respublika.lt

A.Armonaitė laukia iš konservatorių kvietimo pasikalbėti: jei esame lygiaverčiai partneriai, ne teismais už akių reikia kalbėtis

2022 lapkričio 24 13:43:00
Benas Brunalas, Elta

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, laukianti kvietimo pasikalbėti su konservatorių lyderiais, po to kai TS-LKD Prezidiumas konstatavo „laisviečius“  pažeidus koalicinę sutartį. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės pareigas einančios politikės, tokie sprendimai, kokius priėmė konservatorių struktūros, neturėtų vykti už akių.

×
nuotr. 1 nuotr.
Aušrinė Armonaitė. Eltos nuotr.

 

„Pokalbis turi įvykti. Tikriausiai laukiame kvietimo, nes ne teismais už akių yra kalbamasi, jeigu yra lygiavertis požiūris į koalicijos partnerius ir į partnerystę“, – žurnalistams Seime sakė A. Armonaitė.

Politikė neslėpė, kad apie koalicijos partnerius nustebinusį konservatorių Prezidiumo sprendimą ji susižinojusi tik iš žiniasklaidos.

„Aš tai perskaičiau spaudoje“, – sakė A. Armonaitė.

Politikė neslėpė kritiškai vertinanti koalicijos partnerių pareiškimus, tačiau kartu ir vylėsi, kad tai neturės pasekmių Laisvės partijai svarbių įstatymų projektų likimui.

„Partnerystės įstatymas ar civilinės sąjungos įstatymas nėra prekė, kuri būtų pastatyta ant prekystalio ir ja yra mainikaujama. Tai yra visų porų lygybės prieš įstatymą klausimas. Aš noriu tikėti, kad žmonės, kurie Seime balsuoja už šį įstatymo projektą, balsuoja dėl to, kad tuo tiki. O ne dėl to, kad Laisvės partija kažkokią nuomonę turi dėl vieno ar kito įstatymo projekto“, – sakė A. Armonaitė.

„Dar kartą kviečių neieškoti priešų bendraminčių gretose. Dabar tikrai nereikia vidinių rietenų, reikia susitelkimo“, – pridūrė A. Armonaitė.

Trečiadienį susirinkęs konservatorių prezidiumas nusprendė, kad politiniai partneriai balsuodami Seime dėl PVM lengvatų pažeidė valdančiosios daugumos susitarimą. Partijos prezidiumas taip pat nutarė kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų deleguotas naujas BFK pirmininkas vietoje Mykolo Majausko.

ELTA primena, kad antradienį prieš priimdamas 2023 m. biudžeto projektą Seimas nusprendė, kad 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maitinimo įstaigoms bus pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos kaip siūlė Vyriausybė. Su Ministrų Kabinetu nesuderintam sprendimui pritarė konservatoriai Mykolas Majauskas, Mindaugas Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai – tarp jų ir ministrė Aušrinė Armonaitė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s