respublika.lt

Lietuvos kino teatruose – istorinius krepšinio metus įprasminanti „Oranžinė bažnyčia“

2022 spalio 25 15:02:00
Lietuvos krepšinio federacija

Istoriniai Lietuvos krepšinio šimtmečio metai eina į pabaigą, o vyšnaite ant torto taps dokumentinis filmas „Oranžinė bažnyčia", kurio premjera visuose mūsų šalies kino teatruose įvyks gruodžio 2 dieną.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos kino teatruose – istorinius krepšinio metus įprasminanti „Oranžinė bažnyčia“

 

 

Per eilę metų krepšinis Lietuvoje tapo sportu, kurį vadiname antrąja religija ar, kitaip tariant, politiniu ir socialiniu reiškiniu, kuriuo pasaulio žmonės stebisi ir žavisi.

„Oranžinėje bažnyčioje" savo įžvalgas apie Lietuvos krepšinį pateiks ir daug pasaulio krepšinio žvaigždžių, tarp kurių - prancūzas Tony Parkeris, vokietis Dirkas Nowitzki, ispanas Jorge Garbajosa ir Luka Dončičiaus tėtis Saša.

Būtent iškilūs Europos krepšinio žmonės į Lietuvos krepšinį lietuviui padės pažiūrėti iš kitos perspektyvos ir dar geriau suprasti jo reikšmę dabartiniam mūsų identitetui.

„Tai - Lietuvos krepšinis iš Europos perspektyvos, - „Oranžinę bažnyčią" pristato scenarijaus autorius Rimvydas Valatka. - Pažiūrėjus šį filmą, suprasite Lietuvos krepšinį taip, kaip supranta europiečiai, o gal net ir viso pasaulio piliečiai."

Dokumentiniame filme išvysime ir Lietuvos krepšinio bei politikos legendas - Valdą Adamkų, Vytautą Landsbergį, Arvydą Sabonį ar Šarūną Marčiulionį -, kurios vienaip ar kitaip prisidėjo prie mūsų sporto pasididžiavimo puoselėjimo.

„Oranžinė bažnyčia" - paskutinis Lietuvos krepšinio šimtmečio akcentas ir norime pateikti galutinį atsakymą į klausimą - kaip lietuvio tapatybės formavimui įtaką darė krepšinis? - kalbėjo dokumentinio filmo prodiuseris Ignas Grinevičius. - Ir kalbame ne apie banalią įtaką. Visgi yra nuostabu ir tuo pačiu neįtikėtina, kaip sunkiu istoriniu ir politiniu laikotarpiu Lietuvos krepšinis nuolat tapdavo žinute pasauliui."

Šis dokumentinis filmas - netikėtų sutapimų ir linksmų istorijų kupina kelionė per svarbiausius Lietuvos politinės istorijos įvykius, kurių sąsaja su krepšiniu padeda paaiškinti, kokį vaidmenį šis sportas atliko padėdamas lietuviams suprasti ir įtvirtinti savo tapatybę.

„Yra visiems žinoma metafora, kad krepšinis - antroji Lietuvos religija, o tuo dar kartą galėjome įsitikinti, matant, kiek lietuvių sugūžėjo į Berlyną per Europos čempionatą. Kilo natūralus klausimas, kuriant Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtą dokumentiką „Krepšinio namai". Kodėl krepšinis tapo besąlygiško tikėjimo objektu? - dėstė „Oranžinės bažnyčios" prodiuseris I. Grinevičius. - Bandome paimti šią banalią frazę apie religiją ir „Oranžinėje bažnyčioje" nagrinėjame ją per politinę ir socialinę reikšmę."

„Oranžinėje bažnyčioje" pamatysite tokius istorinius Lietuvai momentus kaip Atlantos „Hawks" vizitą Vilniuje bei pergalių šventimo užkulisius, o taip pat išgirsite negirdėtą A. Sabonio sūnaus gimimo istoriją. Ir tai tik kelios iš daugelio istorijų, kurios bus parodytos Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtame dokumentiniame filme.

Jau gruodžio 2 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodysianti „Oranžinė bažnyčia" - dokumentinis filmas skirtas ne tik krepšinio fanams, bet ir kiekvienam lietuviui, norinčiam geriau suprasti savo tapatybės formavimąsi.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • APLINKYBĖS: Parlamentaras Saulius Skvernelis svarsto, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen esą galėjo pasidalinti informacija apie teisėsaugos tyrimą buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu su premjere Ingrida Šimonyte, nežinodama, kad ši informacija neva gali pasiekti ir patį K.Bartoševičių.
  • SANKCIJOS: Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad ekonominės sankcijos, taikomos Kremliaus režimui, daro poveikį Rusijos ekonomikai.
  • PARAMA: Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.
  • ELEKTRA: Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad greito Europos Komisijos išaiškinimo dėl Lietuvos ir Švedijos sutarimo dalijantis perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis nereikėtų tikėtis.
  • SESIJA: Vasario 9 d. opozicinių frakcijų narių iniciatyva Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją: posėdžio pradžia – 12 val.
  • PARKAS: Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimu padarant 5,6 mln. eurų žalą kaltinami bendrovės „Akordas 1“ vadovas Gintautas Matulevičius, jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius savo kaltės neprisipažįsta, o jų gynėjai nurodo, jog frezuotas asfaltas saugomoje teritorijoje buvo išpiltas su Neringos valdžios žinia.
  • JUBILIEJUS: Antradienį Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 90-ąjį gimtadienį.
  • PELNAS: Siūlymas laikinai papildomai apmokestinti dėl augančių palūkanų komercinių bankų uždirbamą itin didelį pelną yra sveikintinas, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.
  • NETEKTIS: Pirmadienį būdamas 82-ejų mirė buvęs generalinis prokuroras, teisininkas Vladas Nikitinas.
  • PALŪKANOS: Lietuvos banko vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, gyventojai ir dabar gali fiksuoti palūkanų normas, pavyzdžiui, penkeriems metams, tačiau tai yra brangiau nei renkantis kintamas palūkanas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta pasirašinėti peticijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 +3 C

-4 +2 C

 

-4 +4 C

-2 +2 C

-1 +2 C

 

0 +2 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-12 m/s