respublika.lt

Pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvos pilys ir dvarai kviečia apsilankyti jų parkuose

(0)
Publikuota: 2020 liepos 04 09:45:13, Valentina Gudienė, Elta
×
nuotr. 2 nuotr.
Verkių dvaro parkas. Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nuotr.

Šį savaitgalį, liepos 4-6 dienomis, vyks Parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose. Jų metu Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia apsilankyti pilių ir dvarų parkuose, pasigėrėti senųjų dvarų pastatus supančiais gamtos kampeliais, jų ūksmingomis alėjomis, skoningais gėlynais, vandens telkiniais, medžių ir krūmų rūšių įvairove.

 

Verkių dvaro valdytojas Gamtos tyrimų centras kviečia apsilankyti Verkių rūmuose ir istoriniame parke aplink dvarą. Lankytojai galės išvysti rūmų istorinių nuotraukų ekspoziciją ir iš arčiau susipažinti su viso statinių ansamblio fasadų architektūrinių puošmenų detalėmis. Liepos 6-osios vakarą Verkių rūmų terasoje įvyks koncertas, kuriame lietuvių kompozitorių dainas atliks Dainos mylėtojų mišrus choras „Alumni Vilnenses“ ir Užsienio reikalų ministerijos Diplomatų choras.

Taip pat plačiai atverti lankytojams bus Rokiškio dvaro vartai. Liepos 4–5 dienomis lankytojai kviečiami žaisti lauko žaidimų dvaro aplinkoje: čia galima bus žaisti dvaro lauko ir grafų žaidimus.

Atvyksiantys pasivaikščioti Liubavo dvaro aplinkoje liepos 4–6 dienomis bus laukiami Liubavo dvaro malūne-muziejuje, taip pat visai šalia esančiame Europos parke.

Parkus aplankyti kviečia Aukštosios Fredos, Kairėnų, Baisogalos, Aštriosios Kirsnos, Ilzenbergo, Paliesiaus ir daugelis kitų pilių ir dvarų.

Tai puiki idėja ir tiems, kurie nežino, kaip paminės Lietuvos valstybės, karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, – dvarų aplinkoje (pavyzdžiui, Trakų Vokės dvaro sodybos liepų alėjoje, Kelmės dvare, Biržų pilyje, Verkių dvare) 21 val. kartu su visa Lietuva bus giedamas Lietuvos valstybės himnas.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija pirmąjį liepos mėnesio savaitgalį kviečia praleisti gamtoje, iš arčiau pažinti istorines vietas, kultūros paveldą, maloniai ir prasmingai praleisti laisvalaikį Lietuvos pilių ir dvarų aplinkoje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pastaruoju metu savo aplinkoje dažnai girdite žmones kalbant kitomis kalbomis (ne lietuviškai)?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +19 C

+13 +18 C

+13 +18 C

+16 +20 C

+13 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s