Pasimetę varžovainuotraukos

2019 lapkričio mėn. 15 d. 10:12:43 Perskaitė 1252

Pirėjo klubas „Olympiakos“ išgyvena krizę, o Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį Eurolygos aštuntojo turo rungtynėse Graikijoje bandys jo krizę pagilinti. Varžovai kol kas blaškosi lyg mažas laivelis audringoje jūroje. Treneris Deividas Blatas (David Blatt) buvo atleistas, jį pakeitė Kęstutis Kemzūra, pokyčiai įvyko ir žaidėjų gretose, dėl to Pirėjuje jau nerungtyniauja Mindaugas Kuzminskas. Stabilumo trūksta ne tik sudėtyje, bet ir žaidime.

 

Sezono pradžioje Pirėjo klube buvo du lietuviai. Vienas - K.Kemzūra - pakilo karjeros laiptais, nes „Olympiakos“ jau po pirmojo turo atleido D.Blatą ir paskelbė, kad lietuvis bus vyriausiuoju treneriu iki sezono pabaigos. Kitas - M.Kuzminskas - neteko galimybės šiandien tapti „Žalgirio“ varžovu. Jis savaitgalį paliko „Olympiakos“ ir iškeliavo į Rusiją.

13 min. aikštelėje praleisdavęs ir 5,8 tšk. rinkęs M.Kuzminskas ir Pirėjo klubas vienas kitam visiškai netiko. Atrodo, kad šiemet ten viskas yra išsiderinę. Graikijos čempionate nerungtyniaujanti, visą dėmesį Eurolygai skirianti komanda buksuoja. Ji laimėjo 2 iš 7 mačų ir užima tik 15-ąją vietą.

Buvo tik pora prošvaisčių. Antrajame ture, kai K.Kemzūra debiutavo vyr. trenerio poste, „Olympiakos“ 89:63 sutriuškino „Valencia“ krepšininkus. Penktajame ture Pirėjo klubas sukūrė sensaciją - išvykoje 84:79 įveikė čempiono titulą ginantį Maskvos CASK. Tačiau po to K.Kemzūros auklėtiniai namie 65:90 pralaimėjo „Maccabi“ ir 67:86 - Stambulo „Anadolu Efes“ komandoms. Labiau stebina ne tai, kad „Olympiakos“ pralaimi, o tai, kaip pralaimi. Keturis kartus Pirėjo krepšininkai buvo sudoroti didesniu nei 15 taškų skirtumu.

Pokyčiai sudėtyje M.Kuzminsko išvykimu turbūt nesibaigs. Neabejojama, kad Pirėjų paliks ir gynėjas Veidas Boldvinas (Wade Baldwin). Šių krepšininkų vietas jau užėmė du naujokai - įžaidėjas Teiloras Ročestis (Taylor Rochestie) ir vidurio puolėjas Vilis Rydas (Willie Reed). Kol kas jie sužaidė po dvejas Eurolygos rungtynes ir savo potencialo neparodė.

„Kažkiek keičiasi jų sudėtis, bandoma įvesti į žaidimą naujokus. Manau, kad po T.Ročesčio ir V.Rydo atvykimo sudėtis yra geresnė, nei buvo sezono pradžioje. T.Ročestis yra patyręs įžaidėjas, sprendimų priiminėtojas. Manau, tai ir yra didžiausias pasikeitimas, jis gali nuimti kažkiek spaudimo ir atsakomybės nuo Vasilio Spanulio ir Georgo Printezio“, - prieš kelionę į Pirėjų sakė „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Varžovams stabilumo trūksta, nepaisant to, kad jų gretose yra keletas tikrai solidžių figūrų. 37-erių gynėjas V.Spanulis yra antras rezultatyviausias visų laikų Eurolygos krepšininkas, 34-erių puolėjas G.Printezis - trečias. Rezultatai rodo, kad V.Spanulis sensta. Jo taškų vidurkis yra 9, o pataikymo procentas - labai blogas (36 proc. dvitaškių ir 28 proc. tritaškių). Dabar didžiausia „Olympiakos“ jėga yra po krepšiu, ten šalia G.Printezio žaidžia 213 cm ūgio Nikola Milutinovas, atkovojantis 11,1 kamuolio ir pagal šį rodiklį pirmaujantis Eurolygoje.

„Žalgiris“ yra 11-oje lentelės vietoje, tai yra keturiomis pozicijomis aukščiau nei „Olympiakos“, bet tai - tik sezono pradžia, todėl viskas gali greitai keistis. Kauniečių sąskaitoje yra trys pergalės. Jei tarpusavio akistatą laimės graikai, komandos susilygins.

„Olympiakos“ ir „Žalgirio“ rungtynės Pirėjuje prasidės penktadienį 21.30 val.

Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija)

Sezonas: Eurolygoje užima 15-ąją vietą (2 pergalės/5 pralaimėjimai).

Treneris - Kęstutis Kemzūra.

Lyderiai: Georgas Printezis (12 tšk.), Brendonas Polas (10,1 tšk.), Kevinas Panteris (9,7 tšk.), Nikola Milutinovas (9,6 tšk., 11,1 atk. kam.), Vasilis Spanulis (9 tšk.).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net