respublika.lt

M. Šalčiaus vardo premija – keliautojui ir žurnalistui V. Kandrotui

2021 liepos 06 16:15:00
Eltos inf.

Liepos 6 dieną Prienų miesto šventės metu įteikiama tryliktoji Mato Šalčiaus vardo premija. Šiemet ji paskirta keliautojui, fotografui, leidėjui ir žurnalistui Vytautui Kandrotui, skelbia Lietuvos žurnalistų sąjunga.

×
nuotr. 1 nuotr.
M. Šalčiaus vardo premija. Eltos nuotr.

 

Premijos laureatas pernai išleido kelionių vadovą „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“. Jis pats keliavo, parengė ir publikavo 12 straipsnių ciklą apie mažiau žinomus ir atokiau esančius regioninius parkus. Straipsnius publikavo portalas „15min.lt“ ir regioninė žiniasklaida. Autorius pradžiugino ir mažuosius keliautojus – 2020 metų rudenį juos pasiekė V. Kandroto sukurtas stalo žaidimas „Ypatinga Lietuva“. Vytautas nepamiršo ir gimtojo rajono – 2020 metais kaip leidėjas ir fotografas prisidėjo prie knygos apie Balbieriškio bažnyčią ir parapiją leidybos, o Jiezno parapijai švenčiant 350 metų jubiliejų organizavo nuotraukų konkursą ir parėmė fotografijų parodą. Ji iki šiol eksponuojama Jiezno bažnyčioje.

V. Kandroto jaunystės biografija ne tik susipina su tarpukario keliautojo ir žurnalisto Mato Šalčiaus gimtomis vietomis, tačiau panaši ir savo būdu bei veikla – pasakoti Lietuvai apie pasaulį ir pasauliui apie Lietuvą, pažymima Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešime.

Noras ne tik pačiam gerai pažinti Lietuvą ir pasaulį, bet ir paskatinti kitus lėmė, kad 2001 metais V. Kandrotas įsteigė viešąją įstaigą „Terra publica“, kurios tikslai buvo skatinti Lietuvos piliečius mylėti savo gimtąjį kraštą ir keliauti po jį, plėsti savo akiratį ir skleisti žinią apie Lietuvą visam pasauliui. Vytautas yra daugiau kaip 200 straipsnių bei 100 pažintinių knygų autorius, sudarytojas ar bendraautorius, vyr. fotografas arba fotografijų autorius. 2018 metais, švenčiant Nepriklausomybės 100-metį, už nuopelnus Lietuvos turizmo sektoriui Vytautas buvo apdovanotas „Turizmo kryžiumi“ – Ūkio ministerijos įsteigtu garbės ženklu.

Vidurinėje mokykloje gerai išmokta prancūzų kalba Vytautui leido greitai „prisijaukinti“ Prancūziją – tai jo šalis favoritė, kurioje jis buvo ne vienoje stažuotėje ir stengiasi apsilankyti kasmet. Per 20 metų jo sukaupti įspūdžiai sugulė į 350 puslapių knygą „Pažink Prancūziją“, kuri pasirodė 2019 metų pabaigoje. V. Kandroto straipsniai su knygos ištraukomis 2020 metais publikuoti internetinėje žiniasklaidoje, žinutės apie Prancūziją toliau pasiekia skaitytojus per autoriaus „Facebook“ paskyrą „Pažink Prancūziją“, o autorinė Prancūzijos fotografijų paroda „Žydroji valanda“ keliavo per šalies bibliotekas.

Mato Šalčiaus premijos mecenatė yra Prienų rajono savivaldybė. Kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija 1000 eurų premija skiriama žurnalistui už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus. Pirmą kartą M. Šalčiaus premija buvo įteikta 1990 metais. Vėliau premija nebuvo teikiama. Premijos teikimas buvo atnaujintas 2009 metais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SIENA: Valstybės sienos apsaugos tarnyba teigia, kad nuo penktadienio nė vienas lietuvių kilmės Rusijos Federacijos pilietis nebandė atvykti į Lietuvą, iš viso į šalį pasieniečiai neįleido jau 305 Rusijos piliečių.
  • DARBAI: Valstybei svarbius projektus Lietuvos automobilių kelių direkcija turėtų vykdyti nevėluodama ir greičiau priimant sprendimus, teigiama atnaujintame Susisiekimo ministerijos lūkesčių rašte šiai įstaigai.
  • PASKAITA: Spalio 4 d. 18.00 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Didžiojoje auditorijoje (Saulėtekio al.7) vyks vieša fizikos Nobelio premijos laureato Williamo Danielio Phillipso paskaita „Laikas, Einšteinas ir šalčiausi dalykai Visatoje“.
  • MAZUTAS: Klaipėdos uostą pasiekė penktadalis kitam šildymo sezonui būtino Vilniaus šilumos tinklų įsigyto mazuto.
  • RINKOS: Sprendimas trauktis iš Rusijos rinkos bei ribotos plėtros galimybės Lietuvoje paskatino „Avia Solutions Group“ lėktuvų techninės priežiūros ir remonto bendrovę „FL Technics“ ieškoti naujų rinkų, tarp kurių yra ir JAV, Vidurio Rytų bei Lotynų Amerikos šalys, teigia įmonės vadovas Žilvinas Lapinskas.
  • KADRAI: Policijos komisariatuose įgyvendinant reformą, per kurią įkuriamos reagavimo valdybos, dalis pareigūnų išėjo iš darbo, tad ekipažuose tenka dirbti policijos rėmėjams, šauliams.
  • RAMOVĖ: Klaipėdos taryba rugsėjį po ilgai trukusių diskusijų perdavė valstybei nenaudojamą gamybinį pastatą piliavietėje, kuriame turėtų būti įkurta uostamiesčio karininkų ramovė.
  • LIGONINĖ: Trijų ligoninių sujungimas steigiant naują Klaipėdos universiteto ligoninę stringa, Seimo Sveikatos reikalų komitetas ragina procesą spartinti ir neleisti trims vadovams diktuoti savo sąlygų.
  • MOKYKLA: Nepaisant inventoriaus trūkumo veiklą pradėjo Tarptautinės Ukrainos mokyklos filialas Klaipėdoje, nors Švietimo ministerija teigia nei šiam, nei mokyklos padaliniui Vilniuje neišdavusi leidimo vykdyti Ukrainos mokymo programas.
  • PINIGAI: Krašto apsaugos ministerija siekia iš NATO fondo, skirto Afganistano pajėgoms remtis, susigrąžinti beveik 3 mln. eurų ir juos atiduoti Ukrainos reikmėms.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuva pakankamai padeda, apginkluodama ukrainiečius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +12 C

+5 +14 C

 

+7 +15 C

+9 +14 C

+11 +15 C

 

+13 +15 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-9 m/s