Netikėtas sutarčių bumas LKL klubuosenuotraukos (1)

2020 birželio 28 06:45:27 Perskaitė 3681

Pandemija lyg ir turėtų apsunkinti Lietuvos krepšinio lygos klubų galimybes komplektuoti sudėtis, nes vis dar tvyro nežinomybė. Jos poveikis išties matomas LKL čempiono Kauno „Žalgirio“ stovykloje, neskuba ir vicečempionas Vilniaus „Rytas“ bei lentelės apačioje esančios komandos. Kita vertus, sudėtis labai aktyviai formuoja vidutiniokai, nors ankstesniais metais birželį jų frontuose procesas dar būdavo vos prasidėjęs. Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ trūksta tik kelių žaidėjų, kad galėtų pradėti sezoną. Šią savaitę sukruto ir Klaipėdos „Neptūnas“.


Pliusai ir klaustukai

Dar nesibaigė birželis, bet jau galima drąsiai teigti, kad LKL vasara yra kitokia nei įprastai. Visų pirma, ji yra kitokia „Žalgiriui“. Čempionai tradiciškai pirmieji pasirinkdavo žaidėjus, birželio pabaigoje sudėtis būdavo beveik sukomplektuota, trūkdavo tik vieno kito akcento. Šiemet kauniečiai neskuba.

„Laukiame aiškesnės situacijos dėl kito sezono biudžeto ir kol kas rinką daugiau stebime, nei aktyviai dalyvaujame. Turime daug žaidėjų su kontraktais ir pliusais, yra galimybė juos išlaikyti, tačiau taip pat yra aišku, kad anksčiau veikusi tarpsezonio sistema, kai viskas nusprendžiama greitai, dabar yra pasikeitusi. O kalbant apie galimus naujokus, šiuo metu agentų siūlomų žaidėjų kainos neatitinka realybės, tad belieka laukti ir žiūrėti, kaip bus“, - dar birželio pradžioje teigė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Naujokai yra tik du - gynėjai Stivas Vasturija (Steve Vasturia) ir Tomas Dimša. Pasak P.Motiejūno, susitarimai su jais buvo pasiekti anksčiau. Šie gynėjai vargu ar taps svarbiausiais komandos krepšininkais, todėl daug svarbiau pratęsti sutartis su pagrindiniais žaidėjais. Čia ir tvyro nežinomybė. Daugelio žaidėjų kontraktuose yra pliusai, tai yra galimybė pratęsti sutartis, bet sprendimų dar nėra. Jei visi pliusai būtų nubraukti, „Žalgiris“ netektų bent keturių svarbių krepšininkų. Be to, Marius Grigonis yra minėjęs, kad svarstytų galimybę persikelti kitur, jei Kauno klubas pasiūlytų drastiškai susimažinti algą.

„Žalgirio“ pranašumas prieš daugumą LKL klubų tas, kad yra kitoms komandoms skolinti krepšininkai, pavyzdžiui, Gytis Masiulis. Yra ir dublerių ekopos jaunimas, taigi bet kuriuo atveju bus galimybė užkamšyti spragas, nors gal ir ne patyrusiais krepšinio vilkais.

Kuklūs ėjimai

„Ryto“ padėtis šiek tiek panaši į „Žalgirio“ - teoriškai sutarčių yra nemažai, bet kas žais - neaišku. Jei lyderių Arno Butkevičiaus ir Eimanto Bendžiaus sutartyse numatyti pliusai virs bendradarbiavimo pratęsimu, o Marekas Blaževičius neišvyks į kitą komandą už išpirką, nereikės ieškoti daug naujokų. Visgi sunku tikėtis, kad būtent taip ir įvyks. Kol kas vilniečiai žaidėjų rinkoje atliko tik du oficialius ėjimus ir abu jie nedaro didelio įspūdžio. Iš Prienų „CBet“ priviliotas 21-erių Lukas Uleckas ir dublerių ekipos pakviestas 18-metis Augustas Marčiulionis.

Kiek aktyviau juda trečiąją vietą užėmęs Panevėžio „Lietkabelis“. Jis pratęsė bendradarbiavimą su Margiriu Normantu ir Vyteniu Lipkevičiumi, iš „Žalgirio“ pasiskolino Eriką Venskų ir pasirašė sutartį su kroatu Marinu Maričiumi.

Beveik visai nejuda „CBet“, „Šiauliai“, Kėdainių „Nevėžis“ ir Alytaus „Dzūkija“. Pastaroji, beje, nestebina. „Dzūkija“ jau kelerius metus pasižymi tuo, kad sudėtį sukomplektuoja prieš pat sezono pradžią. „Šiaulių“ padėtis miglota todėl, kad ir šiame klube netrūksta žaidėjų su pliusais. Be to, jų vidurio puolėjai Rokas Gustys ir Benas Griciūnas yra gardūs kąsneliai kitoms komandoms, todėl sutartys nieko negarantuoja.

„Juventus“ šturmas

Gardus kąsnelis yra ir „Juventus“ gretose sužydėjęs Gytis Radzevičius. Jo atveju galiojanti sutartis taip pat negarantuoja, kad klubas krepšininko nepraras. Tačiau, net jei ir praras, uteniškiai vis tiek galės pasakyti, jog birželį atliko didelį darbą. Jie siekė stabilumo ir tikslą pasiekė - pratęstos sutartys su Mariumi Runkausku, Vytautu Šulskiu, Žygimantu Skuču, Juliumi Juciku. Be to, atvyks Gintautas Matulis ir Mindaugas Kupšas.

Dar yra Ignas Vaitkus, o jei liktų ir G.Radzevičius, „Juvei“ trūktų tik poros legionierių. Labai retas atvejis, kad LKL klubas vidutiniokas jau birželį būtų subūręs tokias pajėgas. Po intensyvaus darbo „Juventus“ gali sau leisti neskubėti. „Dabar lauksime informacijos dėl G.Radzevičiaus ir pradėsime ilgą legionierių paiešką. Neperdėsiu sakydamas, kad teks peržiūrėti šimtus užsieniečių, atlikti jų žaidimo analizes ir išsirinkti tinkamus kandidatus. Laiko tam turime, tad viską atliksime itin kruopščiai“, - sakė „Juventus“ direktorius Eimantas Skersis.

Komandos pagrindas jau suformuotas ir Pasvalyje. Trys krepšininkai pratęsė sutartis, prie jų prisidėjo keturi naujokai. „Pieno žvaigždės“, kurios kiekvienais metais kviečiasi daug legionierių, liko ištikimos sau. Kitaip nei „Juventus“, jos pirmiausiai nusitaikė į užsieniečius. Jau dabar aišku, kad Pasvalyje bus mažiausiai penki legionieriai.

Klaipėdoje - šviesiau

Tamsūs debesys karantino metu plaukiojo ketvirtąją vietą užėmusio „Neptūno“ padangėje. Kalbėta net apie bankrotą, tačiau Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas patikino, kad tokie gandai yra perdėti. Panašu, jog klubui užtektų vien savivaldybės paramos, kad kaip nors išsilaikytų vandens paviršiuje. „Ankstesniais metais skirdavome apie 600 tūkst. eurų. Tikimės, kad ir šiemet finansavimas nebus mažesnis, o gal net ir išaugs“, - pokalbyje su komentatoriumi Vaidotu Čeponiu sakė V.Grubliauskas.

Iki šios savaitės „Neptūnas“ rinkoje pasižymėjo tik tuo, kad išsaugojo Matą Jogėlą. Šią savaitę naujienos pasipylė. Iš pradžių Klaipėdos klubas paskelbė apie sutartis su naujokais Evaldu Šauliu ir Giedriumi Stankevičiumi, paskui - apie pratęstą bendradarbiavimą su Žygimantu Janavičiumi ir Simu Galdiku.

Ž.Janavičiaus pavyzdys rodo, kad dalis krepšininkų, bent jau lietuviai, dėl stabilumo sutinka susimažinti algą. „Visus paveikė pandemijos situacija. Reikėjo kažkiek perlipti per savo ego, suprasti klubą, o klubui - mane. Mes radome kompromisą ir žiūrime į ateitį“, - po sutarties pratęsimo teigė įžaidėjas. Tai nereiškia, kad apetitą susimažins visi. „Neptūnui“ bus sunku išlaikyti Deividą Gailių, neaišku, ar jame liks sutartį turintis Tomas Delininkaitis.

Tai, kad iš Klaipėdos neišvyks Ž.Janavičius, potencialiai galintis būti vienu geriausių LKL įžaidėjų, lyg ir rodo „Neptūno“ ambicijas išlikti lyderių ketverto komanda. Visgi yra ir ženklų, rodančių mažėjančias galimybes. Verta atkreipti dėmesį į klubo sporto direktoriaus Dainiaus Vaitelio komentarą apie sutartį su G.Stankevičiumi: „Tai aukštas, atletiškas, gerai iš toli galintis pataikyti žaidėjas. Jis ketvirtoje pozicijoje laiką dalinsis su Klaidu Metrikiu.“

K.Metrikis praėjusį sezoną praleido „Neptūno“ dublerių ekipoje NKL čempionate, o LKL sužaidė tik 1 minutę. G.Stankevičius priklausė „Šiauliams“, bet buvo paskolintas Joniškio „Delikatesui“ ir taip pat rungtyniavo NKL. Jei „Neptūnas“ sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje tik tiek gali sau leisti, išsilaikyti tarp lygos lyderių bus sunku. Juo labiau kad „Juventus“ ar „Pieno žvaigždės“ sau leidžia daugiau

LKL klubų sudėtys*

(* Jei prie krepšininko pavardės yra patikslinimas +1, vadinasi, jis arba klubas turi galimybę pratęsti sutartį ir nėra garantijų, kad žaidėjas tikrai liks komandoje.)

Kauno „Žalgiris“

Liko: treneris Šarūnas Jasikevičius, gynėjai Marius Grigonis, Lukas Lekavičius (+1), Rokas Jokubaitis, Thomas Walkup, Karolis Lukošiūnas, puolėjai Paulius Jankūnas, Nigel Hayes (+1), vidurio puolėjai Martinas Gebenas, Zach LeDay (+1), Jock Landale (+1).

Atėjo: gynėjai Tomas Dimša, Steve Vasturia.

Vilniaus „Rytas“

Liko: gynėjai Dovis Bičkauskis, Mindaugas Girdžiūnas, Karolis Giedraitis, puolėjai Arnas Butkevičius (+1), Eimantas Bendžius (+1), vidurio puolėjas Marekas Blaževičius.

Atėjo: treneris Donaldas Kairys, gynėjas Augustas Marčiulionis, puolėjas Lukas Uleckas.

Panevėžio „Lietkabelis“

Liko: treneris Nenadas Čanakas, gynėjai Margiris Normantas, Marius Valinskas, puolėjai Vytenis Lipkevičius, Tadas Vaičiūnas, vidurio puolėjas Gabrielius Maldūnas (+1).

Atėjo: vidurio puolėjai Erikas Venskus, Marinas Maričius.

Klaipėdos „Neptūnas“


Liko: treneris Tomas Gaidamavičius, gynėjai Žygimantas Janavičius, Tomas Delininkaitis, Tadas Pažėra, puolėjai Matas Jogėla, Klaidas Metrikis, Deividas Gailius (+1), vidurio puolėjas Simas Galdikas.

Atėjo: gynėjas Evaldas Šaulys, puolėjas Giedrius Stankevičius.

Utenos „Juventus“


Liko: treneris Žydrūnas Urbonas, gynėjai Marius Runkauskas, Ignas Vaitkus, Arnas Beručka, Martynas Žvirblis, puolėjai Vytautas Šulskis, Žygimantas Skučas, Gytis Radzevičius, vidurio puolėjas Julius Jucikas.

Atėjo: puolėjas Gintautas Matulis, vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas.

Prienų „CBet“

Liko: treneris Mantas Šernius.

Atėjo: gynėjas Dominykas Domarkas, puolėjas Simas Jarumbauskas.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Liko: treneris Gediminas Petrauskas, gynėjas Edgars Lasenbergs, puolėjas Arvydas Šikšnius, vidurio puolėjas Daniel Amigo.

Atėjo: gynėjas Branko Mirkovičius, puolėjai Karolis Guščikas, Andreja Milutinovičius, Zigmars Raimo.

„Šiauliai“

Liko: treneris Antanas Sireika, gynėjai Eimantas Stankevičius, Aurimas Urbonas (+1), puolėjas Justas Furmanavičius (+1), vidurio puolėjai Benas Griciūnas, Rokas Gustys (+1).

Grįžo iš nuomos:
Kristupas Žemaitis.

Alytaus „Dzūkija“

Liko:
gynėjas Tomas Pačėsas.

Kėdainių „Nevėžis“

Liko: treneris Marius Kiltinavičius, gynėjas Panajotis Kalaidzakis, puolėjas Ignas Labutis, vidurio puolėjas Viny Okouo.

Atėjo: gynėjas Justas Tamulis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net