respublika.lt

Pavienė kova prieš gender ideologijąnuotraukos (27)

2020 gegužės mėn. 18 d. 07:00:27
Irena BABKAUSKIENĖ

Kad ir Vakarų šalyse ne visi pasiduoda šiuolaikinei madai, atveriančiai kelią LGBT ir gender ideologijai, akivaizdžiai demonstruoja Jungtinės Karalystės mokyklose kilęs pasipriešinimas Švietimo departamento reikalavimams dėl vaikų lytinio ugdymo. JK rabinai pareiškė nesutiksią, jog žydų vaikai mokyklose būtų mokomi apie homoseksualių asmenų gyvenimo būdą, kuris nesutampa su Toros mokymu. O Lietuvoje vis mėginama ratifikuoti Stambulo konvenciją - šis žmogaus prigimtį neigiantis dokumentas Užsienio reikalų ministerijos pastangomis jau įtrauktas į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę.

×
nuotr. 3 nuotr.
Vos penkerių metų mokyklinukai verčiami mokytis apie šeimas, kuriose vaikus augina dvi lesbietės mamos arba du homoseksualūs tėčiai. EPA-Eltos nuotr.

 

Tvirta rabinų pozicija

„Chinuch U.K.“ organizacija, atstovaujanti pagrindinėms ortodoksiškoms Didžiosios Britanijos žydų bendruomenėms, kreipėsi į vyriausybę reikalaudama, kad žydų mokyklos galėtų nedėstyti apie LGBT ir su tuo susijusias problemas. Padaryti tokį pareiškimą žydų bendruomenės lyderius paskatino vyriausybės atstovai, kurie apsilankė žydų mokyklose ir jų vadovams davė suprasti, kad pradinėse mokyklose vaikai turi būti mokomi apie lesbiečių, gėjų, transseksualų gyvenimą.

Dar 2018 m. su „Chinuch UK“ susijęs rabinas Modeša Rousas (Mordechai Rose) išreiškė susirūpinimą, kad stačiatikių žydų mokyklos bus uždarytos vyriausybei pažeminus jų statusą nuo „aukščiausio“ į „žemiausią“, nes neva „jie savo moksleivių neruošė gyvenimui šiuolaikiniame pasaulyje ir nedėstė apie LGBT“. Stačiatikiai žydai buvo susirinkę į bendruomeninę maldą ir priešinosi švietimo vadovybei, kuri mėgino priversti mokyti vaikus apie dalykus, kurie prieštarauja moralinėms vertybėms ir tam, kas parašyta Toroje.

Pasak Jungtinės Karalystės šeimos grupės„Negimusių vaikų teisės“ atstovės Antonijos Tali (Antonia Tully), reikia didžiuotis stačiatikių žydų mokyklomis, kurios išlaiko aiškią poziciją nepaisant to, kad vyriausybė juos labai spaudžia.

Praėjusiais metais Vyriausybės lygybės biuras rėmė Jungtinės Karalystės LGBT aktyvistų grupės „Stonewall“ parengtas gaires, kurios paragino Didžiosios Britanijos pradines mokyklas įtraukti temas apie gėjų, lesbiečių ir transseksualų gyvenimą.

Planuojama, jog nuo šio rugsėjo Jungtinėje Karalystėje įsigalios nauji įstatymai ir lytinio švietimo (RSE) kursai. Vyriausybė aiškiai pasakė, kad vaikai apie LGBT santykius turi būti mokomi mokykloje. Tai reikštų, jog vos penkerių metų vaikai turėtų skaityti apie šeimas, kuriose vaikus augina dvi lesbietės mamos arba du homoseksualūs tėčiai. Tokie dalykai būtų vertinami pažymiais, lygiai taip pat kaip matematika ar geografija. Su tuo žydų rabinai sakė niekada nesutiksiantys.

Lietuvoje sveiko proto daugiau nei Vakaruose

- Ar JK mokyklų pavyzdys reiškia, kad ir Vakarų šalyse ne visi pasiduoda šiuolaikinei madai, tai yra LGBT ir gender ideologijai? Ar tai tiesiog išimtis? - „Vakaro žinios“ paklausė Gintauto VAITOŠKOS, Šeimos ir santuokos studijų vadovo Tarptautiniame Trumau teologijos institute (Austrija).

- Taip, Vakarų šalyse gender ideologijos diktatui pasiduoda ne visi. Labiausiai tai matoma namų mokymo („homeschooling“) judėjime JAV ir iš dalies Anglijoje. Šiame akademine prasme labai gerus rezultatus duodančiame judėjime, apimančiame per 1,5 mln. moksleivių Amerikoje, tėvai ugdo vaikus klasikinių Vakarų civilizacijos vertybių pagrindu. Tai yra ne pagal revoliucinę „sex, drugs and rock’n’roll“ ideologiją.

Jūsų minimos žydų mokyklos JK yra labiau susietos su valstybe nei mokymas namuose, tad gender ideologijos spaudimą jos jaučia stipriau. Tačiau akivaizdu, kad žydai nepasiduos: jų tikėjimo principus, kurie glūdi taip pat ir krikščioniškoje pasaulėžiūroje, buvo mėginama naikinti ne kartą. Tarkime, Biblijoje aprašytas Makabėjų sukilimas prieš Izraelio helenizaciją II a. prieš Kristų, didele dalimi buvo nukreiptas prieš „gimnazijų“ steigimą. Jose jaunuoliai užsiimdavo sportu ir dažnai tapdavo homoseksualaus išnaudojimo aukomis.

- Kaip vertintumėte tėvų teises auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus Lietuvos mokyklose, kur įvairiomis formomis (dar nevyriausybiniu lygiu) brukama gender ir LGBT ideologija? Ar sugebame pasipriešinti, ar jau užleidžiame pozicijas?


- Šioms ideologijoms priešinasi Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija (NŠTA), Lietuvos tėvų forumas, taip pat nemažas skaičius sveiką protą vertinančių žmonių, o ir skirtingoms partijoms priklausančių politikų.

Lietuvoje šiuo atžvilgiu sveiko proto daugiau nei Vakaruose: mes daugiau kentėjome nuo įvairių beprotybių. Blogiau, kad jaunimas dreifuoja į gender ideologijos prieplaukas dėl socialinių tinklų įtakos. Jaunas žmogus yra idealistas, pasirengęs ginti kiekvieną „pažemintąjį ir nuskriaustąjį“. Mintis, kad, homoseksualų potraukį jaučiantis asmuo yra nelaimingas dėl to, kad jį visuomenė niekina, uždega tą visuomenę pataisyti. Jaunuoliui sunku suprasti, kad homoseksualumo ar lyties tapatybės sutrikimo keliamas kentėjimas tęsiasi ir tose šalyse, kuriose „homofobija“ ir „transfobija“ neegzistuoja jau beveik pusė šimtmečio (tarkime, Švedijoje ar Olandijoje). Visuomenės sėkmė padėti jauniems žmonėms būti laimingiems netampant „transgender veganais“ priklausys nuo to, ar sugebėsime parodyti patrauklesnę alternatyvą.

- Įtakingos LGBT ideologiją skleidžiančios nevyriausybinės organizacijos į tarptautinius dokumentus sugebėjo įvesti tokius terminus kaip „homofobija“, „reprodukcinės teisės“ ar „gender“ be demokratinės diskusijos, į kurią būtų įsijungusios įvairių šalių visuomenės. Taip mažumos valia buvo primesta daugumai. Ar Lietuvai pavyks atlaikyti tarptautinį spaudimą dėl Stambulo konvencijos priėmimo?


- Lietuva buvo gal pati drąsiausia šalis komunistinio teroro metais po karo, ir taip pat ta, kuri sugriovė Sovietų Sąjungą. Tad mes drąsūs. Vaikams suteikti visą informaciją apie tai, kad homoseksualiai santykiaujantys vyrai kasmet sudaro 70-80 proc. naujų užsikrėtimo ŽIV Vakarų šalyse nėra paraginimas tų žmonių nekęsti. Tačiau tokių santykių bijoti yra racionalu. Taip pat reikalinga bijoti iškastruoti sveiką vyrą arba nupjauti jaunai merginai krūtis. Proto pritemimas pagydomas, tačiau to, ką nupjovei, nebepriauginsi.

Komentuoja Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas:

Mūsų Konstitucijoje įtvirtintos nuostatos leidžia tėvams auklėti vaikus pagal savo moralės ir dorovės normas. Ši nuostata kol kas nepašalinta, ir tai yra labai rimtas juridinis barjeras, kuris trukdo skverbtis gender ideologijai, mėginančiai įtvirtinti tam tikrus žmogaus prigimtį neigiančius principus. Nes nei Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje, nei kituose tarptautiniuose dokumentuose, kurie buvo priimti anksčiau, nėra tokios nuostatos, kurią skleidžia gender ideologija.

Bet reikia atkreipti dėmesį, kad nuolat mėginama prastumti Stambulo konvenciją, kuri įpareigoja keisti ir švietimo sistemą. Priėmus šią konvenciją, reikės įtraukti visus genderizmo aspektus apie daugybę lyčių, lyties tapatybės pasirinkimą ir t.t. Tai reiškia, kad bus kalbama ne apie dvi, o daugiau lyčių. Iš to išplaukia ir šeimos sampratos pakeitimai, nes Stambulo konvencija įpareigoja įtvirtinti švietimo sistemoje tokį vaikų auklėjimą, kuriame kalbama apie lyčių daugiką, tad ši konvencija praktiškai keičia pačias esmines Konstitucijos nuostatas. Nes jei tik bus ratifikuota Stambulo konvencija, savaime įsigalios tarptautinis įsipareigojimas keisti savo vidaus teisės aktus. Čia ir slypi pavojus, kuris Vakaruose jau seniai nutrintas - šį barjerą gender ideologija jau seniai peršoko. Tik Rytų valstybėse ši ideologija sutiko labai ryžtingą pasipriešinimą. Tik klausimas, kiek mes esame atsparūs šiai ideologijai ir ar mes atsilaikysime?

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (27)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Vitas TOMKUS: JUOKAI JAU BAIGIASI, arba TEGYVULIUOJA PIDERALDEMOKRATIJA!
6. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
7. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
8. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
9. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
10. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
11. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
12. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
13. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
14. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
15. O jeigu karas?
16. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
17. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
18. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
19. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
20. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
21. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
22. Ką atnešė Žiurkės metai
23. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
24. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
25. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone

Dienos klausimas

Ar jau skiepijotės nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar karantinas pakeitė Jūsų apsipirkimo įpročius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-17 -12 C

-13 -8 C

 

-4 -2 C

-11 -8 C

-3 +2 C

 

+2 +4 C

0-4 m/s

1-6 m/s

 

1-6 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2064 PLN - 4.5389
RUB - 1.2064 CHF - 1.0747
GBP - 0.8907 NOK - 10.3858

Nuorodos