Prieš Kalėdas Kaune pradėjusioje veikti “Kauno Mažojoje galerijoje” pristatyta unikalių menininkės Živilės Vaičiukynienės papuošalų iš juvelyrinės vielos kolekcija.
Moteris tikina atradusi iki šiol nenaudotą būdą kurti papuošalus: auskarus, sages, vėrinius iš neįprastos medžiagos ji neria vašeliu.
Nerti ir ieškoti išskirtinių sprendimų kūryboje Ž.Vaičiukynienę įkvėpė kūrybinga senelė. Nuo penkerių vąšeliu nerianti moteris vaikystėje dėvėjo tik išskirtines, senelės nertas sukneles. O išmokusi nerti, kūrė viską - net nukirpdavo medžiaginių batelių viršų ir nunerdavo juos iš naujo.
“Ieškojau ko nors neįprasto ir atradau juvelyrinę vielą. Domėjausi, ar dar kas nors ją naudoja nėrimui. Tačiau nei literatūroje, nei internete informacijos rasti nepavyko”, - pasakojo Ž.Vaičiukynienė.
Dvejus metus papuošalų kolekciją kūrusi autorė pasakojo, kad parodoje eksponuojama tik nedidelė dalis jos darbų. Daugelis jų jau puošia moteris. Kieta, bet sykiu ir trapi juvelyrinė viela nėrinyje spindi savita elegancija. “Ši kolekcijos dalis skirta pabrėžti žiemos grožį”, - sakė autorė.
Parodos atidarymo metu ji pasakojo, kad plėsti kūrybinę erdvę paskatino juvelyrinių medžiagų pagausėjimas. Mat anksčiau į Lietuvą nebuvo atvežama tiek daug tinkamų kurti ruošinių ir juos dažnas juvelyras gamindavosi pats. Juvelyrinę vielą kūryboje naudojančiai menininkei itin svarbu išnerti tokį vielos tinklą, kad jis susilietų su papildomai naudojamomis medžiagomis: akmenimis, karoliukais ar siūlais.
“Sidabro vielos juvelyrai man patarė kūryboje nenaudoti. Mat sidabras laikui bėgant oksiduojasi ir jį būtų sunku išvalyti, - pasakojo menininkė. - Nors juvelyrinę vielą prisijaukinau, pirštai nuo darbo su tvirta medžiaga gerokai nukenčia”.
Daukšos gatvėje įsikūrusios “Kauno Mažosios galerijos” savininkė Ingrida Narauskienė sakė: “Ž.Vaičiukynienė yra ne viena gabi, bet neatrasta menininkė, kurios darbus pristatysime savo galerijoje. Kaune labai trūko tokios vietos, kurioje būtų sutelkti kūrybingų autorių darbai už įperkamas kainas”.
Naujosios galerijos savininkė ketina šiltoje erdvėje rengti ne tik parodas, bet ir moterų susitikimus. “Šiuo metu studijuoju ir ruošiuosi magistro egzaminams. Įrengti galeriją buvo didžiulė svajonė, kuri išsipildė netikėtai radus tinkamas patalpas”, - džiaugėsi I.Narauskienė, galeriją įrengusi per rekordiškai trumpą laiką - vos dvi savaites.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"