Kol kiekvienas šėlsta savo svarbiuose kasdienos audringuose sūkuriuose , rugsėjo 10-os penktadienio vakarą, kadaise tikruosius trenksmus taupiusias senąsias „P.A.R.A.K.O" saugyklas Kaune užpildė intriguojanti MENINIŲ AKTŲ PARODA „p.a.r.A.K.T.A.S", sukurta draugiškos fotografų ir dailininkų iniciatyvos, siekiant atkurti Akto meną. Tai jungtinės menininkų komandos, gyvos muzikos kūrėjų, ir žmonių, besirūpinančių "Paraku" kaip architektūros paveldu, indėlis į Kultūrą, kurios rėmėjais tapti buvo kviečiami visi.
Šiais laikais, kai ir menas tapo dar vienu vartojimui skirtu produktu, Aktai, ir taip visada tarsi verčiantys žiūrovą stumti juos ant aštrios kritinės ribos, nuėjo į savotišką pogrindį, siekiant išsaugoti šią klasiką, auginančią dvasią nuo banalaus suvartojimo. Išties tai nėra tiesiog menas, suformuotas autoriaus kūrybos, gebėjimų, talentų ar polėkio. Aktas-tai dviejų vidinių pasaulių intymus dialogas per kūną. Akto fotografavimą ar piešimą nuodėmė yra vadinti eilinė fotosesija ar studija. Tai itin sakralus procesas, prakalbinantis žmogaus sielą, kuris gali užtrukti ne nuorodas-„pakelk galvą taip, ranką padėk čia... ir pan.", ne valandą, ne dieną...kartais mėnesį, metus, kelis... Tai santykiai. Tai dviejų sielų-išgyvenamas pokalbis, kuriantis nenumatomą meninę intrigą.
Ir skelbiamame renginyje socialiniuose tinkluose ir dalinamose skrajutėse žmonės buvo kviečiami ateiti atsiverti-
sugerti...
nurimti...
šiuose sakraliuose Aktų dialoguose, užpildytuose šnabždančių sielos išpažinčių.
Labiausiai norisi paliesti žiūrovo dvasią, sujaudinti jo kultūrinę prigimtį, prakalbinant Jo Dievą. Tokia juk yra Meno prasmė, aukščiausias Kūrėjo tikslas.
Visą renginio atmosferą gaivališkais jaudinančiais niuansais užpildė iniciatyvos bendraautorių- charakteringai lyriškas, eksperimentinės gyvos muzikos kūrėjų duetas: Roberta Daugėlaitė(vokalas, klavišiniai) ir Ieva Laučkaitė(elektrinis smuikas).
Visi menininkai, prisidėję prie šios gražios iniciatyvos labai jaudinosi ruošdamiesi, Ši paroda yra įdomi tuo, kad joje suburta komanda, susidedanti iš 12-kos fotografų ir dailininkų yra itin kontrastinga: joje suburti ir profesionalai, nusipelnę Lietuvai ir Kultūrai žmonės, tokie kaip Robertas Misiukonis; klasikinę istorinę fotografiją puoselėjantys, pasaulinių konkursų ir parodų laureatai, tokie kaip Žilvinas Glušinskas, užsienietis australų kilmės fotografas John Kewley; ir nemažai mėgėjų ir pirmą kartą su savo kuriniais apsinuoginantys prieš žiūrovą su debiutais.
Autoriai darbus pristato nuo Solo iki beveik neribotų Kolekcijų, kurių daugumos kurinius bus galima ir įsigyti. Kiekvienas autorius "P.A.R.A.K.E" rado savo jaukią erdvę, išryškinančią autentiškas kolekcijas ir išsaugant individualumą.
„Parakas" menininkams dėl savotiškų sąlygų-drėgmės ir šalčio metė tikrą iššūkį ir komandą jį priėmė. Kūrybinis užsidegimas skatino ieškoti išeičių ir meistriškai improvizuoti, todėl šioje parodoje iškeliamos įdomios technikos, tokios kaip menininkės Agnės Sokolnikienės smėliavimas ant stiklo, fotografijos debiutantės, šio renginio organizatorės Jurgitos Grigaitės fotoprintai ant aliuminio kompozito derinami su ekspresyviu tiesioginiu raižymu. Kiekvienas parodos dalyvis jaudinančiai atsiskleidžia savo autentiškumu, žiūrovas turi unikalią galimybę parodoje išgyventi begale išties stiprių kūrėjų vidinių istorijų.
Pasiruošimas, kuris vyko apie du mėnesius buvo išties spalvingas. Suburti tokias stiprias meniškas individualybes nebuvo jau taip ir lengva, nors pati pradinė idėja pasirodė visai "forfun", tačiau komandinis kelias ir yra įdomus tuo, kad iššūkiai būna "klastingi".
Ir visko buvo: ėjo ir kartu, pasitikėjo vienas kitu, tikėjo savimi, ir paslydimų buvo, nusivylimų, bandymų spjaut į viską, ašarų, keiksmų, nervų, jaudulio ir garsaus juoko keliantis. Buvo, kurie nuo pradžių koja kojon ėję pasirinko šios kelionės nebetęsti. Tačiau kiekvienas jų yra svarbi priežastis to, kas buvo sukurta, patirta, išgyventa per atidarymo šventę ir tai tapo stimulu puoselėti naujus lūkesčius, tai naujas žingsnis gerokai įdomesnėje atsivėrusioje kelionėje į spalvingą, intriguojančią, pilną kūrybinių užmačių ateitį.
Ši paroda bus eksponuojama apie mėnesį. Per tą laiką bus organizuojamos sutartinės ekskursijos ir kultūrinės edukacijos vakarais ir savaitgaliais, suderinus su renginio organizatore.
O vėliau bus skelbiama parodos uždarymo šventės data.
Lankytojai kviečiami pamaloninti savo dvasią ir prisidėti prie Kultūros puoselėjimo.
Lėšos, surinktos renginių metu bus skiriamos „Parakui", suteikiant galimybes čia toliau vystyti kultūrinę veiklą.
Visą šią kelionę mus palaikė Kauno Menininkų Namai, skelbdami parodą kaip Kauno kultūros renginį savo portale. Reklamine spauda mus parėmė „Fingerprint" spaustuvė.