respublika.lt

Lietuviškam filmui „Piligrimai“ apdovanojimą skyrė ir Tarptautinė kino kritikų asociacija

2022 balandžio 28 10:50:00
Respublika.lt info

Lietuvos kino teatruose šiuo metu rodomas Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ tęsia kelionę ir po užsienio kino festivalius. Praėjusią savaitę psichologinė drama dalyvavo net dviejuose – Niujorke vykstančiame „New directors / New films“ ir Vokietijos festivalyje „goEast“. Iš Vysbadeno į Vilnių „Piligrimų“ prodiuserė Klementina Remeikaitė parvežė aukštą apdovanojimą – filmas įvertintas Tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI prizu.

×
nuotr. 1 nuotr.
Filmas „Piligrimai“ įvertintas Tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI prizu. Beatos Siewicz nuotr.

 

„goEast“ – centrinės ir Rytų Europos filmams bei jų kūrėjams skirtas festivalis. Prieš dvejus metus geriausiu režisieriumi jame tapo filmo „Nova Lituania“ kūrėjas Karolis Kaupinis. Šiemet, kaip nurodoma pranešime, festivalio konkursinėje programoje dalyvavo du lietuviški filmai – L. Bareišos „Piligrimai“ ir Saulės Bliuvaitės trumpametražis „Limuzinas“.

„Kuo toliau, tuo labiau lietuviški filmai tampa įdomūs ne tik mūsų regionui, bet platesniame Europos ir viso Pasaulio kontekste, todėl dalyvavimas tokiuose festivaliuose yra svarbus visai industrijai“, – įsitikinusi K. Remeikaitė.

„Piligrimai“ pasakoja apie dviejų žmonių kelionę į mažą miestelį, turinčią išgydyti skausmą, apėmusį prieš kelerius metus čia netekus artimojo. Filmo premjera įvyko pernai Venecijos festivalyje. Čia filmas išrinktas geriausiu „Orizzonti“ programoje, o Salonikuose apdovanotas už geriausią scenarijų.

Anot prodiuserės, Vysbadene žiuri nariai filme atkreipė dėmesį į paprastą pasakojimo būdą – tai, kaip galima atskleisti istoriją apie smurtą jo nepavaizduojant: „Tai išskirta kaip didelis „Piligrimų“ privalumas“, – sakė ji.

„Filmo kritika yra itin svarbus jo vertinimo kriterijus, tad gauti apdovanojimą iš tokios asociacijos, kaip FIPRESCI – pasaulinis pripažinimas. Tai įvertinimas už visas svarbiausias detales – scenarijų, režisūrinį meistriškumą, formą, vizualinę kalbą. Šis apdovanojimas įvertina visą filmą, o ne tik jausmą, kurį jis palieka“, – įsitikinusi K. Remeikaitė, su režisieriumi L. Bareiša įkūrusi filmų gamybos kompaniją „Afterschool“.

Filmo sukūrimą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • FONDAS: Privalomojo sveikatos draudimo fondas kitais metais bus subalansuotas – įplaukos ir išlaidos 2023 metais turėtų siekti 3,118 mlrd. eurų arba 11,7 proc. daugiau, nei suplanuota šiems metams.
  • ŠILDYMAS: Artėjant šildymo sezono pradžiai, sostinė ieško papildomų būdų, kaip sumažinti būsimas šildymo sąskaitas nepasiturintiems gyventojams – nustatytos didesnės kompensuojamo kietojo kuro sumos.
  • CENTRAI: Vyriausybė siūlo plėsti kultūros centrų funkcijas, atsisakoma jų akreditavimo.
  • MOKSLAS: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo nuo kitų metų sausio vidutiniškai 13 proc. didinti atlyginimus valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslo darbuotojams ir kitiems tyrėjams.
  • TRANSPORTAS: Nuo lapkričio 1d. pirmą kartą registruojamos viešojo transporto priemonės – autobusai, troleibusai ir keleiviniai laivai – privalės būti pritaikytos neįgaliesiems ir riboto judumo asmenims.
  • NUOTĖKIAI: Rusija trečiadienį pareiškė, kad jai turi būti leista dalyvauti tyrime dėl nuotėkių iš Baltijos jūros dugnu nutiestų „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekių.
  • TAUPYMAS: Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje 12 proc. Lietuvos gyventojų ėmė taupyti, tačiau dešimtadalis lietuvių dėl išaugusių pragyvenimo išlaidų buvo priversti santaupų kaupimą pristabdyti, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausa.
  • REKETAS: Visagine vyras parduotuvės darbuotojo reikalavo jam kas dieną duoti po pakuotę alaus.
  • SUKČIAI: „Bitė“ praneša, kad sukčiai neteisėtai naudojasi bendrovės vardu: nuotoliniai sukčiai bando apgauti – žmogus neva laimėjo telefoną už kurį reikia susimokėti vos 2 eurus ir dar nurodyti savo asmeninius duomenis.
  • MERAS: Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis neatskleidžia, ar dar kartą dalyvaus ateinančiuose mero rinkimuose - politikas tikina, dėl dalyvavimo rinkimuose šiuo metu vis dar sprendžia.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar švenčiate Mokytojų dieną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +15 C

+6 +14 C

 

+6 +13 C

+12 +16 C

+11 +17 C

 

+13 +16 C

0-10 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s