„Žalgiris“ išvengė didelės gėdosnuotraukos (1)

2022 gegužės 12 11:47:36

Prie sienos priremtas Kauno „Žalgiris" susitvarkė su spaudimu ir neleido Klaipėdos „Neptūnui" sukurti didžiausios sensacijos Lietuvos krepšinio lygos istorijoje. Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse čempiono titulą ginantis Kauno klubas namie sutriuškino klaipėdiečius 89:60, serija laimėta 3-2. Nors švieslentė rodo didelę žalgiriečių persvarą, rungtynėse netrūko emocijų - į konfliktą įsivėlė komandų treneriai. Pasak „Neptūno" stratego Dainiaus Adomaičio, jo oponentas Kazys Maksvytis pažeidė nerašytas trenerių taisykles.

 

„Žalgiris" kiekvieną sezoną pasiekdavo LKL finalą. Jis nėra pralaimėjęs net pusfinalio serijos, ką jau kalbėti apie ketvirtfinalį, o šįkart buvo iškilusi reali grėsmė. Kaip reikėtų jaustis kauniečių kapitonui Pauliui Jankūnui, po sezono baigsiančiam karjerą, jei jo gulbės giesme būtų tapęs pralaimėjimas septintąją vietą reguliariajame sezone užėmusiai komandai?

Žalgiriečiams pavyko išvengti tokio scenarijaus. Po rungtynių D.Adomaitis sveikino P.Jankūną ir juokavo, kad šis taps geriausiu Europoje sporto direktoriumi. Antrajame kėlinyje skirtumas dar buvo nedidelis - 26:21, bet tada šeimininkai surengė spurtą 10:1, o trečiajame kėlinyje prasidėjo triuškinimas.

„Šios rungtynės buvo super. Gaila, kad serijos neužbaigėme anksčiau. Rungtynių planas veikia visai kitaip, kai komanda žaidžia su geresne energija, palaikymu. Sveikinimai komandai. Šįkart reikia padėkoti ir gerbėjams. Manau, kai sunku, jie turėtų dar labiau palaikyti komandą. Pats esu „Manchester United" gerbėjas ir jiems pastaraisiais metais nelabai sekasi, bet stengiuosi nuo jų nenusisukti. Tikiuosi, ir mus taip palaikys", - sakė „Žalgirio" treneris Kazys Maksvytis.

Daug problemų pridarę varžovai nusipelnė jo pagyrų: „Neptūnas" gerai kovėsi, slėpė savo silpnąsias puses, įstūmė mus į nepatogią padėtį. Žinau, kad „Neptūne" žaidžia kovotojai. Nekeičiu nuomonės, kad ši komanda nusipelnė aukštesnės nei septintoji vietos".

D.Adomaitis, nepaisant sutriuškinimo, irgi buvo geros nuotaikos. „Didžiuojuosi savo vyrais. Tai pasakiau ir rūbinėje. Didžiuojuosi ne tik šia serija, bet ir tuo, kokie mes buvome pastarąjį mėnesį. Buvo daug problemų ir iššūkių, tačiau jie į viską pasižiūrėjo labai profesionaliai. Gaila, kad užėmėme tik septintąją vietą ir užšokome ant „Žalgirio", bet tai turėtų būti pamoka, kad žaisti reikia nuo sezono pradžios, kiekviena pergalė yra svarbi", - svarstė „Neptūno" treneris.

Pasak jo, klaipėdiečiai „išsitaškė" ketvirtosiose rungtynėse, buvo sveikatos problemų, o treniruotėje jautėsi nuovargis. Tai sutrukdė rimčiau pasipriešinti Kaune. „Neptūnui" užvakar negalėjo padėti pagrindinis įžaidėjas Žygimantas Janavičius. Savo ruožtu „Žalgirio" sudėtyje nėra traumuoto puolėjo Edgaro Ulanovo.

„Karščiausias" rungtynių epizodas užfiksuotas antrajame kėlinyje, kai D.Adomaitis, tuo metu jau turėjęs vieną techninę pražangą, apsižodžiavo su K.Maksvyčiu. „Žalgirio" treneris nenorėjo daug kalbėti apie incidentą, o „Neptūno" strategas jį mielai pakomentavo.

„Tarp trenerių yra nerašytų taisyklių ir manau, kad Kazys jas žino. Suprantu, kad buvo labai didelis spaudimas, bet kolegos yra kolegos. Kaip aš bendrauju su teisėjais, mano reikalas. Kaip kitas treneris bendrauja, jo reikalas ir aš niekada nesikišu. Tai yra viena iš nerašytų taisyklių. Tikiuosi, Kaziui nereikės turėti pamokų Eurolygoje, nes ten ne taip reaguoja", - sakė D.Adomaitis.

Jo nuomone, K.Maksvytis prašė teisėjų, kad šie skirtų antrąją techninę pražangą ir taip pašalintų D.Adomaitį iš rungtynių. „Aš pasakiau: užsiimk savo reikalais. Tai yra emocijos. Labai gerbiu Kazį kaip žmogų ir trenerį. Tai, kad su Kaziu apsikoliojome per rungtynes, nereiškia, kad būsime priešai. Neįsivaizduojate, kiek išsikoliodavome su Šarūnu Jasikevičiumi, o esame vieni iš geriausių draugų", - konflikto nesureikšmino „Neptūno" vedlys. Jos sutartis su Klaipėdos komanda galioja ir kitam sezonui, bet apie ateitį D.Adomaitis dar ketina pasikalbėti su klubo vadovybe.

„Žalgirio" pusfinalyje, kuriame taip pat bus žaidžiama iki trijų pergalių, laukia Panevėžio „Lietkabelis". „Tai - fiziškesnė, geriau besiginanti komanda nei „Neptūnas". Talento ten kaip ir nėra daug, bet yra geri kūnai, gynyba, susižaidimas. Bus kitokios rungtynės. Manau, jose bus daugiau fizinės kovos. Tikiuosi, pagausime gerą ritmą, turėsime namų aikštelės pranašumą. Gal ši serija bus lengvesnė", - vylėsi K.Maksvytis.

Pirmosios „Žalgirio" rungtynės su „Lietkabeliu" vyks šeštadienį Kaune. Kita pusfinalio pora - Vilniaus „Rytas" ir „Šiauliai" - savo seriją pradės penktadienį sostinėje.

Statistika

Kauno „Žalgiris" - Klaipėdos „Neptūnas" 89:60 (23:14, 16:13, 33:17, 17:16). Serija - 3-2.

„Žalgiris": Nilsas Gifajus 15, Taileris Kavanau 14, Džošas Nibas 11, Tajus Vebsteris 11, Artūras Milaknis 8...
„Neptūnas": Deividas Gailius 15, Matas Jogėla 9, Benas Griciūnas 7, Edgaras Želionis 6, Julius Jucikas 6...

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net