„Žalgiris“ įsitaisė lentelės viršujenuotraukos

2022 birželio 20 11:39:13

Lietuvos futbolo A lygoje po 15-ojo turo rungtynių pasikeitė lyderis. Juo tapo čempiono titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris", kuris išvykoje 2:0 nugalėjo ilgai lentelės viršuje buvusį „Panevėžį". Žalgiriečių strategas Vladimiras Čeburinas džiaugėsi, kad auklėtiniai gerai išnaudojo susikurtas progas, o panevėžiečių strategas Valdas Urbonas teigė, jog mačo baigtį nulėmė prastas pirmasis kėlinys.

Dėl rinktinių pertraukos A lygos kovos nevyko maždaug keturias savaites. Praėjusį savaitgalį komandos grįžo į stadionus ir sirgalių iškart laukė „desertas" - dviejų pirmaujančių klubų akistata. Joje „Žalgirio" pergalę nulėmė du Renano Oliveiros įvarčiai, įmušti per pirmąjį pusvalandį - 9 ir 27 min. Po pertraukos panevėžiečiai buvo aktyvesni, bet pakeisti rezultato jiems nepavyko. „Žalgiris" su 32 taškais pakilo į pirmąją vietą, o 30 taškų turintis „Panevėžys" smuktelėjo į antrąją.

„Rungtynes pradėjome gerai, neleidome varžovams kurti progų ir daug dalykų, kuriuos buvome sumanę, mums pavykdavo. Įvarčiai buvo visos komandos nuopelnas, bravo žaidėjams. Antrajame kėlinyje sąlygos buvo sudėtingos, smarkiai lijo, bet abi komandos stengėsi žaisti futbolą. Rungtynių pabaigoje varžovai buvo aktyvesni už mus. Tačiau pasiekėme pergalę, o mūsų žaidimas buvo geras", - mačą komentavo V.Čeburinas.

Pasak jo, komanda šįkart gerai išnaudojo progas: „Ankstesnėse rungtynėse sukurdavome daug progų, bet jų nerealizuodavome. Šįkart progų buvo palyginti mažai, nors pakankamai, kad būtų galima įmušti. Įmušti įvarčiai visada atneša pergalę."

„Gaila, kad tokiose svarbiose rungtynėse teko pripažinti „Žalgirio" pranašumą. Žaidimą gal reikėtų dar paanalizuoti, bet galima sakyti, kad rungtynių baigtį nulėmė pirmasis kėlinys. Prie įvarčių privedė neatidumas, koncentracijos stoka. Praleidus du įvarčius, sudėtinga atsitiesti, žaidžiant su tokia komanda kaip „Žalgiris". Nors antrajame kėlinyje dėjome daug pastangų, reikėjo įmušti bent vieną įvartį, kad grįštume į rungtynes", - svarstė V.Urbonas. Jo nuomone, per antrąjį kėlinį pliaupęs lietus galbūt buvo palankesnis „Žalgiriui", nes šiam reikėjo tik išlaikyti teigiamą rezultatą.

Aplenkti „Panevėžį" galėjo ir trečioje pozicijoje žengiantis Kauno rajono klubas „Hegelmann", tačiau jis patyrė netikėtą nesėkmę - išvykoje 0:1 nusileido Gargždų „Bangai". Lemiamo įvarčio autoriumi 89 min. tapo Modestas Vainikaitis. Jam tai buvo pirmasis įvartis A lygoje.

Didžiausią turo pergalę pasiekė „Kauno Žalgiris", kuris savo aikštėje 4:0 sutriuškino autsaiderę „Jonavą". Kiti du susitikimai baigėsi lygiosiomis. Telšių „Džiugas" namie sužaidė 2:2 su Marijampolės „Sūduva", o Vilniaus „Riterių" ir „Šiaulių" akistatoje užfiksuotas rezultatas 1:1.