„Žalgirio“ užteko pusei rungtynių

(0)
Publikuota: 2022 lapkričio 24 13:16:13, Arūnas ABROMAITIS
×
„Žalgiriui“ Vitorijoje neužteko Edgaro Ulanovo (dešinėje) surinktų 18 taškų. EPA-Eltos nuotr.

„Manau, sužaidėme blogiausią antrąją rungtynių pusę šį sezoną", - po Eurolygos devintojo turo mačo sakė Kauno „Žalgirio" treneris Kazys Maksvytis. Jo auklėtiniai Ispanijoje 73:93 pralaimėjo Vitorijos „Baskonia" krepšininkams, taip nutrūko žalgiriečių trijų pergalių serija. Pasak puolėjo Edgaro Ulanovo, antrojoje pusėje komanda žaidė „visai be galvos".

Tai buvo didžiausias „Žalgirio" pralaimėjimas šį sezoną. Iki tol didžiausias taškų deficitas užfiksuotas Serbijoje, kur kauniečiai 76:87 nusileido Belgrado klubui „Partizan".

Trečiojo kėlinio pradžioje dar atrodė, kad žalgiriečiai kontroliuoja padėtį, nes jie turėjo 6 taškų persvarą. Tuomet šeimininkai spurtavo 14:3 ir perėmė iniciatyvą. Ketvirtojo kėlinio viduryje „Žalgirio" deficitas tapo dviženkliu - 11 taškų, o vėliau svečiai visai pasimetė ir nesugebėjo pakovoti net dėl palankesnio taškų skirtumo.

„Buvo dvi skirtingos rungtynių pusės. Pirmojoje žaidėme neblogai ir galėjome susikrauti didesnę persvarą. Viskas pasikeitė antrojoje pusėje. Varžovai nieko naujo nepasiūlė, bet išlaikė tą patį greitį, agresyvią gynybą. Kai pradėjo nesisekti, pradėjome žaisti po vieną, mažai dalinomės kamuoliu, užmiršome rungtynių planą. Manau, sužaidėme blogiausią antrąją rungtynių pusę šį sezoną.

Baskai gan agresyviai dvigubino gynybą. Kai dvigubina, reikia greičiau atsikratyti kamuoliu, ieškoti komandos draugų. Mes lėtai atsikratydavome kamuoliu, perdavimas dažnai nueidavo į netinkamą pusę. Nežinau, ar reikia kaltinti nuovargį, ar paniką, bet labai nepatiko tai, kad anksti pasidavėme", - mačą komentavo K.Maksvytis.

Komandinio žaidimo stoką akcentavo ir E.Ulanovas: „Rungtynes pralaimėjome antrojoje pusėje, nes pradėjome žaisti po vieną. Žinojome, kaip varžovai ginsis, kad jie stengsis prisitaikyti prie mūsų pagrindinių krepšininkų, kurie dažniausiai žaidžia du prieš du. Tačiau gynėjai kartais perlaikydavo kamuolį, o antrojoje pusėje puolime žaidėme visai be galvos, po vieną. To ir užteko. Varžovai į mus dabar jau žiūri kitaip, mes galbūt irgi apie save per gerai galvojame."

Eurolygoje debiutavo gynėjas Dovydas Giedraitis, tačiau jis per aikštelėje praleistas 5 min. niekuo nepasižymėjo. Ant parketo išbėgo ir traumą dar nevisai išsigydęs Kevarijus Hejesas (Kevarrius Hayes). „Centras" per 11 min. pelnė 4 taškus ir surinko 10 naudingumo balų, bet K.Maksvytis mano, kad jo sveikata rizikuota gal ir be reikalo: „Jis - šaunuolis, veržėsi į aikštelę, rodė norą. Mes jį gal per anksti įleidome į aikštelę. Jis nebuvo geros formos, nes kurį laiką praleido be krepšinio. Jo trūko, ypač gynyboje. K.Hejeso būklė gerėja, bet dar nėra šimtaprocentinė. Čiurna dar nėra visiškai atsileidusi. Gal reikėjo dar keletą dienų palikti jį be rungtynių, tačiau jis pats veržėsi į aikštelę."

Vitorijos ekipai atstovauja du Lietuvos krepšininkai, kurie mače su „Žalgiriu" nepasižymėjo dideliu taškų skaičiumi, bet žaidė naudingai. Rokas Giedraitis per 19 min. pelnė 9 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 7 naudingumo balus. 24 min. žaidusio Tado Sedekerskio sąskaitoje buvo 3 taškai, 3 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 10 naudingumo balų.

Dešimtojo turo rungtynes žalgiriečiai žais jau šiandien, vėl Ispanijoje. 21.45 val. prasidės jų mačas su „Valencia". „Svarbiausia išlikti komanda, tinkamai reaguoti į pralaimėjimą, supykti ant savęs ir sužaisti geras rungtynes", - teigė K.Maksvytis.

Dramatišką pergalę devintajame ture pasiekė „lietuviškas" Atėnų klubas „Panathinaikos", kuris namie po pratęsimo 88:85 palaužė Bolonijos „Virtus" krepšininkus. Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 10 sek., pratęsimą dvitaškiu išplėšė „Pao" gynėjas Peris Li (Paris Lee). Paskutinę pratęsimo minutę šeimininkai atsilikinėjo, tačiau Derikas Viljamsas (Derrick Williams) tritaškiu persvėrė rezultatą, o Dveinas Beikonas (Dwayne Bacon) įtvirtino pergalę baudų metimais.

Marius Grigonis nerungtyniavo dėl traumos, o Artūras Gudaitis per 22 min. prie pergalės prisidėjo 10 taškų, 3 atkovotais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais, 2 blokais ir 18 naudingumo balų. D.Viljamsas nugalėtojams surinko 26 taškus.

Dar viename trečiadienio mače Miuncheno „Bayern" išvykoje 75:74 įveikė Vilerbano „Asvel" krepšininkus.

Statistika

Vitorijos „Baskonia" (Ispanija) - Kauno „Žalgiris" 93:73 (21:20, 21:24, 22:14, 29:15)

„Baskonia": Metju Kostelo 19, Darijus Tompsonas 19, Pjerija Henris 15, Vanja Marinkovičius 14, Rokas Giedraitis 9...
„Žalgiris": Edgaras Ulanovas 18, Kinanas Evansas 17, Tomas Dimša 11, Ignas Brazdeikis 10, Arnas Butkevičius 7, Kevarijus Hejesas 4, Rolandas Šmitas 2, Laurynas Birutis 2, Lukas Lekavičius 1, Taileris Kavanau 1 (Dovydas Giedraitis).