Olimpinis krepšinio atrankos turnyras: Lietuva nugali Venesuelą ir atsiduria vienu žingsniu arčiau Tokijo Įspūdingas Jonas Valančiūnas svariai prisideda prie pirmosios rinktinės pergalės (5)

2021 birželio 29 19:30:00
Arūnas Abromaitis ir Matas Luckus

Olimpiniame atrankos turnyre Kaune dėl vienintelio kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes kaunasi šešios rinktinės, suskirstytos į dvi grupes. Dariaus Maskoliūno treniruojamų Lietuvos krepšininkų varžovės A grupėje - Venesuela ir Pietų Korėja. B grupėje žaidžia Slovėnija su Luka Dončičiumi priešakyje, Lenkija ir Angola. Po rungtynių su Venesuela lietuviai turės dieną poilsio, o ketvirtadienį jie susitiks su korėjiečiais.

×
nuotr. 41 nuotr.
Jonas Valančiūnas, Arvydas Sabonis ir Domantas Sabonis. LKF nuotr.

Dvi geriausios grupių komandos pateks į šeštadienį vyksiančias pusfinalio rungtynes. Kuri rinktinė keliaus į Tokiją, paaiškės, sekmadienį po finalo.

Respublika.lt visų varžybų metu portale pateiks svarbiausius šių rungtynių įvykius. Kviečiame stebėti kartu!

1 min - Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Eimantas Bendžius, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Valančiūnas. Skirtingais skaičiavimais, žiūrovų šiose rungtynėse yra apie 3 - 4 tūkst.

5 min. Po vaizdo peržiūros teisėjas skiria nesportinę pražangą prieš Joną Valančiūna, pirmajam kėliniui įpusėjus, panašu, kad varžybos gali būti nerezultatyvios.

7 min. Venesuelos komandos didžioji dalis metimų skrenda žemiau lanko.

9 min.  Abi komandos pirmajame kėlinyje suklydo jau 9 kartus (5 kartus Lietuviai)

10 min. Po pirmųjų 10 minučių rezultatu 11 - 10 Lietuva priekyje, tačiau mūsiškių neužtikrintas žaidimas tiesiog varo Darių Maskoliūną iš proto.

11 min. Galingai startavusi Lietuvos rinktinė priverčia varžovų trenerį paprašyti minutės pertraukėlės.

12 min. Po pirmųjų 5 netaiklių komandos bandymų, šeštuoju Rokas Jokūbaitis pelno pirmą tritaškį metimą.

15 min. - Lietuviai pamažu tolsta nuo Venesuelos ekipos. Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno tendemas po krepšiu atveria daugiau vietos gynėjams, kurie pradeda aktyviau ir taikliau atakuoti iš 3 taškų zonos.

17 min. Tik pasidžiaugėme, kad Lietuva atitrūko ir Venesuelos rinktinė sumažina skirtumą iki 4 taškų(28 - 24). Dariaus Maskoliūnas iškarto paprašo minutės pertraukėlės po kurios varžovai toliau švelnina rezultatą ir skirtumas lieka tik 2 taškai.

20 min. Prieš ilgają pertrauką prabudusi Lietuvos rinktinė vėl nutolsta nuo varžovų rezultatu 36 - 28 ir ilsėtis išeina turėdami 8 taškų persvarą. Jonas Valančiūnas tampa tikru šių rungtynių lyderiu ir savo kraityje turi jau 14 pelnytų taškų. bei 4 atkovotus kamuolius.

22 min. Kėlinio pradžioja žaidimas apylygis, tačiau Jonas Valančiūnas jau turi surinkęs dvigubą dviženklį (16 tašku ir 10 atkovotų kamuolių), tiesiog fantastiškas aukštaūgio žaidimas.

26 min. Lietuvos rinktinė vos susikrauna didesnį pranašumą ir iškarto Venesuela kyla į šturmą ir skirtumą vėl sumažina.

29 min. Išleidus Arną Butkevičių, visi 12 Lietuvos rinktinės žaidėjų šiose rungtynėse gavo pažaisti.

30 min. Grubiai prieš Marių Grigonį prasižengęs venesualietis Jose Vargas gauna nesportinę pražangą.

30 min. Po 3 kėlinių rezultatu 55 - 44, priekyje Lietuva.

31 min. Greitą ataką neleistinai sustabdęs Marius Grigonis po vaizdo peržiūros gauna nesportinę pražangą.

34 min. Lietuvos rinktinė susikuria vieną po kito laisvą metimą, tačiau šiandien jiems krepšys kaip užrištas, o tritaškių metimų taiklumo procentas vos siekia 24 proc.

36 min. Rokas Giedraitis dar kartą pataiko tritaškį, o iškart po minutės pertraukėlės prie jo tritaškiu prisideda ir Mantas Kalnietis.

39min. Mantas Kalnietis atlieka du nuostabius, rezultatyvius perdavimus Jonui Valančiūnui, kuriuos jis užbaigia dėjimais į krepšį. Komandas skiria 15 taškų ir panašu, kad čia jau liko tik oficialumas.

40 min. Rezultatu 76 - 65 Lietuvos rinktinė įveikia Venesuelą ir pergalingai pradeda atrankos turnyrą!

Skaityti komentarus (5)
  • VAKCINACIJA: Europos Sąjungai laikas „pamąstyti apie privalomą vakcinaciją“ nuo COVID, trečiadienį sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, nors ir pabrėžė, kad nuspręsti turi valstybių narių vyriausybės.
  • PRITARĖ: Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pasienyje su Baltarusija dar mėnesiui pratęsti nepaprastąją padėtį.
  • GINČAS: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nagrinės vienos didžiausių šalies verslo grupių „Vilniaus prekyba“ ir jos smulkiojo akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus ginčą dėl 81,25 mln. Eur žalos už bandymus stabdyti prekybos centrų „Akropolis“ pardavimą.
  • DERYBOS: Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė norįs tiesioginių derybų su Rusija, skirtų užbaigti aštuonerių metų karą su prorusiškais separatistais jo šalies rytuose.
  • PELNAS: Bankininkystės grupė „Citadele“ per 9 šių metų mėnesius uždirbo 44,7 mln. Eur, kai prieš metus tą patį laikotarpį fiksuotas 20,5 mln. Eur nuostolis.
  • PRATĘSIAMA: Austrija antradienį dar dešimčiai dienų pratęsė šalyje įvestą visuotinį karantiną.
  • BRANGIAUSIAS: Izraelio uostamiestis Tel Avivas, anot britų žurnalo „The Economist“ atliktos analizės, yra brangiausias pasaulio miestas.
  • NESUTINKA: Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietras Parolinas nesutinka su Europos Komisijos rekomendacijomis atsisakyti lytį apibūdinančių kreipinių ir nevartoti žodžio „Kalėdos“.
  • PASIKEITIMAI: Nuo trečiadienio galimybių pasui gauti nebetinka antigeno testas – galioja tik PGR, o nevakcinuoti ir nepersirgę darbuotojai turi tikrintis savo lėšomis o taip pat įsigalioja reikalavimas pradinukams mokyklose dėvėti kaukes.
  • KONVENCIJA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad vertinant dėl Stambulo konvencijos Seime tvyrančias įtampas yra akivaizdu, jog teikti konvenciją ratifikavimui šiuo metu būtų labai rizikinga.

Ar vaikai turi turėti galimybę nuspręsti skiepytis be tėvų sutikimo?

Visuomenėje nuolat sklinda kalbos apie „purškiančius” lėktuvus. Kaip manote, ar tai tiesa?