nuotr.

 

Klausimas dėl teatro pavadinimo keltas jau pavasarį – gegužę kultūros ministro įsakymu buvo sudaryta Lietuvos rusų dramos teatro veiklos krypčių ir pavadinimo keitimo rekomendacijoms parengti skirta darbo grupė, kuri ministrui pateikė savo rekomendacijas. Šią savaitę S. Kairys susitiko su darbo grupės nariais, taip pat Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos, Vyriausybės ir Seimo atstovais, kitais kompetentingais profesionaliojo scenos meno sektoriaus atstovais aptarti darbo grupės siūlomų rekomendacijų.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, tiek darbo grupės, tiek Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos narių dauguma pasisakė už Vilniaus Senojo teatro pavadinimą. Ekspertų nuomone, Vilniaus Senojo teatro pavadinimas kartu yra ir nuoroda į ilgaamžę šio pastato istoriją, ir kartu atitinka šiandienius teatro nuostatus bei užsibrėžtą kryptį.

„Noriu padėkoti darbo grupės nariams bei kitiems ekspertams už jų indėlį formuojant naują teatro pavadinimą. Tai – ir simbolinis, ir tuo pat metu labai realus pokytis: Vilniaus Senojo teatro pavadinimas kur kas labiau atitinka esamas teatro veiklos gaires, atspindi jo pastato istoriją ir atveria dar platesnes galimybes vykdyti įvairias daugiakultūres iniciatyvas. Natūralu, kad pokyčiai gali kelti nerimo teatro trupei – tai suprantame ir norime dar kartą pabrėžti, kad niekas neabejoja nei šios trupės profesionalumu, nei jos reikalingumu bendrame Lietuvos teatro kontekste“, – ministerijos pranešime teigė S. Kairys.

Aptardama teatro veiklos kryptis, darbo grupė sutarė, kad jos yra tinkamos, nuostatai tinkamai apibrėžia dabartinę teatro veiklą. Taip pat darbo grupė akcentavo, jog rusų kalba vaidinanti dabartinė teatro trupė turėtų būti išsaugota. 

Šią savaitę surengtoje diskusijoje, be darbo grupės atstovų, dalyvavo Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos atstovai Goda Giedraitytė (tarybos pirmininkė), Aušra Kaminskaitė, Ramunė Marcinkevičiūtė, Leonidas Melnikas bei Rima Povilionienė. Taip pat dalyvavo teatro kritikas Vaidas Jauniškis, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis ir Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais Gabrielė Žaidytė.

Darbo grupę sudarė Daina Urbanavičienė (kultūros viceministrė, darbo grupės vadovė), Elona Bajorinienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekanė), Goda Giedraitytė (Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos pirmininkė), Marius Ivaškevičius (dramaturgas), doc. Pavel Lavrinec (Vilniaus universiteto Rusų filologijos katedros vedėjas), Artur Liudkovski (Vilniaus lenkų kultūros namų direktorius), Valentin Novopolskij (Lietuvos rusų dramos teatro atstovas), Olga Polevikova (Lietuvos rusų dramos teatro vadovė), Vladimir Serov (Lietuvos rusų dramos teatro darbuotojų atstovas) ir Helmutas Šabasevičius (menotyrininkas).

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s