respublika.lt

2021-aisiais išleistos poezijos knygos autoriui L. Jakimavičiui skirta Maironio premija

2022 balandžio 26 12:08:00
Respublika.lt info

Kauno miesto savivaldybės įsteigta Maironio premija šiemet bus skirta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui už poezijos knygą „Paliktos paletės“. Ji autoriui bus įteikta gegužę vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Poezijos pavasaris“. Antradienį tam vienbalsiai pritarė miesto taryba. 

×
nuotr. 1 nuotr.
Liudvikas Jakimavičius. Eltos nuotr.

 

„Šis įvertinimas – miesto padėka ir pagarbos ženklas autoriui už ilgametį kūrybinį darbą. Knygų lentynos atnaujintose miesto bibliotekose ar tiesiog kauniečių namuose būtų mažai ko vertos be kokybiškų literatūros leidinių. Džiugu, kad čia jaučiame svarų indėlį iš mūsų šalies kūrėjų“, – sako Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Maironio premija skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Ją gavęs autorius tituluojamas tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Tokia nominacija ir premija kūrėjui teikiami tik vieną kartą.

Šiais metais įvertinimas dedikuotas ilgamete kūrybine ir žurnalistine veikla užsiimančiam rašytojui L. Jakimavičiui už poezijos knygą „Paliktos paletės“.

Dramaturgas yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą: premiją už pjesę „Gaisrininkų legendos“, Kultūros ministerijos premiją už aktualiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis, Lietuvos rašytojų sąjungos premiją už eilėraščių apysaką „Elio“, Juozo Tumo-Vaižganto premiją už knygą „Vamzdis“ ir Vlado Šlaito premiją už eilėraščių knygą „Paliktos paletės“.

Pretendentus Maironio premijai siūlo Lietuvos rašytojų sąjunga. Taip pat pasiūlymus gali teikti ir Kaune veikiančios kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, menininkų asociacijos, leidyklos bei patys menininkai. 

Šiemet gautos ir svarstytos dar 4 paraiškos: Dainiui Gintalui už eilėraščių knygą „Vienos vasaros giesmė“, Vytautui Kazielai už poezijos knygą „Sapnų slidininkas“, Aušrai Kaziliūnaitei už poezijos knygą „Jūros nėra“ ir Aivarui Veikniui už poezijos knygą „Mamuto medžioklė“.

3 tūkst. eurų siekianti premija L. Jakimavičiui bus įteikta festivalyje „Poezijos pavasaris“, laureato vainikavimo iškilmėse. Tarptautinis renginys vyks gegužės 15–29 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • FONDAS: Privalomojo sveikatos draudimo fondas kitais metais bus subalansuotas – įplaukos ir išlaidos 2023 metais turėtų siekti 3,118 mlrd. eurų arba 11,7 proc. daugiau, nei suplanuota šiems metams.
  • ŠILDYMAS: Artėjant šildymo sezono pradžiai, sostinė ieško papildomų būdų, kaip sumažinti būsimas šildymo sąskaitas nepasiturintiems gyventojams – nustatytos didesnės kompensuojamo kietojo kuro sumos.
  • CENTRAI: Vyriausybė siūlo plėsti kultūros centrų funkcijas, atsisakoma jų akreditavimo.
  • MOKSLAS: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo nuo kitų metų sausio vidutiniškai 13 proc. didinti atlyginimus valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslo darbuotojams ir kitiems tyrėjams.
  • TRANSPORTAS: Nuo lapkričio 1d. pirmą kartą registruojamos viešojo transporto priemonės – autobusai, troleibusai ir keleiviniai laivai – privalės būti pritaikytos neįgaliesiems ir riboto judumo asmenims.
  • NUOTĖKIAI: Rusija trečiadienį pareiškė, kad jai turi būti leista dalyvauti tyrime dėl nuotėkių iš Baltijos jūros dugnu nutiestų „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekių.
  • TAUPYMAS: Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje 12 proc. Lietuvos gyventojų ėmė taupyti, tačiau dešimtadalis lietuvių dėl išaugusių pragyvenimo išlaidų buvo priversti santaupų kaupimą pristabdyti, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausa.
  • REKETAS: Visagine vyras parduotuvės darbuotojo reikalavo jam kas dieną duoti po pakuotę alaus.
  • SUKČIAI: „Bitė“ praneša, kad sukčiai neteisėtai naudojasi bendrovės vardu: nuotoliniai sukčiai bando apgauti – žmogus neva laimėjo telefoną už kurį reikia susimokėti vos 2 eurus ir dar nurodyti savo asmeninius duomenis.
  • MERAS: Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis neatskleidžia, ar dar kartą dalyvaus ateinančiuose mero rinkimuose - politikas tikina, dėl dalyvavimo rinkimuose šiuo metu vis dar sprendžia.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar švenčiate Mokytojų dieną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +15 C

+6 +14 C

 

+6 +13 C

+12 +16 C

+11 +17 C

 

+13 +16 C

0-10 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s