Seimo rūmuose įsikūrusį Europos informacijos biurą papuošė pirmos Vilniuje privačios mokyklos ir gimnazijos mokinių darbai. Paroda tokioje erdvėje - tai vieno mokinuko patylomis išsakytas noras, įgyvendintas mokyklai švenčiant 20 metų jubiliejų.
Paroda pavadinta „Akimirkos“. Anot parodos koordinatorės Vilniaus privačios gimnazijos technologijų mokytojos Snaigės Kontrimienės, pavadinimas atspindi kiekvieną mokytojo išgyventą džiugią akimirką, kai matai, su kokiu entuziazmu gimsta mokinių darbai. Ir kiekvienas sukurtas darbelis, anot mokytojos, turi savo istoriją, tik pasakoti joms reikia labai daug laiko.
Mokinių kūriniai puošia mokyklos sienas, tačiau kartą per edukacijos pamoką, vykusią Seimo rūmuose, mokytojai S.Kontrimienei auklėtinis nedrąsiai užsiminė, kad norėtų parodėlę surengti Seime. Mokytoja lengvabūdiškai pritarusi, o pažadą visus metus nešiojo širdyje. „Ir štai pasitaikė puiki proga, mokykla švenčia 20-ąjį gimtadienį“, - kalbėjo ji.
Parodoje pristatyti keramikos darbai, dailės ir veltiniai paveikslai, keramika ant drobės. Nors į parodą susirinko daugiausiai vyresnių klasių moksleiviai, tačiau parodoje buvo ir pirmokų darbų. Tiesa, jei ne užrašas prie lipdinio, nenuspėtum, kad molio gabalas gražiu dirbiniu virsta pirmoko ar antroko rankose. Veltiniai paveikslai daugiausiai kolektyviniai, bet nustembi perskaitęs, kad juos sukūrė septintokai. Mat nejučiomis nesuabejoji, kad tai vyriausiųjų klasių moksleivio mintis ir jos išpildymas.
Pasak pirmosios privačios vidurinės mokyklos Lietuvoje ir pirmosios privačios gimnazijos įkūrėjos Tatjanos Liubertienės, mokykloje stengiamasi pastebėti kiekvieno vaiko gabumus. „Mes tai vadiname vaiko išjudinimu“, - pasakojo privačios mokyklos steigėja. Jos įkurtoje mokykloje kiekvienas groja fortepijonu, lipdo iš molio, piešia, išbando save daugybėje sporto šakų, šoką baletą, paragauja, kas yra joga. Mokykloje laikomasi nuostatos, kad tik viską išbandęs ir patyręs moksleivis gali pasirinkti, kas jam patinka. Talentus pastebėti ir kryptį pasirinkti padeda ir mokykloje dirbantys psichologai.
Anot T.Liubertienės, jos mokiniai stiprūs ne tik menų srityje, baigiamieji egzaminai ir įstojusiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius liudija apie darbo kokybę.
„Nėra Lietuvoje analogų, kaip mes dirbame su vaikais. Stipriausia mūsų pusė - metodikos. Pasiekėme tokį lygį, kad dabar jau galime mokyti kitus“, - sakė privačios gimnazijos įkūrėja T.Liubertienė, kuri yra įkūrusi pedagogų „Karjeros tobulinimo akademiją“.
Šiuo metu mokyklą lanko apie 300 moksleivių, jiems dėsto 100 mokytojų. Šį pavasarį 20-metį švenčiančios privačios mokyklos ir gimnazijos įkūrėja T.Liubertienė užsibrėžė ambiciją Seime surengti didžiulę konferenciją, kurioje ketina ne tik pristatyti savo mokyklą, bet ir iškelti klausimus, kokios mokyklos šaliai reikia ir kokius žmones norime išugdyti. „Būsimos valstybės žmogus, koks jis? Ar našta sau ir visuomenei, ar intelektualus, stiprus, mąstantis ir kūrybingas. Mokykla - didžiulė valstybės politika ir strategija“, - apie konferencijoje gvildenti ruošiamas temas kalbėjo T.Liubertienė.
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Gyvenimas"