Šiljono pilis (pranc. Château de Chillon) - gražiausia pilis Šveicarijoje, dar vadinama geriausiai išsilaikiusia viduramžių pilimi Europoje - nuo balandžio pirmosios vėl atvėrė duris lankytojams.
Uždaryta ji, kaip ir daug kas visame pasaulyje, buvo dėl koronaviruso pandemijos ir karantino.
Netoli Montrė (pranc. Montreux) miestelio esanti Šiljono pilis stovi Ženevos ežero saloje.
XI-XIII a. pastatyta gynybinė pilis pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1005 m.
Beveik keturis šimtmečius Šiljono pilis buvo Savojos grafų gyvenamoji vieta ir tvirtovė, vėliau - ir valstybinis kalėjimas. 1530-1536 m. jame kalėjo šveicarų istorikas Fransua Bonivaras (François Bonivard), kurio likimą aprašė britų poetas Džordžas Baironas (George Byron) poemoje „Šiljono kalinys".
Šiandien garsiausią muziejų Šveicarijoje sudaro 25 pastatai ir trys kiemai, kuriuos nuo kelio saugo dvi aukštos sienos. Didelio kiemo centre yra pagrindinis bokštas. Skirtingai nuo kitų panašių statinių, Šveicarijos Šiljono pilis turi ovalo formą (kaip ir pati sala).
Pilyje - daugybė kambarių, iš kurių kiekvienas atspindi buvusių savininkų gyvenimą ir papročius. Juose stovi autentiški to meto baldai. Galima pamatyti pompastiškus gyvenamuosius kambarius ir daugybę neišraiškingų namų kambarių. Iš viso pilyje yra 4 didžiulės salės, kurios iš kitų kambarių išsiskiria aukštomis skliautinėmis lubomis ir didžiuliais židiniais. Vaizdas pro salių langus yra įspūdingas - tolumoje vaizdingas Ženevos ežeras ir pušynas.
Keliuose kambariuose galima pamatyti ir modernių baldų - vietos verslininkai nuomoja patalpas vestuvėms, jubiliejams ir kitoms ypatingoms progoms.