Mažiau eksperimentųnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 16 d. 07:00:56 Perskaitė 498

Pasaulio čempionatui besirengiantys Lietuvos krepšininkai išskrido į Suomiją, kur sužais dar dvejas draugiškas rungtynes. Treneris Dainius Adomaitis žada, kad žaidėjų rotacija jau bus panaši į tą, kurią matysime ir pasaulio pirmenybėse. O Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) sukurpė čempionate dalyvausiančių komandų reitingą. Jame lietuviai prie favoritų nepriskiriami, mūsiškiams skirta tik devinta vieta.

 

Po dviejų atkaklių rungtynių su olimpiniais, pasaulio ir Europos vicečempionais serbais Suomijoje lietuvių lauks kiek silpnesni varžovai. Espo mieste vyksiančiame draugiškame turnyre D.Adomaičio auklėtiniai šiandien susitiks su suomiais, o rytoj - su rusais.

Prieš kelionę treneris pasidžiaugė, kad žaidimas po truputį gerėja, blogų sprendimų skaičius - mažėja. Nors varžovai bus ne serbų rinktinės lygio, D.Adomaitis žada, jog Suomijoje rinktinė žais rimtai. „Yra keli dalykai, kuriuos dar norime išbandyti, bet vis tiek jau stengsimės laikyti tokią rotaciją, kokią norėsime matyti pasaulio čempionate, kad žaidėjai įprastų prie savo vaidmenų. Kuo arčiau čempionatas, tuo rotacija bus panašesnė į būsiančią čempionate“, - teigė rinktinės strategas.

Nacionalinėje komandoje vis dar yra 15 kandidatų. D.Adomaitis į Suomiją išsivežė juos visus. Kas liks ant suolelio, paaiškės prieš rungtynes.

Pasaulio čempionatas Kinijoje prasidės rugpjūčio 31 d. Pasiruošimas jau pačiame įkarštyje, o jam vykstant FIBA ekspertai bando vertinti komandų galimybes. Pirmą kartą paskelbtame 32 čempionato dalyvių reitinge Lietuvai skirta tik devintoji vieta. „Lietuva išeis iš mirtininkų grupės, bet kitame etape žais su Prancūzija arba Vokietija. Ironiška, bet Lietuva pasiruošimą pradėjo su 1 pergale ir 3 pralaimėjimais, tačiau žaidė tikrai gerai. Visgi tokio žaidimo neužteks Kinijoje“, - kukli mūsiškių vieta reitinge paaiškinta FIBA tinklalapyje.

Pirmoji vieta skirta JAV rinktinei, antroji - Serbijai, trečioji - Graikijai, ketvirtoji - Ispanijai, penktoji - Prancūzijai. Šeštojoje pozicijoje įrašyti būsimi lietuvių varžovai australai. Be minėtų komandų, aukščiau už mūsiškius rikiuojasi Argentina ir kelis NBA krepšininkus savo gretose turinti Nigerija.

Lietuviai pasaulio čempionato H grupėje kausis su Australija, Kanada ir Senegalu. Kanadiečiams FIBA reitinge skirta 17-oji, o senegaliečiams - 26-oji vieta. Dar prieš mėnesį Kanada buvo vadinama viena iš čempionato favoričių, bet padėtis pasikeitė ir keičiasi toliau. Kaip jau skelbėme, šiai komandai atsisakė padėti būrys NBA žaidėjų, o užvakar netekčių sąrašas dar pailgėjo - iš rikiuotės iškrito vidurio puolėjas Kelis Olinikas (Kelly Olynyk).

NBA klubo „Miami Heat“ aukštaūgis patyrė traumą per pirmąsias draugiškas kanadiečių rungtynes. Atlikus apžiūrą, nustatyta, kad K.Oliniko kelis nepasveiks iki pasaulio čempionato. Jam pasitraukus, kanadiečių gretose liko tik du NBA žaidėjai - Koris Džozefas (Corey Joseph) bei Kemas Berčas (Khem Birch).

Blogą žinią išgirdo ir australai. Skelbiama, kad šios šalies rinktinei pasaulio čempionate nepadės Ksavjeras Kuksas (Xavier Cooks). Viurcburgo klubui „St.Oliver“ (Vokietija) atstovavęs puolėjas patyrė kojos traumą. Tai gal ir nėra milžiniškas nuostolis, bet australai jau buvo paskelbę galutinį 12-uką. Dabar teks skubiai ieškoti, kuo pakeisti K.Kuksą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net