Vieniems vis dejuojant dėl krizės, kiti yra įsitikinę, kad šis laikotarpis - tinkamiausias pradėti naują veiklą. Ypač meninę. Margarita Lozinskaja kartu su Domu Staniuliu šį savaitgalį atidarė interaktyvia meno erdve pavadintas kūrybines dirbtuves “Artoteka”.
Kūryba tarsi namuose
Šeštadienio vakarą Vilniaus senamiestyje jaunimas būreliais ieškojo, kur įsikūrusios meno dirbtuvės “Artoteka”. Į jų atidarymą buvo pakviesti keli šimtai žmonių.
Užėjus į šviežiai įrengtas patalpas pasitiko namų atmosfera. Tą vakarą keliuose kambariuose eksponuoti meno dirbtuvių siūlomų meno krypčių kūrinių pavyzdžiai, didžiojoje salėje vyko koncertai, muzikiniai eksperimentai, svečiai vaišinosi karštais gėrimais, skanėstais.
Siekė įkurti tobulas dirbtuves
“Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad dėl krizės žmonės nenustoja domėtis menu. Atvirkščiai, jie jį renkasi patį kokybiškiausią ir už prieinamą kainą. Net galiu pateikti istorinį pavyzdį, kad lindyhopas išgarsėjo Didžiosios depresijos metais. Kai ji baigėsi, nuslopo ir šio šokio populiarumas”, - sakė “Artotekos” iniciatorė ir direktorė M.Lozinskaja.
Moteris aiškino, kad įkurti naujas meno dirbtuves ją paskatino per kelerius metus patirti nusivylimai bandant rasti erdvę, kurioje būtų galima kurti. “Baigiau vadybos studijas, tačiau norėjau kūrybinės veiklos. Ėjau į įvairius kursus, išbandžiau įvairiausią meninę veiklą, tačiau visur kažko trūkdavo, visur būdavo netobulumų. Todėl ir sumanėme įkurti tokias meno dirbtuves, kuriose tų trūkumų nebūtų”, - aiškino M.Lozinskaja.
Menas - terapija
Anot “Artotekos” direktorės, didžiausias šių meno dirbtuvių skirtumas nuo kitų meninės veiklos kursų - menas kaip terapija, kai užsiėmimai skirti ne konkrečiam rezultatui pasiekti, o patirti malonumą iš proceso, atsipalaiduoti po darbų ir streso.
Dabar “Artotekoje” veiks 24 meno rūšių kūrybinės dirbtuvės. Žmonės, norėję būti menininkai, bet dėl kokių nors priežasčių to padaryti negalėję, dabar turės progą užsiimti bet kuria iš čia siūlomų veiklų: veltinio, dekupažo, fotografijos, ebru, origamio ir kt. Keturias akademines valandas truksiantis užsiėmimas, kuriame bus suteiktos visos kūrybai reikalingos priemonės, kainuos 60 litų.
Origamio pamokas ketinantis vesti Vaidotas Gaidelis sakė sieksiąs, kad visi atėję susipažinti, kas yra origamis, būtų skatinami patirti malonumą ne išlankstyti ką nors, o palankstyti. “Čia bus neformali aplinka, arbatos pertraukėlės, kad lankstymas, nors ir ne visada paprastas, būtų poilsis, o ne dar viena įtampa”, - pabrėžė V.Gaidelis.
Ilgainiui “Artoteka” ketina plėsti savo veiklą organizuodama įvairius renginius, parodas, atidarydama klubą.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"