Sabo žodis rinktineinuotraukos

2021 vasario 18 07:30:12 Perskaitė 316

Lietuvos krepšininkų pasiruošimas Europos čempionato atrankos varžybų trečiajam langui prasidėjo Arvydo Sabonio apsilankymu treniruotėje. Krepšinio federacijos prezidentas pasveikino trenerį Darių Maskoliūną su 50-mečiu, o žaidėjams palinkėjo nors vieno lango rungtynes sužaisti užtikrintai. Nes iki šiol, pasak Sabo, dėl rinktinės pasirodymų jautėsi gėda. Treneris tikina, kad krepšininkai yra pasiruošę užbaigti darbą, kurio neatliko lapkritį.

 

Pirmoji rimta rinktinės treniruotė įvyko antradienį vakare. Prieš ją A.Sabonis pasveikino D.Maskoliūną, kuris 50-metį šventė dar sausio 6 d., tačiau tik dabar apsilankė Lietuvoje. Primename, kad D.Maskoliūnas dirba Ispanijoje, „Barcelona" trenerių štabe. „Linkiu, kad būtum sveikas. Taip sakau todėl, kad pastebėjau, jog po 50-ies baigiasi garantinis laikotarpis", - juokavo A.Sabonis.

Juokai juokais, bet trenerio laukia labai rimti reikalai. Trečiojo atrankos lango varžybos vyks Vilniuje, lietuviai šeštadienį susitiks su Čekijos, o pirmadienį - su Danijos nacionaline komanda. Danus įveikti būtina, tik tokiu atveju mūsiškiai pateks tarp dviejų geriausių C grupės rinktinių ir iškovos kelialapį į Europos čempionatą.

„Chebrytė irgi turi galimybę įteikti gerą dovaną. Jei atvirai, tai jau „užkniso". Man gėda, mums gėda. Vyrukai, jomajo, nors vieną langą padarykite be širdies smūgių, stresų. Pabūkite profikais, sutvarkykite tą reikalą, kad dėdė nesinervintų", - į krepšininkus prieš treniruotę kreipėsi A.Sabonis.

Pirmajame lange praėjusių metų vasarį gėda jautėsi dėl triuškinamo pralaimėjimo belgams išvykoje. Antrajame lange lapkritį dar didesnė gėda buvo pralaimėjimas danams Vilniuje. Būtent jis labiausiai sukomplikavo rinktinės padėtį ir nulėmė, kad pirmadienį teks žaisti žūtbūtines rungtynes.

„Mums reikia padaryti savo darbą, kurio nepadarėme lapkričio lange. Visi viską supranta, visiems viskas aišku. Mes neturime galimybių klysti, mums reikia atlikti tai, ką turime atlikti. Nuo pirmos dienos vyrai susikaupę, niekada nesiskundžiau jų darbu ir dabar yra ta pati situacija. Nežinau, kokios dar gali prireikti papildomos motyvacijos, kai esi neatlikęs savo darbo", - sakė D.Maskoliūnas.

Kaip jau skelbėme, Danijos rinktinei Vilniuje nepadės jos lyderis Gabrielis Lundbergas. „Jis yra individualiai stiprus žaidėjas, pridarė mums labai daug bėdų pirmosiose rungtynėse. Danų komandai tai stiprus faktorius, tačiau mes jo nebuvimo neakcentuojame, visiškai apie tai nediskutuojame. Turime atlikti tai, ką turime atlikti. Nesvarbu, ar su G.Lundbergu, ar be jo", - teigė rinktinės treneris.

Panašiai kalbėjo ir nacionalinės komandos senbuvis Mantas Kalnietis: „Per kelias treniruočių dienas svarbiausia suprasti vienam kitą, nes dalis žaidėjų vėl pasikeitė, ir laimėti rungtynes. Nieko daugiau. Puikiai suprantame padėtį, bet nenorime įsileisti nereikalingų minčių. Yra vienas tikslas - laimėti. Būtų gėda galvoti, kas pas danus žais, o kas nežais. Tikslas nesikeičia - ar danai žaistų su G.Lundbergu, ar be."

D.Maskoliūnas trečiojo atrankos lango varžyboms pakvietė 14 krepšininkų. Visi kandidatai prisistatė į treniruočių stovyklą, taigi nuostolių kol kas nėra.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net