Šaras Kauno nepaliksnuotraukos (2)

2019 gegužės mėn. 23 d. 09:48:32 Perskaitė 788

Kauno „Žalgirio“ gerbėjai per vieną dieną sulaukė dviejų gerų naujienų. Čempionės titulą ginanti komanda pergale pradėjo Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio seriją, o klubo sporto direktorius Robertas Javtokas pareiškė, kad Šarūnas Jasikevičius turbūt treniruos žalgiriečius ir kitą sezoną.

 

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse LKL čempionai didelių problemų neturėjo, jie savo aikštelėje 78:58 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“. Šioje poroje „Žalgiris“ ir šiaip yra aiškus favoritas, o varžovų problemos dar padidina jėgų skirtumą. „Lietkabelio“ gretose negalėjo žaisti keturi krepšininkai: Simas Jasaitis, Markas Čakarevičius, Karolis Giedraitis ir Ikena Iroegbu (Ikenna Iroegbu). Pastarasis yra rezultatyviausias komandos žaidėjas.

„Lietkabelio“ treneriui Nenadui Čanakui teko leisti į aikštelę ir 20-metį Marių Valinską, neseniai pasiskolintą iš „Žalgirio“, bet svečių ekipoje vis tiek buvo tik aštuoni krepšininkai. Jie laikėsi du kėlinius, o trečiajame kauniečiai spurtavo 17:2 ir intriga išgaravo. Serijoje bus žaidžiama iki dviejų pergalių, antrosios rungtynės šiandien vyks Panevėžyje.

„Buvo svarbu pradėti seriją pergale namie. Pradžioje gal kažkiek slėgė įtampa ir puolime priėmėme labai daug abejotinų sprendimų. Gynyba buvo maždaug tvarkoje. Pirmoje pusėje pernelyg skubėjome, Panevėžys laikėsi rungtynėse. Po pertraukos priėmėme geresnius sprendimus ir buvo lengviau“, - rungtynes komentavo Š.Jasikevičius.

Komentuoti kalbų apie permainas sudėtyje jis nenorėjo, net ir naujienos apie vidurio puolėjo Džoko Landeilo (Jock Landale) atvykimą, kuri klubo patvirtinta oficialiai. „Noriu, kad būtų koncentracija LKL pusfinaliui ir, jei viskas gerai, finalui. Po sezono aptarsime viską“, - teigė „Žalgirio“ treneris.

Pats Š.Jasikevičius yra sulaukęs dėmesio iš NBA klubų. Liks Šaras ar ne - toks jau ne pirmus metus yra svarbiausias klausimas „Žalgirio“ stovykloje. R.Javtokas gerbėjus kiek nuramino. „Pernai buvo gal netgi didesnis galvos skausmas. Nuo jo sprendimo labai daug kas priklauso, dėliojasi visos kitos piramidės dalys. Atsiradus galimybei išvykti į NBA, iš mūsų pusės būtų didžiulis džiaugsmas, kad treneris iš mūsų komandos išeina į tą lygą. Be abejo, mums atsirastų papildomų reikalų, bet žinome, kad neturėsime jo visą gyvenimą. Ruošiamės tam, bet šiandien atrodo, kad viskas gerai - Šaras dar lieka“, - LKL tinklalapiui sakė „Žalgirio“ sporto direktorius.

Jis patvirtino, kad praktiškai nėra galimybių išlaikyti sudėtyje vidurio puolėjo Brendono Deiviso (Brandon Davis). Neneigė R.Javtokas ir to, jog „Žalgiris“ domisi dviem užsienio klubuose žaidžiančiais lietuviais - Luku Lekavičiumi (Atėnų „Panathinaikos“) bei Mindaugu Kuzminsku (Milano „AX Armani“).

„Lukas kol kas žaidžia „Panathinaikos“, mes negalime daug komentuoti. Tačiau jis yra mūsų sistemos žaidėjas ir jį matyti savo komandoje būtų džiugu tiek mums, tiek, manau, fanams. Jeigu jis nuspręstų iš ten išeiti ir mes galėtume konkuruoti dėl jo kontrakto, būtume laimingi jį čia turėdami. Ar norėtume matyti „Žalgiryje“ M.Kuzminską? Žinoma, norėtume. Rinkos kainos diktuoja savo sąlygas, negalime tiesiog pasiimti tokio žaidėjo. Bet ar mes nebandome? Žinoma, bandome“, - teigė R.Javtokas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net