respublika.lt

Ežere plaukioja skulptūros, o jo pakrantės atspindi tapytojų, fotografų vizijas

2022 rugsėjo 13 14:15:00
Olava STRIKULIENĖ

Ignalinos rajone, Lūšio ežere nuo 2021 metų plaukioja vėjo ir bangų gainiojama vilniečio inžinieriaus, meninių aitvarų profesionalo Donato Dumskio skulptūra „Vėjo ir vandens vargonai". Iš kietojo putplasčio pagamintas kūrinys stebins Lūšio pakrantėse žvejojančius ar šiaip atostogaujančius žmones ir kitą vasarą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Donato Dumskio „Lūšio burbulas“ plukdamas į ežero vidurį. Plenero organizatorių nuotr.

 

Pernai startavusio projekto „Vaizduotė ant vandens" sumanytojas, tapytojas, rašytojas, „Ažvinčių meno centro" įkūrėjas Marius Abramavičius-Neboisia šiemet sukvietė prie Lūšio ežero ne tik lietuvius, bet ir ukrainiečius menininkus. Ir svetingai juos įkurdino Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje.

Kur geriau atsiskleis vaizduote nei laukinėje gamtoje? D.Dumskis šiemet sukūrė „Lūšių burbulą". Kaunietė tapytoja, iliustratorė, portalo „Mėlynas šuo" įkūrėja Jurgita Rancevienė tapė mauduoles, fantastines mitologines būtybes. Tarsi išnirusias iš ežero ar išėjusias iš Labanoro girios gūdumos. Mistika yra persmelkta ir ukrainiečio tapytojo Volodimiro Chodako kūryba. Menininkas tapė raisto, ežerų, gūdžių girių motyvus. Kiek šviesiau atspindėjo Lūšio aplinką V.Chodako kolega, ukrainietis dailininkas-restauratorius, tapytojas Fediras Aleksandrovičius, tapęs prie ežero menines vizualizacijas.

Chiara pasivadinusi Lietuvė menininkė sukūrė abstrakciją „Vandens gylis" bei didelio formato drobę „Taurė šokančių moterų". Plenero menines fotografijas kūrė poetas, „Poezijos pavasario" laureatas Alis Balbieris, unikalių vaizdų įamžinimui pasitelkęs ir droną.

 

 

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s