respublika.lt

Prie Sartų - „Unt Sartų“

2022 vasario 14 20:22:37
Pagal „Utenos apskrities žinias“

Nuo seno vasario pirmąjį šeštadienį visi keliai vesdavo į Dusetas, kur vykdavo respublikinės ristūnų lenktynės. Nors šiemet Žemės ūkio ministerija rengti žirgų lenktynes atsisakė dėl permainingų orų ir pandemijos, praėjusį šeštadienį miestelyje šalia Sartų ežero klegėjo šventė „Unt Sartų".

×
nuotr. 1 nuotr.
Šeštadienį eikliakojai žirgai vežiojo pramogautojus. Dusetų kultūros centro nuotr.

 

Tądien Dusetose rinkosi poledinės žūklės mėgėjai, į mugę kvietė liaudies meno meistrai ar amatininkai, buvo galima pamatyti ir vieną kitą žirgą. Tiesa, eikliakojai nelenktyniavo, o vežiojo rogėmis pramogaujančius šventės dalyvius.

Žvejams, kurių gausiai susirinko ne tik iš Zarasų, bet ir Utenos, Anykščių, Rokiškio, kitų rajonų, laimikio nepritrūko. Iš viso pagauta 200 kg žuvies. Vienas iš šventės akcentų buvo istorinis-edukacinis žygis po Dusetų apylinkes, aplankant šio krašto kultūros ir paveldo objektus, kuriuos pristatė Zarasų krašto gidai Ramūnas Keršys ir Evaldas Dumbravas. Žiemiškas oras neatvėsino noro keliauti - į ekskursiją patraukė net 80 žygeivių būrys.

Kultūros centro Dusetų galerija pakvietė šventės dalyvius į tarptautinės parodos „Žirgas fotografijoje" atidarymą. Parodai nuotraukas pateikė fotomenininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Irano, Rumunijos, Vokietijos, Serbijos, Alžyro.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PAREIGOS: Dėl vyriausiojo epidemiologo pareigybės likimo Sveikatos apsaugos ministerija apsispręsti ketina iki kitų metų vasaros.
  • VERDIKTAS: Vilniaus savivaldybė neturi sumokėti beveik 2 tūkst. eurų kompensacijos sostinės gyventojui už Vilkpėdėje, šalia Gerosios vilties žiedo, nulūžusios tuopos apgadintą 19 metų senumo automobilį BMW, galutinai nusprendė teismas.
  • LANKYTOJAI: Maitinimo įstaigose žmonių srautai yra sumenkę, sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
  • DUJOS: Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą šeštadienį pasiekė didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos - dujovežis atgabeno 150 tūkst. kubinių metrų dujų.
  • ODONTOLOGAI: Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydami atidėti įstatymu jiems numatytą prievolę prisijungti prie šios sistemos, kol bus sudarytos techninės galimybės tą padaryti pilna apimtimi.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • VAIRUOTOJAI: Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+6 +11 C

 

+10 +13 C

+13 +17 C

+11 +17 C

 

+11 +13 C

0-3 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s