Savaitgalį Kernavėje praūžė XX eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“. Ką pamatyti ir išgirsti buvo ir baltiškos muzikos, karybos, senųjų amatų gerbėjams. Vaikams netrūko įvairių atrakcijų.
Festivalio teritorija buvo padalyta į dvi, čia buvo rodomi priešistorės bei ankstyvųjų viduramžių amatai. Festivalio „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ projekto vadovas Jonas Vitkūnas džiaugėsi, kad šįmet buvo kaip niekada daug atlikėjų, net 350. Šįmet pirmą sykį į festivalį atvyko ir Vokietijos kalviai, kurie demonstravo plieno gamybą kalimo būdu (vikinginių peilių ir pan.). Pasak J.Vitkūno, mūsų šalyje minėtas festivalis nuo kitų šalių panašių festivalių išsiskiria tuo, kad pas mus demonstruojamas gamybos procesas. „Net bitininkas natūraliai darbavosi, rodė drevinės bitininkystės ypatumus, medaus gamybos procesą. Puodžiai žiedė puodus krosnyse, - kalbėjo pašnekovas. - Į mūsų festivalį panašus yra Lenkijoje. Mes įsiliejame į europinio lygio rekonstrukcinių festivalių gretas.“ Lankytojai archeologijos festivalyje labiausiai pamėgę riterių kovas, atskirus muzikos kolektyvus.
„Festivalis baigėsi, laukia įvairūs atsiskaitymai, ir ateis rugpjūtis. O rugsėjį pradedame ruoštis kitam festivaliui. Iš tiesų, festivalis sėkmingas ir dėl didelio atsidavimo būtent pasiruošimui. Šiuo metu į mus kreipiasi daug naujų dalyvių, tačiau ne visus sugebame priimti, tenka vykdyti atrankas. Orientuojamės į kokybę, o žmonės tą jaučia“, - sako J.Vitkūnas.