Lietuvos ambasadoje Londone iki kovo 6-osios eksponuojama karo aviacijos kapitono, topografo ir fotografijos mėgėjo Mečio Brazaičio (1903-1952) nuotraukos.
Dailėtyrininko Valentino Gylio ir Lietuvos instituto parengta paroda nukelia į XX a. 4-ojo dešimtmečio pabaigą - laikotarpį, kai buvo sukurti ir paplito pirmieji praktiškai pasiteisinę spalvotosios fotografijos metodai.
Parodai atrinktos skirtingų žanrų M.Brazaičio fotografijos, kuriose matyti laikmečio ženklai, gyvenimo būdas, mados, propaguojamos temos, kuriančios stabilaus ir prašmatnaus tarpukario valstybės gyvenimo įvaizdžius.
Nors anuomet dar nebuvo techninių galimybių atspausdinti spalvotą vaizdą fotopopieriuje, M.Brazaitis ne tik atidžiai studijuoja spalvotosios fotografijos technines galimybes, bet ir ieško optimalių meninių sprendimų, bandydamas suteikti spalvai visaverčio fotografinio vaizdo dėmens reikšmę.
1944 m. vasarą M.Brazaičiui pasitraukus į Vakarus, spalvotas skaidres Ukmergėje saugojo autoriaus sesuo Sofija, o vėliau - jos sūnaus inžinieriaus Vytauto Narkevičiaus šeima Kaune.
M.Brazaičio fotografijų paroda įtraukta į vieną populiariausių Londono parodų gidą “New Exhibitions”.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"