respublika.lt

Kitais metais vyks 100-mečio Lietuvos dainų šventė: dalyvaus 35 tūkst. dalyvių

Publikuota: 2023 birželio 07 11:18:00, Irtautė Gutauskaitė, Elta
×
nuotr. 3 nuotr.
100-mečio dainų šventės spaudos konferencija. Eltos nuotr.

Kitais metais įvyksianti jubiliejinė 100-mečio Lietuvos dainų šventė truks net 8 dienas. Šventės metu įvyks 14 renginių, kuriuose dalyvaus 35 tūkst. dalyvių ir 1,5 tūkst. kolektyvų. Šiemet, ruošiantis pagrindinei šventei, įvyks 7 regioninės dainų šventės.

 

„Aš pirmiausia dainų šventę matau kaip kiekvieno lietuvio sielos dalį. Manau, kad tą labai svarbu suprasti“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė kultūros ministras Simonas Kairys.

Anot jo, jubiliejinė dainų šventė sujungs tradicijas ir modernumą bei atlieps klimato kaitos problemą.

„Tradicijos turi eiti koja kojon su tais dalykais, kurie vyksta. (...) Dainų šventė ras savo vietą ir neramumų kontekste, kalbant apie karą Ukrainoje, ir klimato kaitos kontekste“, – pabrėžė kultūros ministras.

Pasak 2024-ųjų dainų šventės vadovo ir dirigento Sauliaus Liausos, renginyje dalyvaus apie 35 tūkst. dalyvių ir per 1,5 tūkst. kolektyvų. Šventės metu įvyks 14 didelių renginių.

„Šiai dienai mes esame parengę visas programas“, – konferencijoje teigė S. Liausa.

„Dainų šventei ruošiasi 35 tūkstančiai dalyvių, 1,5 tūkstančio kolektyvų“, – pažymėjo dainų šventės vadovas pridurdamas, kad kaip ir kiekviena dainų šventė, jubiliejinė taip pat prasidės Kaune.

S. Liausos teigimu, šiais metais, intensyviai ruošiantis kitų metų dainų šventei, įvyks 7 regioninės dainų šventės.

„Vyksta aktyvus programų skleidimasis regionuose. (...) Šiemet įvyks 7 regioninės dainų šventės“, – pažymėjo dirigentas.

S. Liausa: finansavimas visada yra nemažas iššūkis

Kaip teigė kitų metų dainų šventės vadovas, didžiausią renginio sąmatos dalį užima dalyvių maitinimo, apgyvendinimo ir atvežimo išlaidos. S. Liausa tikisi, kad iš valstybės biuždeto bus skiriama pakankamai lėšų.

„Finansavimas visada yra nemažas iššūkis, nes iš tiesų sąmata yra nemaža. Valstybė dainų švenčių įstatyme yra įsipareigojusi padengti nakvynės, maitinimo, atvežimo išlaidas, o vis tik 35 tūkstančiai dalyvių, vien tik šie kaštai užima 60–70 procentų visos sąmatos“, – sakė dirigentas.

„O šiaip 14 renginių programoje, skaičiai yra preliminariai suskaičiuoti, sąmatos pateiktos ir žiūrėsime, kaip kitų metų biudžete. Kaip ir kiekvienai šventei rasdavo pinigų, tai tikiuosi 100-mečio irgi bus rasta“, – pridūrė vadovas.

100-mečio dainų šventė vyks kitų metų birželio 29–liepos 6 dienomis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +18 C

+9 +15 C

 

+6 +11 C

+12 +16 C

+11 +14 C

 

+11 +14 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-9 m/s