respublika.lt

60-metį švenčiantis „Ąžuolyno“ orkestras kviečia pasidžiaugti parkų muzika

2021 liepos 12 13:17:00
Birutė Mačienė, Elta

Miesto savivaldybės įsteigtas kolektyvas – vyriausiojo dirigento Giedriaus Vaznio vadovaujamas Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ – jau ne vienerius metus vasarą žaliose erdvėse sekmadieniais suburia kauniečius į muzikinius piknikus.

×
nuotr. 2 nuotr.
„Ąžuolyno“ orkestras. Eltos nuotr.

 

Linksmas, madingas, grakštus, ekologiškas, šventiškas, žvalus, siautulingas, dūkstantis, šviesus „Ąžuolynas“ naujo formato renginiais šiemet švenčia įkūrimo 60-metį. Tad, anot orkestro vadovo, šią vasarą muzikantai „ne tik apgros, bet ir apšoks bei apdainuos du parkus“. Pirmasis toks susitikimas įvyko praėjusį sekmadienį Kalniečių parke, kur muzikiniu kodu tapo Steve'o Greenbergo kompozicija „Funkytown“. Koncerte, greta orkestro bei choreografinės merginų grupės (vadovai Dainius Bervingis, Deimantė Ūsienė), pasirodė ir stepo šokių grupė „Funny Beat“ (vadovas Gintaras Visockis).

Rugpjūčio 22-osios vakarą „Ąžuolynas“ pakvies kauniečius bei jų svečius į Kauko laiptų terasą, kur kartu su operos solistu Egidijumi Bavikinu bei merginų choreografine grupe atliks nemažai visiems puikiai žinomų, auksinių Danieliaus Dolskio dainų.

Kauno miesto profesionalius muzikantus subūręs pučiamųjų instrumentų orkestras įkurtas 1961 metais. Jo įkūrėjas ir pirmasis dirigentas – Česlovas Šidlauskas. „Ąžuolyno“ vardas orkestrui buvo suteiktas 1973 metais. Apžvelgiant orkestro veiklos istoriją, akivaizdu, jog jame keitėsi ne tik muzikantai, bet ir vadovai (vadovavo Jonas Lechavičius, Aloyzas Marcinkevičius, Marijonas Daunoravičius, Juozas Kučiauskas, Vytautas Ramančiūnas, Remigijus Žarėnas, Petras Tadaras).

1979 metais tuometinio vadovo J. Kučiausko iniciatyva prie orkestro buvo įkurta merginų choreografinė grupė. Nuo 1992-ųjų šiai grupei vadovauja choreografė Stefanija Kazlauskienė.

Pagrindinė orkestro veikla susijusi su Kauno miesto poreikiais. Tai – dalyvavimas valstybinių švenčių renginiuose, garbingų miesto svečių sutikimuose, įvairiuose kituose renginiuose. „Ąžuolynas“ rengia pasirodymus salėse, bažnyčiose, koncertuoja su merginų choreografine grupe parkuose, aikštėse, veda šventines eisenas gatvėse. Nuo 2002 metų orkestras „Ąžuolynas“ Kauno mieste rengia respublikines pučiamųjų orkestrų šventes „Padūduokim Kaunui“.

Orkestro metraštininkai dar primena, kad „Ąžuolyno“ programose dalyvavo ar tebedalyvauja nemažai solistų, tarp jų – Egidijus Sipavičius, Vytautas Petrušonis, „Trys baritonai“, prof. Algirdas Budrys, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai ir kiti. Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras – nuolatinis savojo miesto, kitų Lietuvos savivaldybių ar respublikinių, taip pat – ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyvis, sėkmingai pasirodo įvairiuose festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje: Lenkijoje, Šiaurės Airijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, Italijoje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • UŽGNIAUŠ: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina Seimo opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant aiškinti, ar eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu prokuratūros vykdomą tyrimą, nes esą „visi klausimai jau yra atsakyti“.
  • NESUTARIA: Sartų žirgų lenktynės greičiausiai nevyks ir šiemet - ne tik dėl to, kad dėl šiltų orų nepavyksta išlieti ledo tako Sartų hipodrome, bet ir todėl, kad Žemės ūkio ministerija šimtametę tradiciją nori perleisti Zarasų savivaldybei, kuri sako, kad būtų nepajėgi finansiškai.
  • PENSIJA: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad šiuo metu šalyje esanti pensijų fondų sistema yra „katastrofiškai neteisinga“.
  • SKUNDAS: Aštuonios iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
  • LAIVYBA: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, praneša, kad nuo 12 val. laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta.
  • TRIBUNOLAS: Europos šalių ir Europos Parlamento užsienio reikalų komitetų pirmininkai pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą Rusijos nusikaltimų Ukrainoje kaltininkams.
  • UOSTAI: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacijai viešint Italijos Taranto jūrų uoste ir siekiant užtikrinti sistemingą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
  • SVEIKINIMAS: Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino rašytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Saulių Tomą Kondrotą 70-mečio proga.
  • INSTITUTAS: Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą - nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją.
  • GARAŽAS: Klaipėdos tarybai tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų keisti moterų pavardžių rašybą, leidžiant galūnę -a?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-1 +4 C

 

-3 +3 C

-1 +3 C

0 +3 C

 

-2 +1 C

0-7 m/s

0-9 m/s

 

0-6 m/s