×
(1/8) Šv. Jono gatvės galerijoje baigėsi medžio drožėjų paroda - konkursas "Šventieji ir piligrimai". Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti
(2/8) Šv. Jono gatvės galerijoje baigėsi medžio drožėjų paroda - konkursas "Šventieji ir piligrimai". Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti
(3/8) Šv. Jono gatvės galerijoje baigėsi medžio drožėjų paroda - konkursas "Šventieji ir piligrimai". Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti
(4/8) Šv. Jono gatvės galerijoje baigėsi medžio drožėjų paroda - konkursas "Šventieji ir piligrimai". Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti
(5/8) Medžio drožėjų kūrinių parodos - konkurso "Šventieji ir piligrimai" trečiosios vietos laimėtojas Vytautas Liatukas. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti
(6/8) Medžio drožėjų kūrinių parodos - konkurso "Šventieji ir piligrimai" antrosios vietos laimėtoja Anelė Araminienė. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti
(7/8) Medžio drožėjų kūrinių parodos - konkurso "Šventieji ir piligrimai" pirmosios vietos laimėtojas Artūras Janickas. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti
(8/8) Medžio drožėjų kūrinių parodos - konkurso "Šventieji ir piligrimai" laureatai Anelė Jaraminienė, Artūras Janickas ir Vytautas Liatukas. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Atsisiųsti

8 nuotr.
Šv. Jono gatvės galerijoje baigėsi medžio drožėjų paroda - konkursas "Šventieji ir piligrimai". Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Šv. Jono gatvės galerijoje Vilniuje šeštadienį apdovanoti trečiosios respublikinės medžio drožėjų kūrinių parodos - konkurso "Šventieji ir piligrimai" laureatai. Jais tapo Artūras Janickas, Anelė Jaraminienė ir Vytautas Liatukas.
Lapkričio pradžioje atidarytoje parodoje dalyvavo 24 liaudies menininkai iš visų Lietuvos geografinių regionų: Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, buvo eksponuojami 45 jų darbai.
Pirmoji paroda - konkursas "Šventieji ir piligrimai" buvo surengta Vilniuje Jeruzalės galerijoje 2009 m. Kas dvejus metus Lietuvos piligrimų bendrijos organizuojamas renginys vyksta vis kitoje Vilniaus miesto galerijoje. Taip, anot organizatorių, siekiama skleisti medžio drožybos tradicijas, įvairiapusiškai pristatyti šią gyvybingą ir iš kartos į kartą perduodamą liaudies meno kryptį vilniečiams bei miesto svečiams.
Lietuvių medžio drožybos tradicija jau yra pripažinta pasaulyje. Tradicinių lietuviškų kryžių drožyba 2001 m. įrašyta į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą.
Šių metų populiariausi parodoje pristatomi šventieji buvo Šv. Rokas (ligonių ir piligrimų globėjas), Šv. Petras (apaštalas ir evangelistas, taip pat žvejų globėjas), Šv. Agota (medicinos seserų ir slaugių globėja, saugotoja nuo gaisro) bei Rūpintojėlis (susimąstęs sėdintis Kristus). Čia taip pat galima buvo pasigrožėti Šv. Jurgio, Šv. Jono Nepomuko, Šv. Onos, Šv. Jokūbo, Šv. Florijono, kitų šventųjų, taip pat piligrimų medžio skulptūromis.
Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.