respublika.lt

Fotografijos parodoje žiema pakvipo vasara

2022 sausio 10 17:43:23
„Zen PR" info

Sausio 10 d. Vilniaus prekybos centre „Akropolis" atidaryta kasmetė tradicinė meninės fotografijos paroda „Augalų portretai" kviečia lankytojus viduržiemį pajusti vasarą - pabraidyti po pievų rūką, nokstančių rugių lauką, pasiklysti miško tankmėje, pasigrožėti augalo žydėjimo akimirka ir taip pasitikti pamažu sugrįžtančią saulę: astronominis kalendorius rodo, kad nuo saulėgrįžos jau prisidėjo dvidešimt minučių šviesiojo paros laiko.

×
nuotr. 1 nuotr.
Parodos darbai. „Zen PR“ nuotr.

 

Parodos-konkurso iniciatorė, „Feminos Bonos" įkūrėja Rasa Baltė-Balčiūnienė sako, kad sugrįžtanti saulė suteikia augmenijai ir žmogui naują impulsą gyventi, augti ir kurti, o nuostabios augalų fotografijos, kurios plūdo iš tolimiausių šalies kampelių, byloja vieną svarbų dalyką - gamtoje žmogus jaučiasi įkvėptas, kūrybiškas, intuityvus. „Gamta ir fotografija - puikus būdas lavinti savo intuiciją, pasitelkiant kūno pojūčius. Estetiką ir grožį išmokę suvokti ir pajusti savo vidumi, atspindėsime grožį ir išorėje, augdami patys ir kurdami", - sako Rasa Baltė-Balčiūnienė.

Konkurso dalyviai - fotografai profesionalai ir mėgėjai - rengėjams atsiuntė beveik 800 augalų portretų, iš kurių kompetentinga komisija (tarp jų - fotomenininkė Monika Požerskytė ir grafikė Neringa Žukauskaitė) atrinko 10 įspūdingiausių fotografijų ir vieną jaunojo menininko darbą.

Konkurso nugalėtoja tapo fotografijos entuziastė Alina Kulbokienė. Jos darbas „Tyla" labiau primena paveikslą nei fotografiją, o pati Alina sako, kad ją visuomet žavėjo tapyba, nors niekada nemokėjusi piešti. Autorė sako, kad tapybišką akimirką jai pavyko užfiksuoti atradus tylą gamtoje ir savyje: „Kai esi nuolat apsuptas garsų, judesio, dažnai aplanko noras, ištrūkti, pasislėpti net nuo savęs. Tylos dažnai trūksta. Paprastos tylos, kuri išgrynina, kuri turi atsakymus į daugelį klausimų. Tokią tylą radau prie marių, paskendusių rūke. Ji suteikė man stiprybės. Linkiu ir jums surasti ir pažinti tokią ramybę", - sako Alina.

Fotografijos konkursas „Augalų portretai" rengiamas ketvirtus metus iš eilės. Ankstesnių metų temos - „Vaistinių augalų estetika", „Augalai interjere", „Kai augalas tampa atvirute" taip pat sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo (praėjusiais metais buvo gauta beveik 1000 fotografijų).

Paroda „Augalų portretai" atidaryta Vilniuje, prekybos centre „Akropolis", prie knygyno „Pegasas". Ekspozicija veiks iki vasario 7 d., o tuomet keliaus į Kauno „Akropolį".

Laikraščių prenumerata internetu

  • UŽPUOLIMAS: Pietryčių Norvegijoje mažiausiai trys žmonės penktadienį buvo sužaloti, iš jų vienas – sunkiai, per šaltuoju ginklu ginkluoto užpuoliko ataką, pranešė policija.
  • MAISTAS: Jungtinės Valstijos ir Rusija ketvirtadienį kaltino viena kitą dėl pasaulyje blogėjančios apsirūpinimo maistu padėties, plėtojantis karui Ukrainoje.
  • SKIEPAI: Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį leido naudoti kinų gamintojo „CanSinoBIO“ skiepus nuo COVID-19
  • ATLEIDIMAS: Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) vadovas sako, kad planas atleisti beveik 2 tūkst. darbuotojų nesikeičia, nors geležinkelininkų profesinė sąjunga teigė, kad atleista gali būti mažiau darbuotojų.
  • SANDORIAI: Konstituciniam Teismui (KT) išaiškinus, kad išimtiniais atvejais savivaldybės gali vidaus sandoriais pirkti kai kurias paslaugas, privatus verslas tikisi daugiau pergalių teisminiuose ginčuose dėl tokių sandorių.
  • ATOSTOGOS: Lietuvių keliavimo įpročiai grįžta į priešpandeminę būklę – rezervuota daugiau nei pusė vasaros kelionių užsakymų: vis dėlto prognozuojama, kad šiemet atostogų kainos turėtų kilti apie 10 proc.
  • LOGISTIKA: Krovinių gabenimo ir ekspedijavimo grupė „Arijus“ šiemet ketina parduoti įmonę Baltarusijoje ir pasitraukti iš šios rinkos.
  • PAJAMOS: Valstybės įmonė „Regitra“ praėjusiais metais gavo 24,5 mln. eurų pajamų – 8% daugiau nei 2020 metais.
  • OBELISKAS: Palangoje nebeliko sovietinio obelisko su sovietiniais simboliais – kūju ir pjautuvu, ketvirtadienio rytą socialiniame tinkle pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
  • VIEŠBUČIAI: Koncernas „Achemos grupė“ skelbia investavęs 600.000 eurų į viešbučio „Palangos vėtra“ atnaujinimą, taip pat 800.000 eurų į Klaipėdos viešbučius „Old Mill Hotel“ ir „Old Mill conference“.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sveikatos priežiūros tinklo reforma bus naudinga, ar sukels dar daugiau problemų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+9 +14 C

+8 +9 C

 

+4 +12 C

+8 +13 C

+9 +15 C

 

+15 +17 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s