Panevėžyje startavo naujas mergaičių projekto „Ateik, išmok, pranok" sezonasnuotraukos

2020 rugsėjo mėn. 21 d. 13:26:38 Perskaitė 660

Savaitgalį Panevėžyje startavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projekto „Ateik, išmok, pranok" sezonas. Jis skirtas U12 kategorijos mergaitėms.


Šio amžiaus krepšininkės dažnai būna „įmetamos" prie vyresnių ir fiziškai stipresnių mergaičių, kas daro neigiamą įtaką jų pradinių įgūdžių formavimuisi. Šiuo projektu jaunosioms krepšininkėms yra skiriamas išskirtinis LKF trenerių dėmesys bei, bendradarbiaujant su mergaičių treneriais, nurodo-mos ugdymo gairės.

„Noriu pasidžiaugti itin gausiu būriu mergaičių, atvykusiu į pirmąją šio sezono projekto stovyklą. Visos stovyklos vietos buvo užimtos jau per kelias valandas po registracijos paskelbimo. Dėkoju Panevėžio sporto centro trenerei Ilonai Rimšienei, kuri priėmė stovyklą ir sudarė puikias sąlygas dar-bui bei kartu su savo komanda dalyvavo treniruotėse.

Nors ir noriai susirinkusi, stovykla įsilingavo sunkokai. Mergaitėms labai trūksta drausmės ir gebėjimo išgirsti kas sakoma. Jos labai mėgsta daryti tai, kas joms patinka ir nori kiekvieną pratimą atlikti taip, kaip joms patogiau, o ne taip, kaip reikia ir kaip reikalauja treneris. Šis projektas yra skir-tas 2009 ir 2010 metais gimusioms mergaitėms. Tai amžiaus tarpsnis, kuriame jaunosioms krep-šininkėms jau prasideda rimti dalykai krepšinio aikštelėje", - sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Šiuo projektu yra siekiama sudominti krepšiniu bei motyvuoti mergaites ir jų trenerius, įtraukti į krepšinį sportuojančių mergaičių tėvelius, užtikrinti nuoseklų ir kryptingą jaunųjų krepšininkių ug-dymą bei užpildyti U12 kategorijos spragą, sudarant projektų seką. Taip pat susipažinti su mergaitėmis, patikrinti jų esamą techninio pasiruošimo lygį, tiek kamuolio valdymo, tiek kūno val-dymo lygį bei atlikti pirminę atranką.

„Norime, kad mergaitės išmoktų ką nors naujo, žengtų mažą žingsnelį pirmyn. Todėl labai svarbu, kad atvykstančios į šio projekto stovyklą mergaitės ir jų tėveliai labai aiškiai suprastų išvardintus tikslus. Tai nėra sekmadieninė dienos stovykla vaikų užimtumui ir krepšinio federacijos treneriai nėra tokių stovyklų animatoriai. Labai tikiuosi, kad į kitą projekto stovyklą mergaitės susirinks nusiteiku-sios ne tik smagiai praleisti laiką, bet kartu ir sužinos, o gal net ir išmoks ką nors naujo. Nekantriai laukiu sekančių susitikimų", - pridūrė Lina Brazdeikytė.

Kita projekto stovykla vyks spalio 10 dieną Šiauliuose.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net