respublika.lt

Atsiveriantys Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniai regionuose kviečia į naujas parodas

(0)
Publikuota: 2021 balandžio 02 15:00:37, Lietuvos nacionalinis muziejus
×
nuotr. 3 nuotr.
Berniukas su lanku. Iš ciklo „Pasikalbėjimas su savimi Danijoje" (aut. Petras Repšys, 1992 m.). Pranešimo autorių nuotr.

Pripažinto dailininko Petro Repšio grafikos darbai Palangoje, vestuvių tradicijos ir simbolika nuo tarpukario iki vėlyvojo sovietmečio Kudirkos Naumiestyje ir tautodailininko Sauliaus Lampicko mediniai paukščiai Vilkaviškio rajone - visa tai naujausios parodos, kurias atverdamas regionuose esančius padalinius pristato Lietuvos nacionalinis muziejus.

 

Nuo kovo 30 d. Vinco Kudirkos muziejuje jau veikia paroda „Aukso žiedą dovanojo...", kurią muziejininkai parengė kartu su vietos bendruomene. Paroda supažindina su Kudirkos Naumiestyje ir jo apylinkėse vyravusia vestuvių simbolika tarpukariu, pokariu ir vėlyvuoju sovietmečiu.

Visi parodos eksponatai ir pasakojimai apie juos surinkti iš Kudirkos Naumiesčio ir jo apylinkių gyventojų. Jie skolino asmenines senelių, tėvų ar netgi savo pačių vestuvines fotografijas, drabužius ir kitus simbolinius, vestuvėse naudotus, daiktus, pasidalijo prisiminimais apie tradicijas.

Balandžio 1 d. lankytojams duris atversianti Jono Basanavičiaus gimtinė pasitiks ne tik pavasarį primenančiu paukščių čiulbesiu, bet ir tautodailininko Sauliaus Lampicko paroda „Paukščiai. Sugrįžimas...".

Tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinę puošia 1991 metais S. Lampicko sukurtas stogastulpis. Praėjus trisdešimčiai metų tautodailininkas čia grįžta su skulptūrinių paukščių paroda. Paukščiai autorių lydi nuo pat kūrybinio kelio pradžios - tuomet jie pasitarnaudavo kaip dekoratyviniai skulptūrinių kompozicijų akcentai, o vėliau tapo kūrybinio polėkio ir atokvėpio nuo rimtesnių sumanymų išraiška.

Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaroma menininko Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi". Parodoje eksponuojami 57 P. Repšio raižiniai iš ciklų „Dienoraštis", „Improvizacijos", „Pasikalbėjimas su savimi Danijoje" ir „Suomiški užrašai". Parodos kuratorė Giedrė Jankevičiūtė teigia, kad visų parodoje eksponuojamų darbų turinį ir prasmę formuoja vaizdo ir teksto junginys, o atspaudai įdomūs ir naiviam vaikui, ir išsilavinusiam intelektualui.

Apie Lietuvos nacionalinį muziejų

Tai vienas pirmųjų muziejų Lietuvoje, įkurtas 1855 metais. Šiandien muziejus saugo daugiau nei 1,5 mln. eksponatų ir vienija dešimt padalinių, iš kurių septyni veikia Vilniuje, trys - Lietuvos regionuose. Tai didžiausia Lietuvos kultūros paveldo saugykla, atspindinti šalies istorijos raidos etapus nuo akmens amžiaus iki šių dienų, siekianti supažindinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais ir įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s