Paskutinėmis minutėmis kritusiam „Rytui“ teko pripažinti VEF pranašumą

(0)
Publikuota: 2020 gruodžio 08 23:16:58, rytasvilnius.lt inf.
×
Rungtynių akimirka. championsleague.basketball nuotr.

Permainingoje FIBA Čempionų lygos kovoje Vilniaus „Ryto" (1-2) krepšininkai rezultatu 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25) turėjo pripažinti svečių iš kaimyninės Latvijos - Rygos „VEF" (2-1) pranašumą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo VEF krepšininkai ir ipusėjus pirmajam kėliniui atsilikinėjome rezultatu: 2:19. Geriau reikalai klostėsi antroje pirmojo ketvirčio pusėje, kai mūsų komandos taškų badą aštriu prasiveržimu bei metimu iš po krepšio nutraukė Augustas Marčiulionis, o jau kitos atakos metu Kristijanas Kitsingas pridėjo dar tris taškus - 7:19. Netrukus aikštelėje pasirodė ir ką tik Lietuvoje nusileidęs Maurice‘as Ndouras, kuris į rungtynes atvyko tiesiai iš lėktuvo, tačiau tai vilniečių problemų neišsprendė. Po pirmojo kėlinio rezultatas švieslentėje rodė 12:28 svečių iš Latvijos naudai.

Antrąjį kėlinį agresyviai pradėję „Ryto" krepšininkai po dviejų iš eilės perimtų Dovio Bičkauskio bei M. Ndouro kamuolių jau per pirmąją minutę spurtavo 4:0 ir taip privertė VEF vyriausiąjį trenerį prašyti minutės pertraukėlės (16:28). Nors po jos rygiečiai pelnė tris taškus, vilniečiai pademonstravo pavyzdingas gynybines pastangas, vėl perėmė kelis kamuolius ir dar labiau priartėjo prie varžovų. K. Kitsingas smeigė savo trečią tritaškį, Gytis Radzevičius pelnė penkis taškus iš eilės ir antrajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei tris minutes nuo varžovų atsilikome tik minimaliu skirtumu, kuris tuoj po D. Bičkauskio tritaškio buvo išlygintas: 33:33. Nuo šio momento rungtynės klostėsi taškas į tašką, o keli sėkmingi epizodai kėlinio pabaigoje lėmė tai, jog „Rytas" į ilgąją pertrauką išėjo turėdami trijų taškų pranašumą: 45:42.

Antrąją rungtynių pusę „Rytas" taip pat pradėjo sėkmingai: vienas po kito atkovoti G. Radzevičiaus kamuoliai po netaiklių komandos draugų metimų bei D. Bičkauskio, A. Marčiulionio ir M. Ndouro agresyvumas puolime įpusėjus kėliniui vilniečiams į priekį leido pabėgti jau devyniais taškais, kuris po kelių minučių pakilo iki vienuolikos: 61:50. Tiesa, šį pranašumą pavyko išlaikyti neilgai: kėlinio pabaigą rezultatu 2:10 sužaidę rygiečiai prieš lemiamą rungtynių ketvirtį priartėjo vos iki trijų taškų: 63:60.

Ketvirtajį kėlinį sėkmingiau pradėjo VEF: baudos aikštelėje karaliavę priešininkai sugebėjo pelnyti keturis taškus iš eilės ir vėl įsiveržti į priekį: 63:64. „Rytui" niekaip nepavyko užpulti, o jau trečiąją kėlinio minutę VEF į priekį įsiveržė jau penkiais taškais: 64:69. Po minutės pertraukėlės puikiai derinį sužaidę vilniečiai kamuolį iškišo Martynui Echodui, kuris dviem taškais su pražanga vėl baudė varžovus, tačiau „Rytas" ir toliau strigo. Iki rungtynių pabaigos likus dviems minutėms rezultatas švieslentėje degė 74:80 svečių naudai. Pranašumą rygiečiai sugebėjo išlaikyti iki rungtynių pabaigos ir jos baigėsi rezultatu: 81:85.

„Rytas": M. Echodas - 20 tšk. (6 atk. kam.), A. Marčiulionis - 15 tšk. (7 rez. perd.), G. Radzevičius - 12 tšk. (7 atk. kam.), K. Kitsing - 11 tšk, M. Ndour ir D. Bičkauskis - po 9 tšk.