respublika.lt

Meno pasaulis minės dailininko P. Picasso mirties 50-metį

2022 rugsėjo 12 16:35:00
Živilė Aleškaitienė, Elta

Nuo Prado muziejaus iki Pompidu centro ir Niujorko „Met“ – meno pasaulis sutelkė jėgas, kad surengtų „beprecedentes“ 42 parodas, skirtas dailininko Pablo Picasso mirties 50-mečiui paminėti, pirmadienį pranešė pareigūnai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ispanų tapytojo Pablo Pikaso paroda. EPA-Eltos nuotr.

 

Per pastaruosius 18 mėnesių Prancūzijos ir Ispanijos parengta iniciatyva „Picasso metai“ apims „38 labai svarbias meno institucijas Europoje ir JAV“, žurnalistams sakė Ispanijos kultūros ministras Miquelis Iceta.

Prancūzijos kultūros ministrė Rima Abdul Malak teigė, kad siekiama „parodyti visus Picasso bruožus“ ir apibūdino jį kaip „garsiausią ir simboliškiausią šiuolaikinį menininką“.

P. Picasso gimė 1881 metais Ispanijos Malagos mieste, o mirė 1973-aisiais Prancūzijos Rivjeroje esančiame Mougins (Mužo) mieste.

Kartu su parodomis taip pat vyks pokalbiai apie menininką ir jo kūrybą.

Minėjimas prasidės rugsėjo 23 dieną Madrido „Mapfre“ fonde parodos „Pablo Picasso ir skulptūros griovimas“ atidarymu ir tęsis iki 2024 metų balandžio, o baigiamoji paroda bus eksponuojama „Petit Palais“ meno muziejuje Paryžiuje.

Nors dauguma renginių vyks Ispanijoje, Prancūzijoje ir JAV, kai kurie jų vyks Vokietijoje, Šveicarijoje, Rumunijoje ir Belgijoje.

Minėjimo renginiai vyks, be kita ko, Niujorko Metropoliteno meno muziejuje, Madrido Prado muziejuje, Bilbao Guggenheimo muziejuje, Pompidu centre Paryžiuje ir P. Picasso muziejuose Barselonoje bei Paryžiuje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s