respublika.lt

Antakalnio galerijoje - Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dizaino fakulteto studentų, alumnų ir dėstytojų PIEŠINIO parodą

2022 sausio 14 19:54:53
„Zen PR" info

Nuo sausio 14 iki sausio 28 dienos Antakalnio galerijoje (Antakalnio g. 86-44, Vilnius) galėsite pamatyti Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dizaino fakulteto studentų, alumnų ir dėstytojų PIEŠINIO parodą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, dizaino fakulteto studentų ir jų dėstytojų darbas

 

„Kodėl mes su tokiu smalsumu vartome albumus su garsių menininkų piešiniais, kodėl piešinys yra toks patrauklus ir taip domina mus. Gal todėl kad piešiniuose dažnas menininkas atsiskleidžia mums iš daug intymesnės, tikresnės pusės. Mes tarsi pamatome menininką iš arti, pamatome jo kūrybinę virtuvę. Tai ir piešiniai iš natūros, lengvi užmanymų škicai, paruošiamoji medžiaga paveikslams.

Mes tarytum atveriame duris į dažnai paslėptą nuo svetimų akių menininko kūrybinę erdvę. Čia viskas tikra ir betarpiška, gyva ir nenudailinta. Šita kūrybos pusė kartais net paties menininko būna nelabai vertinama ir dažnai gyvenimo keliuose dingstanti be pėdsako.

Šioje piešinio parodoje eksponuojami darbai turi vieną savybę - juos jungia viena grandis - tai mokytojo ir mokinio gyvas ryšys. Parodoje dalyvauja kaligrafijos meistras profesorius Albertas Gurskas. Profesorius dėstė dailės akademijoje, tiesa, ne piešimą, bet kaligrafiją, kompoziciją. Šios disciplinos turi labai tamprų ryšį su eskizavimu, natūros, medžiagos pajauta. Profesoriaus perteiktos žinios betarpiškai veikė mus - jo mokinius. Suprastą ir įsisavintą A. Gursko mokymą kaip vidinę giliausią meno prasmę, mes jo mokiniai siunčiame toliau - savo mokiniams. Tos mokytojo tiesos labai paprastos, bet labai dažnai pamirštamos. Mes, menininkai turime mokytis iš gamtos, iš jos gyvybingo ir neišsenkančio šaltinio.

Turime jausti gyvą ir tikrą jos pulsą ir mokėti tai perteikti savo kalba per asmeninį patyrimą, stilių, techniką. Mūsų mokytojas visada pabrėždavo asmenybės svarbą meninėje kūryboje, savito stiliaus, originalaus požiūrio į pasaulį ieškojimo būtinumą. Nebijojimas, drąsa, nuotykis, eksperimentas yra meninės kūrybos šerdis. Tuščio popieriaus baimė yra būdinga žmogui su šypsena mėgdavo kartoti profesorius. Taigi šitoje nedidelėje savo apimtimi piešinio parodoje mes norime parodyti tą lengvą, besikeičiantį aplinkos, realybės, gamtos žavesį, kiek tai mes kaip kūrėjai galime.

Šioje parodoje eksponuojame Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, dizaino fakulteto studentų nuo pirmo iki trečio kurso ir jų dėstytojų piešinius".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ORKESTRAS: Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui reorganizuoti reprezentacinį pučiamųjų orkestrą, grąžinant jį Policijos departamentui.
  • KONCERTAS: Kristupo vasaros festivalis rugpjūčio 18 d. 19 val. kviečia į premjerą – koncertą "Symphonic Beatles", vyksiantį Adomo Mickevičiaus bibliotekos vidiniame kiemelyje - jame skambės kultinių „The Beatles“ dainų kolekcija pučiamųjų orkestrui ir chorui.
  • DIPLOMATAS: Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje Vyriausybė trečiadienį pasiūlė skirti Eitvydą Bajarūną - šių metų gegužę jis atšauktas iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų, iki šiol dirbo ir ambasadoriumi Uzbekistanui.
  • TEISĖJAS: Neblaivus automagistralėje vairavęs ir už tai nuteistas buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Arvydas Daugėla ginčija jam paskelbtą nuosprendį.
  • VADOVAS: Rugsėjį Taivane planuojamoje atidaryti Lietuvos atstovybei vadovauti paskirtas Paulius Lukauskas, šiuo metu dirbantis ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėju.
  • STUDENTAI: Aukštosiose mokyklose pirmakursių šiemet bus daugiau, nei pernai, nemokamas studijas gaus 800 mažiau studentų, pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
  • LĖŠOS: Seimo nariai išleido daugiau kaip du trečdalius šiemet komandiruotėms skirtų lėšų, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad metų pabaigoje gali tekti smarkiai sumažinti išvykų skaičių.
  • LIFOSA: Sankcionuojama Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ teismams skundžia Finansų ministerijos sprendimą paskirti įmonės laikinąjį administratorių bei juo skirti įmonę „Finance Guru“.
  • PLANAS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad rugsėjį visuomenei bus pristatytas planas, kaip būtų galima taupyti elektrą.
  • ADEKVATU: Turistinių vizų neišdavimas Rusijos piliečiams Europos Sąjungos lygiu būtų adekvati reakcija į sukeltą karą Ukrainoje, sako Lietuvos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pritartumėte sprendimui neišduoti turistinių vizų Rusijos piliečiams Europos Sąjungos lygiu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s