Rusai neteko lyderio, JAV rinktinei nepadės įžaidėjasnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 14 d. 12:54:00 Perskaitė 485

Pasaulio čempionatui besirengiančios komandos ir toliau skaičiuoja nuostolius. Rusijos komanda sužinojo, kad prie jos neprisijungs vienas pavojingiausių Eurolygos krepšininkų Aleksejus Švedas. JAV rinktinei teks verstis be NBA čempiono Kailo Lorio (Kyle Lowry).

 

Užpernai Europos čempionate, kuriame rusai užėmė ketvirtąją vietą, A.Švedo įtaka komandos žaidimui buvo milžiniška, jis rinko 24,3 taško. 30-metis Maskvos srities klubo „Chimki“ gynėjas siautėjo ir praėjusio sezono Eurolygos varžybose. Jose A.Švedo taškų vidurkis buvo 23,3.

Čiurnos traumą krepšininkas patyrė dar birželio pradžioje, VTB lygos finalo pirmosiose rungtynėse. Tada skelbta, kad A.Švedas negalės žaisti 3-4 savaites, bet sugrįžimas buvo vis atidėliojamas, kol galų gale užvakar Rusijos krepšinio federacija pripažino, jog teks verstis be lyderio. Jo reabilitacija truks dar bent keturias savaites.

„Net negalvojau, kad galiu praleisti pasaulio čempionatą. Esu labai nusivylęs. Čiurna vis dar keldavo nerimą po didesnių krūvių, bet padėtis gerėjo ir tikėjausi suspėti. Deja, neperėjau medicininio patikrinimo, gydytojai man neleido treniruotis“, - sakė A.Švedas. Iškart po žinios apie jo pasitraukimą iš rikiuotės paaiškėjo, kad rusams pasaulio čempionate nepadės dar vienas svarbus gynėjas - Dmitrijus Kulaginas. Pastarajam reikia atsigauti po akies operacijos.

JAV rinktinę susilpnino K.Lorio pasitraukimas. NBA čempionu šiemet tapusiam ir „Visų žvaigždžių“ rungtynėse dalyvavusiam įžaidėjui liepą buvo atlikta rankos nykščio operacija. K.Loris vylėsi pasveikti laiku, bet užvakar pranešė, kad jam neleidžiama žaisti. Tai gal ir nebūtų labai didelė netektis JAV komandai, tačiau jai anksčiau atsisakė padėti visas būrys talentingiausių žaidėjų.

Vakar paaiškėjo, kad be nuostolių neapsieis Italijos rinktinė. Jai nepadės puolėjas Nikolas Melis (Nicolo Melli). Aukštaūgis nespės atsigauti po liepos viduryje atliktos operacijos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net