respublika.lt

Pasaulinę kultūros dieną aplankyti parodas ir ekspozicijas kviečia Kauno muziejai

2022 balandžio 15 10:17:00
Birutė Mačienė, Elta

Kaip įprastai, ir šį penktadienį, Pasaulio kultūros dieną, Kauno mieste lankytojams atvertos visų muziejų durys.

×
nuotr. 1 nuotr.
Pasaulinę kultūros dieną aplankyti parodas ir ekspozicijas kviečia Kauno muziejai. Eltos nuotr.

 

Pažymėtina, jog 1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas Franklin Roosevelt ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena.

Daugiausia šiuo metu parodų, greta nuolatinių ekspozicijų, veikia Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje bei jo padaliniuose. Bent kelios šiame muziejuje surengtos užsienio autorių darbų parodos, apie kurias jau skelbė ELTA, yra susijusios su projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa.

Tačiau 2022-ieji Lietuvoje paskelbti ir Gyvūnų gerovės metais, primena Maironio lietuvių literatūros muziejus, kviesdamas aplankyti unikalią parodą, kuria siekiama šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą ir kurti jiems palankią aplinką.

„Nuo muziejaus fondų lentynų nukėlėme eksponatus, kurie liudija ypatingą rašytojų ir gyvūnijos pasaulio ryšį. Parodoje pristatome nuotraukas, kuriose užfiksuoti rašytojai su jų mylimais augintiniais. Kai kurie buvo tokie svarbūs, kad tapo meno kūrinių įkvėpėjais ir personažais. Rašytoja Jurga Ivanauskaitė taip mylėjo kates ir angelus, kad jai skirtame skvere Vilniuje pastatytas ne įprastas paminklas, o katės skulptūra. Juozas Grušas savo namuose Žaliakalnyje sunkiais pokario metais augino ne tik vištas, bet ir karvutę. Jonas Avyžius savo apysakoje pasakoja apie ištikimą šeimos bičiulį Bardą, penkiolika metų savo buvimu šildžiusį širdis ir linksminusį nekaltomis išdaigomis. Romualdas Granauskas apysakoje „Kai reikės nebebūti“ taip pat prisimena savo ištikimąjį šunį, taikliai nusakydamas mūsų visų draugystės su gyvūnais esmę – tiesiog džiaugtis ir mėgautis vienas kito buvimu.

Šalia fotografijų eksponuojami ir meno kūriniai, suvenyrai, vaizduojantys gyvūnus, kurie puošė rašytojų namus, buvo dovanojami, teikė džiaugsmą ir nusiraminimą, – pasakoja parodos rengėjos – jos kuratorė Audronė Meškauskaitė, dailininkė Inga Zamulskienė bei muziejininkė Virginija Paplauskienė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s