respublika.lt

Annos Lindh fondas Lietuvoje švenčia Viduržemio jūros šalių dieną

2022 lapkričio 24 09:33:50
teatriukas.lt inf.

Jau pirmadienį, lapkričio 28 d., Annos Lindh fondo (ALF) iniciatyva daugelyje ALF tinklo valstybių bus švenčiama Viduržemio jūros šalių diena, vienu metu vyks renginiai, skirti tarpkultūrinio dialogo stiprinimui.

×
nuotr. 2 nuotr.
„Teatriuko“ archyvo nuotr.

 

Anna Lindh Fondas - tarpvyriausybinė institucija, įkurta 2004 metais, įtraukiant 42 Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybes. Fondas vienija per 4000 organizacijų, telkdamas jas bendriems projektams ir skatindamas prasmingą tarpkultūrinį dialogą bei pagarbą kitoniškumui. Lietuvoje Annos Lindh fondas jungia 59 organizacijas, teatras „Teatriukas" yra ALF narys nuo 2015 m. ir būtent jam šiemet patikėtas šios šventės organizavimas.

Kviečia dalyvauti

Renginys „Švenčiame kartu su Viduržemio šalimis" vyks Vilniaus Mokytojų namuose (Vilniaus g. 39, Vilnius LT-01119) Baltojoje salėje 1 a., lapkričio 28 dieną, 19 val. Viduržemio jūros regiono šalių diena, skirta tarpkultūriniam dialogui ir tolerancijai stiprinti, Lietuvoje bus minima bene pirmą kartą.

„Šiandienos pasaulyje daug iššūkių, kuriuos ypatingai jautriai išgyvena vaikai. Tarp jų ir pandemijos sukelti pasikeitimai, ir migrantų krizės, ir žiaurus karas Ukrainoje. Šių įvykių fone Lietuvoje padaugėjo skirtingų tautybių ir kultūrų šeimų, auginančių vaikus. Daugybė valstybinių institucijų skiria daug dėmesio, kad šių vaikų gyvenimas būtų kuo kokybiškesnis. Prie to prisideda ir kultūra, kuri yra socialinės integracijos dalis, galinti įgyvendinti vaikų užimtumą, integraciją: kurdami vaikai lengviau bendrauja, atsiskleidžia ir supranta vienas kitą", - sako renginį organizuojanti teatro visai šeimai „Teatriukas" vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Kvies pasijusti kaip namuose

„Teatriukas" kartu su muzikantu Gediminu Žiliu iš muzikinės grupės „Atalyja" atliks smagų koncertą, kuriame apdainuos įvairiose pasaulio šalyse gyvenančius gyvūnus, muzikuos kartu su vaikais. Programoje - naujai aranžuotos lietuvių liaudies dainos, bei Viduržemio šalių dainų motyvai. Vaikams dar daugiau emocijų ir potyrių ketina padovanoti ir „Pojūčių teatras". Renginio tikslas - sukurti šiltą vakarą, kuriame vaikai pasijustų tarsi namuose.

Publika bus labai įvairi, kartu su lietuviais dainų klausysis šeimos iš Ukrainos, Romų visuomenės centro, kitų tautinių mažumų šeimos. Po koncerto šeimų lauks vaišės ir galimybė pabendrauti. „Ne tik Lietuvoje laikinai gyvenantys pabėgėliai, bet ir čia ilgai gyvenančios tautinių mažumų šeimos kartais jaučiasi nepageidaujamos. Norime per gyvą santykį padėti vaikams įveikti šias neteisingas nuostatas. Užmegztas kontaktas yra geriausias būdas išsklaidyti mitus ar nepagrįstus įsitikinimus".

„Pojūčių teatro" vadovė Karolina Žernytė sako, kad renginio metu vaikai bus ne tik žiūrovai. „Ieškome universalios kūrybinės išraiškos, kuri būtų prieinama kiekvienam skirtingų galių, amžiaus ir gebėjimų meno dalyviui. Mūsų visuomenėje trūksta atvirumo vienas kitam, noro bendrauti ir mokytis vieniems iš kitų. Atsikratyti baimių ir stereotipų galima tik vienu būdu - susiduriant su jais tiesiogiai. Susitinkant, bendraujant, būnant smalsiems ir atviriems", - sako menininkė.

Menas kaip būdas susikalbėti

„Menas veikia mūsų emocijas, padeda bendrauti net tada, kai negalime susikalbėti. Bendraujant su kitų tautybių žmonėmis svarbiausia yra įsiklausymas, stebėjimas, pastangos pažinti kultūroje tai, kas man nesuprantama, o gal net erzina; gilinimasis į tą kitokią kultūrą ir pagarba žmogui. Tiesiog pagarba. Menas nepanaikina mūsų skirtumų, menas ir bendra kūryba moko, kaip su tais skirtumais būti ir būti kartu gerai", - sako ALF fondo tinklo Lietuvoje vadovė Rolanda Šliažienė-West.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s