Startas it geriausiame sapne: Petronytės tempiama „Kibirkštis“ Europos taurės starte nukovė „Botaš“

2022 spalio 28 07:29:04
bckibirkstis.lt inf.

Vilniaus „Kibirkštis" pergalingai pradėjo pasirodymą naujajame Europos taurės sezone. Gitauto Kievino auklėtinės pirmose F grupės rungtynėse, po atkaklios kovos, 69:64 (10:18, 20:21, 26:10, 15:13) įveikė Ankaros „Botaš" klubą iš Turkijos.

×
Sauliaus Čirbos nuotr.

Dvikova vyko Ankaroje, kur vilnietės du kėlinius niekaip negalėjo atrasti savo žaidimo ritmo.

„Kibirkščiai" rungtynės prasidėjo gana klampiai. Vilnietėms pirmuosius taškus pelnė Gintarė Petronytė, tačiau didžiąją dalį ketvirčio strigo tiek puolimas, tiek gynyba. Varžovės atakavo krepšį užtikrinčiau, kas leido demonstruoti geresnį procentą ir jau pirmajame kėlinyje susikurti 8 taškų pranašumą (10:18).

Antrasis kėlinys „Kibirkšties" krepšininkėms klostėsi kur kas sėkmingiau - nors vienu metu G. Kievino auklėtinės aptirpdė deficitą ir sulig taikliu Justinos Miknaitės baudos metimu, komandas skyrė vos 3 taškai (26:29), galiausiai „Botaš" atstatė prieš tai įgytą persvarą - 39:30.

Iš rūbinės sugrįžusios „Kibirkšties" krepšininkės trečiąjį kėlinį pradėjo itin galingai - rezultatyvi dviejų taškų ataka, kurią užbaigė Justina Miknaitė, po to - dar du sėkmingi epizodai gynyboje, kurie taip pat virto taškais ir leido sumažinti atsilikimą iki 3 taškų (36:39). Sužaidus dar kelis sėkmingus epizodus gynyboje, Gintarė Petronytė smeigė tritaškį ir persverė rezultatą 45:43. Ketvirtį G. Kievino auklėtinės užbaigė turėdamos 7 taškų pranašumą - 56:49.

Ketvirtajame kėlinyje „Kibirkštis" žaidė agresyviai, tačiau iki pat ketvirčio pabaigos vyko apyligi kova. Likus žaisti minutei, Gintarė Petronytė išprovokavo 2 pražangas paeiliui ir realizavo 4 baudos metimus (67:62). Likus žaisti 25 sekundes, po taiklaus Lauros Juškaitės reido, „Kibirkštis" vis dar turėjo 5 taškų pranašumą ir likusį ketvirčio laiką nepadariusios klaidų gynyboje šventė pergalę rezultatu 69:64.

„Kibirkštyje" dvigubo dublio ritmu rungtyniavo Gintarė Petronytė, per 35 minutes surinkusi 28 taškus, atkovojusi 10 kamuolių, atlikusi 3 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavusi 35 naudingumo balus.

„Kibirkštis": Gintarė Petronytė 28, Laura Juškaitė 19 (11 atk. kam), Justina Miknaitė 8.

„Botaš": Victoria Macaulay 20, Destiny Slocum 12, Sevgi Uzun 10.

1
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?