Lietuvos 3x3 moterų rinktinės startas prestižiniame turnyre – su Vilniaus palaiminimunuotraukos

2022 gegužės 26 12:23:00

Lietuva debiutuoja FIBA „Women`s Series" turnyre ir šį savaitgalį, gegužės 28-29 dienomis, varžysis pirmajame sezono turnyre Tel Avive. Būtent nuo to, kaip sėkmingai Lietuva pasirodys „Women`s Series" turnyre, priklausys, ar 2023-iųjų lapkričio 1-ąją ji atsidurs tarp keturių šalių, kurios pagal reitingą be atrankos keliauja į Paryžiaus olimpines žaidynes, pranešime žiniasklaidai skelbia LKF.

 

Šį sezoną FIBA numatė 10 „Women`s Series" etapų, o prie galimybės juose varžytis Lietuvos krepšininkėms stipriai prisidėjo Vilniaus miesto savivaldybė ir „Kibirkšties" klubas.

„Olimpinių žaidynių programa nuolat pildosi - į vasaros žaidynes įtrauktas 3x3 krepšinis, riedlenčių, laipiojimo sportas ir dar keletas naujų disciplinų, - sakė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas. - Šioms sporto šakoms tai didelis tramplinas. Jei iki šiol jos buvo laikomos nišinėmis šakomis arba gatvės sportu, tai dabar keliasi į patį aukščiausią lygį. Vilniaus tikslas yra įšokti į šį traukinį - sukurti tinkamas sąlygas šių sporto šakų kultivavimui ir užauginti visą olimpinių čempionų kartą, įskaitant ir moterų 3x3 krepšinio rinktinę."

Pirmajame „Women`s Series" etape Lietuvos rinktinei atstovaus garsios šalies krepšininkės - Kamilė Nacickaitė, Monika Grigalauskytė, Gabrielė Šulskė ir Martyna Petrėnaitė.

Jau praėjusiame sezone Lietuvos moterų komanda parodė savo potencialą - gavo vardinį kvietimą į vieną „Women`s Series" turnyrą Klaipėdoje bei pateko į Europos čempionatą, kur nukeliavo iki ketvirtfinalio.

Šį sezoną tikslai - dar ambicingesni, o mūsiškių potencialą kilti į viršų mato Vilnius bei reprezentacinė miesto komanda „Kibirkštis", stipriai prisidėsiantys prie Lietuvos moterų rinktinės sėkmės.

„Turint galvoje, kad krepšinio kultūra tiek Vilniuje, tiek visoje Lietuvoje - labai aukšto lygio, bazė vystytis 3x3 krepšiniui jau yra. Turime krepšinio arenų tinklą, aukšto meistriškumo sportininkų, galinčių adaptuotis prie naujo formato, - kalbėjo Vilniaus vicemeras V. Benkunskas. - Kaip, beje, turime ir plačią fanų auditoriją, kuriai šis sportas įdomus. Kitaip tariant - yra ir poreikis, ir galimybės šiai sporto šakai visapusiškai sublizgėti."

Mūsiškės Tel Avive pateko į A grupę, kur jų laukia Vokietijos ir Ispanijos iššūkis. Į ketvirtfinalį pateks dvi stipriausios grupės komandos.

Pirmąjį susitikimą lietuvės žais su Vokietija 10.30 val., o antrasis mūšis su ispanėmis - 12.20 val. Visas kovas tiesiogiai galėsite stebėti FIBA3x3 YouTube kanale.

„Women`s Series" - klubiniu principu vykstantis turnyras, kuriame komandos kovoja dėl reitingo taškų ir prizinių fondų: 20 000 dolerių kiekviename etape ir 224 000 dolerių finale.

Iškart po mūšių Tel Avive Lietuvos moterų rinktinė persikels į Jeruzalę, kur birželio 9-10 dienomis sieks iškovoti bilietą į Europos čempionatą.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net