respublika.lt

Kultūros ministras: naujas Rusų dramos teatro pavadinimas duos postūmį atsiskleisti ir judėti į priekį

2022 rugsėjo 13 14:33:00
Augustė Lyberytė, Elta

Pristatydamas galutinį sprendimą dėl Lietuvos rusų dramos teatro pavadinimo, kultūros ministras Simonas Kairys mano, kad naujas Vilniaus Senojo teatro pavadinimas „duos teatrui postūmį atsiskleisti ir judėti į priekį“.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kultūros ministras Simonas Kairys. Eltos nuotr.

 

„Bandant vertinti, ar kažkoks vienas, ar kitas pavadinimas galėtų būti geresnis ar blogesnis, galų gale yra bendra nuotaika ir bendras sutarimas, kad būtent Vilniaus Senasis teatras tikrai leis teatrui turėti gerą perkrovimą, kalbant apie savo veiklą, ir nuims tam tikras visuomenėje kilusias anotacijas“, – žurnalistams pirmadienį sakė kultūros ministras.

„Visi norime, kad būtų ramybė, kad tame pastate viršų imtų ne kažkokios nuomonės, įtakotos karo ar kitų dalykų, o kad tas pastatas būtų skirtas teatrui, kūrybinei raiškai ir kad ten dirbantys žmonės ir kūrėjai jaustųsi laisvi tai daryti“, – pridūrė jis.

Galutinį sprendimą dėl naujo pavadinimo priėmė pirmadienio popietę susitikusi ekspertų grupė. Tarp siūlymų buvo pateikta 14 alternatyvų. Ministro teigimu, diskutuota, kaip naujasis pavadinimas galėtų skambėti anglų kalba, kaip būtų sutiktas tarptautinės bendruomenės. Siūlyta teatrą pervadinti, dedikuojant pastatą kokiai nors asmenybei. Visgi, diskusijų metu rastas vieningas sprendimas ir pasirinktas Vilniaus Senojo teatro pavadinimas – tam tikrus nuogąstavimus dėl naujo pavadinimo išsakė tik teatro vadovybė.

„Tai yra natūralu, tai yra vis tiek jautri teritorija ir čia mes privalome būti jautrūs ir palaikyti ryšį su pačia įstaiga“, – pabrėžė S. Kairys.

S. Kairys tiesiogiai šių sprendimų ir karo Ukrainoje nesietų, mat diskusijos dėl Rusų dramos teatro pavadinimo vyko jau kurį laiką.

„Matyt šitas laikmetis dabartinis mums leidžia tikrai drąsiau priimt sprendimus. Ir aš džiaugiuosi, kad tikrai pritraukus tiek nemažai teatro ekspertų, tikrai tiek pats procesas buvo solidus, ir tiek pat tas naujas pavadinimas, mano galva, atrodo solidžiai“, – teigė ministras.

Ministras pastebėjo, kad diskusijos dėl pavadinimo užtruko kiek ilgiau, nes ekspertai stengėsi tinkamai įvertinti visą situaciją ir nepasiduoti viešojoje erdvėje tvyrojusioms emocijoms.

„Mūsų ir buvo pagrindinis siekis, kad tokio sprendimo nepriimti, kol situacija labai karšta, kad suprasti, kad kalbame ne apie rusų teatrą, bet kalbame apie Lietuvos rusų dramos teatrą, kalbame apie savo piliečius, ryšį su jais ir pagarbą jiems“, – kalbėjo S. Kairys.

ELTA primena, kad diskusija dėl Rusų dramos teatro pavadinimo viešojoje erdvėje kilo dar pavasarį. Tada režisierius Gintaras Varnas siūlė ne tik pakeisti pavadinimą, tačiau steigti naują, visas tautines mažumas vienijantį teatrą. Gegužę kultūros ministro įsakymu buvo sudaryta Lietuvos rusų dramos teatro veiklos krypčių ir pavadinimo keitimo rekomendacijoms parengti skirta darbo grupė, kuri ministrui pateikė savo rekomendacijas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s